فهرست
چهره روز: فاصله بنزما با گلزنان بزرگ شماره۹
چهره روز: فاصله بنزما با گلزنان بزرگ شماره۹

چهره روز: فاصله بنزما با گلزنان بزرگ شماره۹

آی‌اسپورت- کریم بنزما در دیدار نیمه نهایی رئال مادرید و الجزیره در جام جهانی باشگاه‌ها چند فرصت مسلم گلزنی را از دست داد. با این حال زین الدین زیدان در نشست خبری پیش از فینال این رقابت‌ها از مهاجم فرانسوی‌اش باز هم حمایت کرد. علاوه بر سرمربی رئال مادرید دیگر بازیکنان تیم از او حمایت می‌کنند. آنها معتقدند ناکامی بنزما به عنوان مهاجم میانی به این خاطر است که او دقیقا بازیکن شماره "۹" نیست. با این حال بنزما مهاجم شماره "۱۰" نیز نیست.

طرفداران مهاجم فرانسوی در هر شرایطی از او حمایت می‌کنند. زمانی که گلزنی نمی‌کند می‌گویند پاس گل می‌دهد. زمانی که پاس گل نمی‌دهد می‌گویند او در بازی تاثیرگذار بوده است. هنگامی هم که یک موقعیت آشکار را از دست می‌دهد بدشانسی را مقصر می‌دانند.

زیدان همیشه عملکرد بنزما را ارزشمند می‌داند. با این حال آمار چیز دیگری را نشان می‌دهد. مهاجم فرانسوی نسبت به دیگر بازیکنان شماره "۹" تیم‌های بزرگ اروپایی آمار ضعیفی را به ثبت رسانده است. او در سال ۲۰۱۷ تنها ۱۴ بار گلزنی کرد. در ادامه‌ به آمار گلزنی مهاجمان شماره "۹" تیم‌های بزرگ اروپایی اشاره می‌شود.

ادینسون کاوانی (پاری ‌سن‌ ژرمن) ۴۸ گل

روبرت لواندوفسکی (بایرن مونیخ) ۴۴ گل

هری کین (تاتنهام) ۴۳ گل

پیر امریک اوبامیانگ (دورتموند) ۴۰ گل

چیرو ایموبیله (لاتزیو) ۳۶ گل

رادامل فالکائو (موناکو) ۳۳ گل

لوییس سوارس (بارسلونا) ۳۰ گل

گونسالو ایگواین (یوونتوس) ۳۰ گل

روملو لوکاکو (منچستریونایتد) ۳۰ گل

محمد صلاح (رم و لیورپول) ۲۹ گل

مائورو ایکاردی (اینتر) ۲۶ گل

آنتوان گریزمان (اتلتیکومادرید) ۲۴ گل

آلوارو موراتا (رئال مادرید و چلسی) ۲۱ گل

کریم بنزما (رئال مادرید) ۱۴ گل

با این حال بنزما از بازی خود لذت می‌برد چون مهم‌ترین چیز یعنی اعتماد سرمربی تیم را به خود دارد. او با وجود این که موقعیت‌های زیادی را در دیدار چهارشنبه از دست داد با این حال زیدان از او راضی بود و اعلام کرد در زمستان هیچ مهاجمی را جذب نخواهد کرد. بنزما امروز (شنبه) و دوم دی فرصت دارد در فینال جام جهانی باشگاه‌ها و ال کلاسیکو گلزنی کند تا سال ۲۰۱۷ را به بدترین شکل ممکن به پایان نرساند.

۳    
آی اسپورت
2017-12-16 18:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر