فهرست
افسوس ثاقبی: اگر می‌رفتیم المپیک زندگی‌مان عوض می‌شد/ نمی‌دانم مربیان ما چه سیستمی داشتند
افسوس ثاقبی: اگر می‌رفتیم المپیک زندگی‌مان عوض می‌شد/ نمی‌دانم مربیان ما چه سیستمی داشتند

افسوس ثاقبی: اگر می‌رفتیم المپیک زندگی‌مان عوض می‌شد/ نمی‌دانم مربیان ما چه سیستمی داشتند

آی اسپورت- 4روز بعد از شکست مقابل ژاپن، هنوز داغ حذف تیم امید از ذهن بازیکنان این تیم فراموش نشده است. شاهین ثاقبی، بازیکن تیم ملی امید اعتقاد دارد با حذف از این مسابقات و عدم راهیابی به المپیک بزرگ‌ترین فرصت زندگی‌اش را از دست داده است. حرف‌های این بازیکن رابه نقل از همشهری ورزشی بخوانید.از اوضاع این روزها و جوی که بعد از حذف تیم امید به‌وجود آمد، صحبت کنید.
من نمی‌توانم از این شرایط انتقاد کنم زیرا به هرحال بازیکن این تیم بودم. اما باید بگویم این وسط بیشترین ضرر شامل حال ما بازیکنان شد، چراکه بهترین فرصت زندگی‌مان را از دست دادیم. این مسابقات و راهیابی به المپیک می‌توانست سکوی پرتاب ما باشد و اگر به المپیک می‌رفتیم زندگی‌مان عوض می‌شد. واقعا چند روزاست که اعصابم به‌هم ریخته. بهترین فرصتم را از دست دادم.


واقعا مقصر نرفتن به المپیک چه عواملی بود؟ برای تیم ملی امید هزینه‌های زیادی شده بود و انتظار می‌رفت تیم ملی نتیجه بگیرد..
نمی‌توانم بگویم یک عامل خاص باعث شد تا نتیجه نگیریم. به هر حال یک‌سری در ایران نمی‌خواستند تیم ملی نتیجه بگیرد. از باخت به قطر این صحبت‌ها شروع شد و تیم امید تحت فشار قرار داده شد. تمام این مسائل را اگر یک طرف بگذاریم، باید بگویم در این بازی خیلی بدشانس بودیم و در 90دقیقه فرصت‌های زیادی را از دست دادیم.


تیم ملی برای 90دقیقه برنامه نداشت؟
من مربی نیستم که بخواهم در این مورد صحبت کنم و نمی‌دانم مربیان چه سیستمی داشتند! ما در 90دقیقه چند فرصت خوب داشتیم که به تیر زدیم و دقایق آخر بازی هم که دیدیم بازی گل ندارد، خودمان را برای وقت اضافه آماده کردیم. اما در وقت اضافه تمرکز بالایی نداشتیم و نباید این گل‌ها را به این راحتی می‌خوردیم.


شما گفته بودید، اگر دفاع بازی می‌کردید، اجازه نمی‌دادید شماره 10ژاپن گل بزند. این اظهارنظر انتقاد از مدافعان تیم نیست؟
نه من از مدافعان انتقاد نکردم و اصلا ربطی به این موضوع ندارد. ژاپن فانتزی بازی می‌کرد و ما هم باید جلوی آنها محکم بازی می‌کردیم چون باعث می‌شد حریف بترسد. من فقط گفتم، اگر مدافع بودم اجازه نمی‌دادم شماره10 حریف گل بزند.


در این مدت عده‌ای از تیم ملی انتقاد کردند و بعضی‌ها هم مثل قلعه‌نویی حامی تیم امید بودند. واقعا انتقادات بیشتر در تیم تاثیرگذار بودند یا حمایت‌ها؟
به هرحال آقای قلعه‌نویی گفته‌اند که باید از مربیان ایرانی حمایت کرد. اما خیلی‌ها انتقاد کردند و دوست نداشتند ما نتیجه بگیریم. اگر می‌بردیم، هیچ‌کدام از این انتقادات نبود. ما تمرکز بالایی داشتیم و به بحث‌های حاشیه‌ای اهمیت نمی‌دادیم اما به هر حال این مسائل تاثیرگذار بودند و نتوانستیم طلسم 40ساله را بشکنیم.


انتظار نداشتید، در قطر مسئولان فوتبال کشور کنارتان باشند؟
انتظار که داشتیم. بنده‌خدا حاج‌حبیب کاشانی جور همه را کشید و همه‌کاره تیم بود و دست تنها کارها را پیش می‌برد.


در این چند روز بحث نبودن لژیونرها در تیم امید مطرح شد و خیلی‌ها اعتقاد داشتند، اگر بودند تیم نتیجه می‌گرفت. نظر شما چیست؟
ما تیم خوبی داشتیم و اصلا این‌طور نبود. جلوی عربستان هم با همین لژیونرها باختیم. در صورتی که عربستان در همین مسابقات جلوی ژاپن حرفی برای گفتن نداشت. اگر آنها هم بودند فرقی نداشت. ما بدشانسی آوردیم وگرنه تیم خوبی داشتیم.


چرا می‌گویند پسر قلعه‌نویی هستید و حتی او بیشتر وقتش را در خانه شما می‌گذراند؟
این‌طور نیست. من همیشه جلوی تیم‌های قلعه‌نویی چه در ملوان و چه در تراکتور خوب کار کردم و او بازی‌های من را دوست داشته. در تراکتور هم باهم خیلی خوب هستیم و افتخار می‌کنم که با ایشان کار می‌کنم. واقعا این حرف‌ها درست نیست. چطور می‌شود که قلعه‌نویی با سابقه بالا و شخصیتی که دارد در خانه منی که بازیکن جوانی هستم باشد؟ این حرف‌ها خنده‌دار است.


فکر می کنید بتوانید در ادامه بازی‌های لیگ دوباره روحیه‌تان را به‌دست بیاورید؟
من تمام تلاشم را می‌کنم اما واقعا ناراحت هستم. امیدوارم با حضور در تمرینات از نظر روحی دوباره در شرایط خوبی قرار بگیرم و بهترین بازی‌ها را انجام بدهم.


شما هم مثل سایر تراکتوری‌ها از اخباری حمایت می‌کنید؟
بله من هم از محمدرضا حمایت می‌کنم. بعضی‌ها در صفحات اجتماعی و در روزنامه‌ها از اخباری انتقاد کردند اما خداوکیلی اخباری خوب کار کرد. در همین مسابقات هم  یک فرصت را گجتی گرفت! محمدرضا یک گلر حرفه‌ای است و به این حاشیه‌ها فکر هم نمی‌کند. چون او در تراکتور خوب کار کرده بود، به همین دلیل انتظارات از اخباری بالا بود .


9411
     
آی اسپورت
2016-01-26 19:49:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر