فهرست
پیروزی برانکو، صعود پرسپولیس
پیروزی برانکو، صعود پرسپولیس

پیروزی برانکو، صعود پرسپولیس

 1- پرسپولیس تازه رسیده است به دامنه قدرتی که دارد! برای تماشا کردن تیمی که تا امروز هم کم‌ کارهای تماشایی نکرده است! باید صبر کرد! معادل همان صبر و حوصله‌ای که به عصای دست پسران برانکو تبدیل شده است! همان صبر و حوصله‌ای که اژدهاوار تمام مارهای فوتبال پرحیله و پرهزینه فوتبال عربی را می‌خورد و می‌بلعد!شاهکار پرسپولیس نه گل زودهنگام «علی علیپور» بود و نه مهارت زبردستانه بشار رسن در آخرین دقایق بازی که به پنالتی دوم و ضربه تمام‌کننده مهدی طارمی منجر شد!

شاهکار پرسپولیس در پاییدن لحظه به لحظه خودش بود و به بازی حسابگرانه و منطقی‌اش! شاهکار پرسپولیس در مهره‌چینی برانکو بود و در افزودن بر قدرت حرکت تیمی‌اش! در پرسپولیس همه خوب بودند بهتر از همه، برانکو ایوانکوویچ بود که گلویش خشک شده و چشم‌هایش از حدقه بیرون می‌زد! شاهکار برانکو پذیرفتن اخراج کمال کامیابی‌نیا و نپذیرفتن و کم نیاوردن برابر این حادثه بود! اتفاقی که می‌توانست فاجعه‌ای را رقم بزند اما بهترین مربی لیگ برتر اجازه نداد و مانع یک حادثه تلخ و سنگین شد!

برانکو مسئولانه و مربیانه درست مثل یک فرمانده قدرتمند با اخراج زودهنگام دفاعی‌ترین بازیکنش کنار آمد و چنان کرد تا دوباره یادمان بیاید که: ... چونکه صد آمد نود همن پیش ماست! وقتی اندیشه تیمی و زمانی که منطق بازی گروهی حاکم باشد ربیع‌خواه جای کامیابی‌نیا را پر می‌کند! وحید امیری به یاری دفاع چپ می‌شتابد تا بدون شتاب در نقشی جدید ظاهر شود و محسن مسلمان آن‌قدر بدود و تلاش‌ورزی کند که کم بیاورد و لازم‌التعویض شود! برانکو این همه را خوب فرماندهی کرد! پرسپولیس در بازی‌اش بی‌نقص جلو رفت!

2- حالا باید در فکر بازی ماقبل آخر بود! و از همین لحظه باید در اندیشه دست به سر کردن الهلال بود! باز هم یک تیم عربی! باز هم یک تیم از تیم‌های سعودی! پرسپولیس برای این نبرد نداری‌هایی دارد! مثلاً اخراج کمال کامیابی‌نیا و مثلاً نبودن انصاری جوان که «دوکارته» شد! ولی حرف‌ همان است که اول گفتیم: ... چون که صد آمد نود هم پیش ماست!

پرسپولیس، پرسپولیس را دارد! پرسپولیس تاکتیک‌پذیری کم‌نظیرش را دارد! پرسپولیس برانکو را دارد! برانکو، سیدجلال حسینی را دارد که به موقع و در لازم‌ترین هنگام خواهد رسید! برانکو دل دریایی خودش را دارد! برانکو، شایان مصلح و صادق محرمی را هم دارد! برانکو در مهم‌ترین بازی‌هایش نشان داده است بشار رسن را برای جانشینی محسن مسلمان دارد! پرسپولیس خودسازی و بازیکن‌سازی را بلد است! پرسپولیس در هر پستی بازیکنان برتر و بازیگران ماهری دارد! دیگر این گفته، گفتن ندارد که پرسپولیس با تعویض‌های برانکو به اینجا رسیده‌ است!

3- چشم برانکو ترسیده بود اما مغزش مثل ساعت کار می‌کرد و دلش هم شجاع بود! مردی که تن به خطر می‌داد! مردی که زیر بار ریسک می‌رفت و رفت! عوض کردن محسن مسلمان- که شاید کمی هر دیر بود- لازم بود ولی سر نترس هم می‌خواست! گل الاهلی روشن‌ترین دستورش این بود: ... تعویض هافبک ایستا! جابه‌جا کردن منشا با علیپور هم دقت نظر و توجه دقیقی لازم داشت! بهترین مهاجم پرسپولیس- در بازی با الاهلی- دقایقی بود که نبود!

فرشاد احمدزاده هم یک جورهایی تسلیم‌شده نشان می‌داد! برانکو سر وقت و به‌موقع وارد جدی‌ترین قسمت بازی شد! عمر السوما و یارانش، سرگی ربروف و مردانش اگر باختند- که بدجوری هم بازنده شدند- به فرصت‌طلبی و موقع‌شناسی برانکو باختند! برای پیکار مجدد، برای رزمیدن علیه الهلال، هم پرسپولیس را داریم با تمام خودویژگی‌هایش! هم برانکو را داریم با همه خوش‌فکری‌های مداخله‌جویانه‌اش! مردی که محسن ربیع‌خواه را بدل به یک مرد کلیدی کرد! بهترین بازیکن در بازی بزرگ ابوظبی!

۱۰۱ ۱۴  
آی اسپورت
2017-09-14 15:58:00
نظر دهید

۱۴ نظر
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۱۵
حالمون با داشتن این تیم خیلی خوبه. خدا رو شکر
شاهین ممسنی ❤❤
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۲۷
حالِ خوشِ این روزهای ما مدیون مردی است که فرشته وار آمد و پرسپولیس را از دلِ جهنم به سوی خوشبختی کشاند...
این روزها برای هواداران پرسپولیس فوق العاده است، نه بخاطر نیمه نهایی آسیا ، به خاطر وجودِ پروفسور که حالِ بد ما را به خوبِ مطلق تبدیل کرده است
یاشار تبریزلی
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۴۴
اوههههههههههه
کشتید مارو بابا
یک هفته حالا باید فقط تعریف و تمجید و غلو ستایش حمد و ثنا از این جماعت پرسپولیسی بشنویم
خداییش پیشینه پر افتخار تراختور را در آسیا داشتید دیگه چه میکردید
تمام این تیم های عربی که وقتی ازشون عبور میکنید انگار از بارسلونا و منچستر عبور کردید و تا عرش میرسونیدشون تو سال هایی که پرسپولیس اصلا نمیدونست آسیا! کجاست جلوی سرورتون تراختور آبکش میشدند
مسعود
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۲۵
پیشینه پر افتخار تراکتور در آسیا؟!!
مسعود
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۲۵
پیشینه پر افتخار تراکتور در آسیا؟!!
matt1982
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۴۱
خخخخخخخخخخ باشه. شما هم متخصص آسیا
و.ب
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۲۰:۵۳
رباط صلیبی مغزت پاره نشد اینقدر مهمل بافتی و توهم زدی؟ ظاهرا ساقی تتلو بدجوری فعالیتش رو گسترش داده
سعید
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۶:۵۱
میتونیم نظرات و تحلیل های بسیاری از نقش برانکو تو تمام موفقیتهای پرسپولیس تو این سه سال بنویسیم اما به نظرم فقط وقتی نقش واقعی برانکو رو میفهمیم و به ارزشش پی میبریم که پروفسور از تیم رفته باشه... این تیم اینقدر دوست داشتنیه که همون اندازه که از داشتنش لذت میبرم به همون اندازه نگران روزیم که برانکو بالا سر این تیم نباشه....
شايق
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۰۵
به جناب لارودى بفرماييد اگر كمتر از علامت تعجب (!) در آخر جملاتشون استفاده كنند هيچ فاجعه اى رخ نميده به خدا!
عبدالرضا یوسفی
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۱۲
اردسیرخان
عالی نوشته
مثل همیشه با قلم توانایت روح را نوازش دادی
ودل را به شوق آوردی
دمت گرم و سرت خوش باد
پیر دیر ورزش ایران
محمد
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۲۱
جناب لارودی عزیز
ضمن احترام به حضرتعالی، نوشته شما سرشار از غلط های املایی و ویرایشی است. سرشار از ستیزهای آوایی و جملات بی معنی
۵
پدرام
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۲۲
استاد -از حسام محسنیان کسی خبری نداره ؟؟؟
و.ب
پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶، ۱۸:۴۶
برانکو همیشه یه شعار داره قلب تون گرم و مغزتون سرد باشه به قول دوستمون با داشتن این تیم حالمون خیلی خوبه خداروصدهزار مرتبه شکر
۸
صمد آقا از آبادی بالا
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶، ۱۵:۰۷
پیرمرد جلف قندلی بیار خجالت بکش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر