فهرست
۸ برش از دیدار استقلال و العین؛ حساس و کم حادثه
۸ برش از دیدار استقلال و العین؛ حساس و کم حادثه

۸ برش از دیدار استقلال و العین؛ حساس و کم حادثه

آی اسپورت - آبی‌های محبوب پایتخت برای رسیدن به هدفشان تنها ۵ دقیقه وقت کم آوردند تا به اجبار با یک امتیاز تلخ میدان را ترک کنند. به بهانه برگزاری این بازی ۸ برش از این مسابقه را مهیا کرده‌ایم که شما را به خواندن آن دعوت می‌کنیم.

۱- ترکیب و برنامه استقلال و العین امارات

استقلال با سیستم ۳-۳-۴ و استفاده از انتقال سریع توپ به سه مهاجم خارجی و سرعتی خود قصد داشت تا حریف خودش را تحت فشار قرار دهد و در سوی مقابل العین امارات هم با سیستم تدافعی ۱-۳-۲-۴ و استفاده همزمان از دو هافبک دفاعی صرف قصد داشت تا ابتدا حملات استقلال را خنثی کند و فرصت گلزنی را از این تیم بگیرد.

۲- درصد پاس‌های اشتباه و شکل نگرفتن بازی

یکی از دلایل اصلی شکل نگرفتن بازی از سوی هر دو تیم، درصد پاس‌های اشتباهی بود که داشتند، نکته‌ای که به خصوص از سوی آبی‌های تهران با توجه به استفاده از مزیت میزبانی و بازی نسبتاً تدافعی حریف‌شان بعید بود، ولی در مجموع در طول این بازی بار‌ها ریتم و شکل بازی به دلیل اشتباه در ارسال پاس‌ها به هم می‌خورد تا بازی چندان جذابی را شاهد نباشیم.

۳- سه تیر دروازه‌ای که مانع گلزنی هر دو تیم شد

علی‌رغم کم‌موقعیت گل بودن این بازی، سه بار توپ به تیر دروازه‌ها برخورد کرد که یکی از آن‌ها سهم استقلال بود و دو تای دیگر هم نصیب العین امارات شد تا بدین ترتیب علی‌رغم این که بازی با تساوی به پایان رسید، به نوعی العین حداقل در این زمینه ۲ بر یک جلو باشد.

۴- عملکرد متفاوت مدافعان کناری استقلال

حضور و مشارکت در حملات، برنامه‌ای بود که شفر برای هر دو مدافع کناری‌اش در نظر گرفته بود، ولی در عمل این وریا غفوری بود که بسیار بیشتر از زکی‌پور در حملات تیمش شرکت می‌کرد و با فرار‌ها و ارسال‌هایش کمک‌حال آبی‌ها بود و البته ناگفته نماند که زکی‌پور با افت زیادی روبه‌رو شده و مثل این چند وقت اخیر باز هم چهره‌ای معمولی از خودش به نمایش گذاشت.

۵- دو گل از روی دو ضربه ایستگاهی

هم استقلال و هم العین گل‌های خودشان را از روی ضربات ایستگاهی به ثمر رساندند. آبی‌ها از روی ارسال توپ از نقطه کرنر و اماراتی‌ها هم از یک ضربه آزاد توانستند به گل برسند تا تاکتیک‌های هر دو تیم در جریان بازی کمک حال گلزنی آن‌ها نباشد و البته ضربات کرنر زیادی که هر دو تیم در جریان بازی به دست آوردند هم دیگر نکته جالب این بازی بود.

۶- ایسما؛ پرتحرک و دونده‌تر از دیگر بازیکنان

با توجه به یکی از شیوه‌های بازی استقلال که استفاده از فضای پشت سر مدافعان العین بود، ایسما بیشتر از دیگر مهاجمان استقلال دیده شد و دلیل اصلی آن هم فرار‌های او به این مناطق بود تا با این عملکرد او را دونده‌تر و پرتحرک‌تر از دیگر بازیکنان استقلال در میدان ببینیم.

۷- دقیقه ۵۲ اوج کار فرشید اسماعیلی

در دقیقه ۵۲ فرشید اسماعیلی صحنه بسیار زیبایی را خلق کرد و تیمش را تا آستانه گلزنی پیش برد و حرکت انفرادی و حرکات پا به توپ و تکنیکی او سبب شد تا در لحظه آخر او بعد از جا گذاشتن چند مدافع حریف ضربه خودش را آرام بزند و او و تیمش از دیدن یک گل زیبا و انفرادی محروم شوند.

۸- کار سخت استقلال در ادامه مسابقات

گروه دشوار استقلال و کسب تنها یک امتیاز از دو بازی کار نماینده آبی‌پوش کشورمان را برای ادامه مسابقات سخت‌تر از قبل کرده و انصافاً کسب حداقل ۸ امتیاز برای صعود هرچند بسیار سخت است، ولی شدنی است و البته در این راه یقه‌گیری دیگر تیم‌های همگروه استقلال از یکدیگر هم لازم است تا معجزه صعود استقلال از این گروه رقم بخورد و به همین دلیل باید همچنان آبی‌های محبوب تهران در هر ۴ بازی باقی مانده خود بدون شکست باقی بمانند.

۲ ۱  
آی اسپورت
2019-03-15 00:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محمد
جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۰۰
یه ژاوی تو تیم السد نبود تو تحلیلش نوشته بودین که کلی از بازیکنهای السد نبودن و السد بی نظم بود و ووووو در حالی که علاوه بر تیم ملی قهرمان قطر که جلوی پرسپولیس بودن بونجاح و گابی و بازیکن ملیپوش کره ای بودن و اینور پنج تا بازیکن العین نیستن دریغ از یه مطلب!!!!!!خدایی پرسپولیس جلوی السد دو برابر موقعیتهای کیسه تو دو بازی داشت.چرا یه مطلب از نبود بهترینهای العین کار نکردین!!به قول مورینیو وات؟وات؟وات؟چرا اخه؟چرا از تعویضهای برانکو بد میگی ولی از بازی ترسوی شفر چیزی نمیگی؟؟و اینکه تو بازی با هر تیمی بفکر گل نخوردن!!قشنگ مشخصه هر مطلبی اینجا حتی برای پرسپولیس نوشته میشه یه کیسه کش مینویسه که نبود ژاوی رو میگه السد در نبود چند بازیکنش نتونست بازیه همیشگیشو انجام بده!!نویسنده ی حرومزاده اون وقت نبود پنج بازیکن تیم داغونه العین رو هیچ اشاره ای نمیکنه .تف به روی این نویسنده ها.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر