فهرست
سئوال روز : قهرمانی زودهنگام فولادممکن است؟
سئوال روز : قهرمانی زودهنگام فولادممکن است؟

سئوال روز : قهرمانی زودهنگام فولادممکن است؟

آی‌اسپورت-بدون هیچ تردیدی فولاد خوزستان و پرسپولیس تهران دو مدعی اصلی قهرمانی در لیگ سیزدهم می‌باشند که کسب این عنوان بسته به امتیازاتی خواهد داشت که در دو هفته‌ی پایانی رد و بدل خواهد شد. در سرنوشت‌سازترین دیدار این دو هفته‌ی پایانی استقلال تهران و فولاد خوزستان در اهواز به مصاف هم خواهند رفت که به نظر پیروزی فولاد در این دیدار می‌تواند قهرمانی این تیم در لیگ سیزدهم را به همراه یک تساوی در دیدار برابر گسترش فولاد تبریز تضمین کند، دیداری که پیروزی در آن برای شاگردان فرکی چندان هم دور از ذهن نیست. در این شرایط طبیعی است که تساوی در اهواز و پیروزی در تبریز نیز می‌تواند قهرمانی را برای اهوازی‌ها به ارمغان آورد. با این وجود پیروزی فولاد برابر استقلال خیال فولاد برای قهرمانی را راحت خواهد کرد تا شاگردان فرکی با کمترین امتیاز که بیش‌ترین شانس را در بدبینانه‌ترین حالت دارد، جام را بالای سر ببرند.
فراموش نکنیم که پرسپولیس در دو دیدار پایانی در ورزشگاه آزادی تهران راه‌آهن و در اهواز استقلال این شهر را پیش‌رو خواهند داشت که پیروزی در این دیدار چندان هم دور از ذهن نیست. به این نکته باید اشاره کرد که پرسپولیس برای قهرمانی ناچار به کسب شش امتیاز است مگر این‌که استقلال از پس فولاد برآید تا سرخ‌پوشان با 4 امتیاز نیز قهرمان شوند.
ارواح زرد با هدایت یحیی گل‌محمدی بی‌شک پدیده‌ی لیگ بوده‌اند که حالا مدعی قهرمانی نیز محسوب می‌شوند. نفت تهران باید در تهران به مصاف گسترش فولاد برود و پیروزی در این دیدار می‌تواند برای شاگردان یحیی مهر تائیدی برای گام آخر قهرمانی باشد. گام آخر ارواح زرد برابر طلائی‌پوشان اصفهانی است، جدالی که گرچه برای تهرانی‌ها مصافی برای قهرمانی است، اما برای اصفهانی‌ها جدالی برای کسب سهمیه‌ی آسیا است. طبیعی است که شانس قهرمانی نفت بسیار کم خواهد شد. 
کاظم ملکپور
     
آی اسپورت
2014-03-28 17:07:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر