فهرست
نکونام در کنفرانس؛ هر تیمی حقِ جاسوسی دارد!
نکونام در کنفرانس؛ هر تیمی حقِ جاسوسی دارد!

نکونام در کنفرانس؛ هر تیمی حقِ جاسوسی دارد!

آی اسپورت – جواد نکونام امروز در نشست خبری خود قبل از بازی فردای تیمش مقابل پرسپولیس حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. صحبت های نکونام را بخوانید:

بازی با پرسپولیس

از این که مقابل پرسپولیس بازی می‌کنیم بسیار خوشحال هستیم. پس از مدت‌ها به لیگ برتر آمده‌ایم و هواداران نساجی می‌توانند تیم‌شان را در بالاترین سطح فوتبال ایران همراهی کنند. رخ دادن این اتفاق برای نساجی خوشایند است. بودن در لیگ برتر باعث می‌شود که ما با تیم‌های خوبی روبه‌رو شویم و این مساله سطح تیم ما را بالاتر می‌برد. امیدوارم فردا بازی زیبا همراه با نتیجه برای تیم ما رخ دهد. هم‌چنین از بازیکنانم می‌خواهم دستوراتی که مد نظرم هست را در زمین اجرا کنند.

ماجرای جاسوسی

در این باره بحث نداریم. آنها آمدند و از تمرین ما فیلم بگیرند و ما هم بعد از شناسایی کردن آنها را بیرون کردیم. اما من با این مسائل غریبه نیستم و تیم‌های حرفه‌ای دنیا هم این کار را انجام می‌دهند. من هم بودم برای به دست آوردن اطلاعات این کار را می‌کردم و چه پرسپولیس و چه هر تیم دیگر حقش هست این کار را کند.

به جای تشکر مسخره کردند!

به طور مثال تیم ملی انگلستان تور می‌گذارد و با هزینه خودش دوربین نصب می‌کند تا کسی از تمرینات این تیم فیلم نگیرد. همه تیم‌ها به دنبال گرفتن اطلاعات از هم هستند و این چیز جدیدی نیست اما اینکه می‌گویند با تمسخر صحبت کردند جای دستت درد نکند است. ما با بازی‌ با این تیم دو روز زودتر موافقت کردیم و حاضر بودیم هر روزی که پرسپولیس می‌خواهد به میدان برویم چرا که دوست نداریم نه پرسپولیس و نه هیچ تیم دیگر ایرانی مقابل تیم‌های خارجی ضربه بخورد.

اشتباهات داوری

بیشترین ضربه را در کل لیگ از اشتباهات داوری خورده ایم و به این موضوع خود کمیته داوران و داورانی که برای ما داوری کرده‌اند اذعان دارند با این حال من به سلامت همه داوران اطمینان دارم قطعا اشتباهاتشان سهوی بوده و رضا کرمانشاهی از داوران خوب کشور ما است. من به این مسئله توجه نمی کنم که روز قبل یا هفته قبل چه اتفاقی افتاده و داور چه کار کرده است. من به همان روز توجه دارم و اینکه کرمانشاهی داور خوبی است و تلاش می‌کند بدون مشکل قضاوت کند.

تاکتیک بازی فردا

پرسپولیس همیشه پرسپولیس است. با یک یا دو بازی در مورد تیم قضاوت نمی‌کنند. پرسپولیس و هوادارانش همیشه بزرگ بوده و خواهند بود. در مورد شکل بازی هم شما فردا خواهید دید که ما چگونه مقابل پرسپولیس بازی می‌کنیم. به نقاط قوت و ضعف پرسپولیس فکر کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم بازی خوبی را مقابل این تیم ارائه دهیم. قطعا هافبک‌های پرسپولیس و فازهای هجومی این تیم خوب هستند و کار سختی مقابل پرسپولیس داریم. ما هم می‌خواهیم نشان دهیم که لیاقتش را داشتیم که به لیگ برتر آمده‌ایم. بعد از 24 سال به لیگ برتر آمده‌ایم. قبل از حضور هواداران ما لیگ چیزی کم داشت. می‌خواهیم مقابل پرسپولیس بازی کنیم نه فقط خط دفاعی  و هافبک این تیم. می‌خواهیم بازی خوبی همراه با نتیجه ارائه دهیم.

برنامه آینده نساجی

برای اینکه بازیکن خارجی جذب کنیم باید فیلم کامل آن بازیکن را ببینم نه گلچین بازی‌هایش را یا اینکه بازیکن باید تست بدهد. بازیکنانی که رد کرده‌ام مورد تائید من نبودند و عملکردشان پایین تر از حد انتظارم بودند. وقتی چنین بازیکنان خارجی باشند من ترجیح می‌دهم بازیکن ایرانی باکیفیت بگیریم تا بتوانند به ما کمک کنند. در مورد بازیکن آزاد هم باید بگویم فهرست ما جا دارد و اگر بازیکنی بتواند به ما کمک کند را پیدا کنیم جذب خواهیم کرد.

بازی بعد با استقلال

‌درباره بازی با استقلال هفته بعد حرف می‌زنم اما ما در بازی فردا ایده و برنامه‌ای داریم و درست نیست الان درباره آن حرف بزنم. تیم نساجی بعد از سال ها حضور در لیگ دسته اول به لیگ برتر آمده و بازی مقابل پرسپولیس برای ما افتخار است. امیدوارم که به گونه‌ای بازی کنیم که نتیجه بگیریم چون این مسئله در ذهن من و بازیکنان قرار دارد.

مهم نظم تیمی است

در هر بازی هر جور صلاح تیم باشد بازی می‌کنیم و اینطور نیست که بی‌محابا حمله کنیم چرا که هر بازی فلسفه خودش را دارد. ما نمی‌توانیم همانطوری مقابل تیم‌های هم سطح‌مان بازی کنیم که مقابل تیم‌های قوی‌تر به میدان می‌رویم چون در این صورت دچار مشکل می‌شویم. باید هم بلد باشیم دفاع کنیم هم حمله انجام دهیم و باید به این تاکتیک احترام گذاشت اما باید دید که شما به عنوان یک مربی چه خواسته‌ای از تیم‌تان دارید اما فلسفه ما تغییر نمی‌کند و مهم نیست که چه کسی چه فکری درباره تیم انجام می‌دهد اما مهم این است که به خواسته خودمان برسیم و نظم تیمی داشته باشیم.

 

۱ ۲  
آی اسپورت
2018-09-11 14:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
اسمان
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۳۸
اقای نکونام میخوای خودتو بزرگ جلوه بدی این راهش نیست.اخه تو چه تاکتیکی داری که برانکو بخواد از تاکتیک تو جاسوسی بکنه.
۲
.
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷، ۱۸:۵۹
میخوای اتوبوس پارک کنی دیگه مگه غیر از اینه؟؟؟؟؟؟ بیا برو سر جات بشین و اینقدر جاسوس جاسوس نکن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر