فهرست
کارشناسی: رونالدو از دستِ خودش عصبانی است
کارشناسی: رونالدو از دستِ خودش عصبانی است

کارشناسی: رونالدو از دستِ خودش عصبانی است

گیوم بلگه
 
اول باید به این نکته اشاره کنم که رقابت در لا لیگا این فصل خیلی نزدیک شده است. این هفته بارسلونا بدترین نیمه‌یِ اولِ کلِ دورانِ لوئیز انریکه را پشتِ سر گذاشت، تا نیمه‌یِ دوم مسی آمد و تیمش را نجات داد. اتلتیکو مادرید موفق نشد سویا را شکست دهد، یا اینکه ویتولو اخراج شد و رئال مادرید هم مقابلِ بتیس متوقف شد، تیمی که در 6 بازیِ قبلیِ لیگش گل نزده بود. رئال موقعیت‌هایِ خوبی برایِ بردنِ بازی داشت اما دروازه‌بانِ بتیس، آنتونیو آدان روزی فوق‌العاده را پشتِ سر گذاشت.
صحبت‌هایی که گری نویل و فیل نویل کردند در این باره که هیچ تیمی که تا حالا در لیگ مقابلش قرار گرفتند ضعیف‌تر از والنسیا نبوده هم نشانِ دیگری از رقابتِ نزدیکِ تیم‌هایِ لا لیگا دارد. لا لیگا خیلی جذاب‌تر از چیزی است که برخی تصور می‌کنند. در 15 سالِ اخیر همیشه فاصله‌یِ تیمِ اول با تیمِ آخرِ جدول کمتر از فاصله‌یِ این دو تیم در انگلیس بوده است. اما در چنین لیگی، وقتی دروازه‌بان‌ها بدونِ اشتباه می‌شوند و مدافعین سختکوش، فقط یک سوپراستار است که می‌تواند تفاوت را ایجاد کند و تیمش را نجات دهد. کاری که این هفته مسی انجام داد و گریزمان و رونالدو موفق به انجامش نشدند.
اما داستانِ گریزمان و رونالدو یکی نیست. گریزمان در آستانه‌یِ بدل شدن به یکی از 5 بازیکنِ برتر دنیاست، اتفاقی که احتمالا تا آخر فصل همه درک خواهند کرد. اما رونالدو این فصل پایین‌ترین درصدِ استفاده از موقعیت‌هایِ گلش را داشته، از وقتی که به رئال پیوسته. اگر رونالدو این فصل، همان رونالدویِ همیشگی بود، رئال حالا امتیازاتِ بیشتری داشت. این چیزی است که خودِ رونالدو هم می‌داند و در بازی‌اش مشخص است که از دستِ خودش عصبانی است، چون می‌داند که باید بهتر از این بازی کند. رونالدو باید مقابل بتیس گلِ برتری را می‌زد تا تیمش به 3 امتیاز برسد، اتفاقی که رخ نداد. 
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-27 11:56:08
نظر دهید

۱ نظر
امید م
چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴، ۱۳:۱۵
مطلبی کاملا خلاف واقع، غیر دقیق و شاید جهت دار.
"در 15 سالِ اخیر همیشه فاصله‌یِ تیمِ اول با تیمِ آخرِ جدول کمتر از فاصله‌یِ این دو تیم در انگلیس بوده است."
مقایسه این عدد در چهار سال اخیر
فصل 2011-2012 : لیگ برتر: 64 اسپانیا: 73
فصل 2012-2013: لیگ برتر: 64 اسپانیا: 66
فصل 2013-2014: لیگ برتر: 56 اسپانیا: 65
فصل 2014-2015: لیگ برتر: 57 اسپانیا: 74
اصلا مهم نیست که این اختلاف چیزی را ثابت میکند یا نه. مهم این است که نویسنده عامدا پیش فرضهای غلطی را برگزیده تا نتیجه دلخواهش را بگیرد.(مثلا دفاع از کیفیت لیگ مورد علاقه یا سرمربی محبوبش)
خوب است که مترجم متن ویراستار هم باشد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر