فهرست
یادداشت روز - آقای گرت بیل آن لحظه چه وقت کفش عوض کردن بود ؟
یادداشت روز - آقای گرت بیل آن لحظه چه وقت کفش عوض کردن بود ؟

یادداشت روز - آقای گرت بیل آن لحظه چه وقت کفش عوض کردن بود ؟

آی اسپورت -  رئال بازی را به سویا باخت ، بد هم باخت اما نکته ریزی که در این شکست کسی به آن توجه نکرد ، تعویض کفش های گرت بیل در اواخر بازی و در لحظه به ثمر رسیدن گل دوم سویا بود. آلفردو رلانیو سردبیر آ اس نگاهی دارد به این قضیه :

" بخاطر نداشتن میخ ممکن است نتوانی اسبت را نعل کنی ، بخاطر نداشتن یک نعل ممکن است اسبت را از دست بدهی ، بخاطر نداشتن اسب ممکن است سربازت را بکشند  ، بخاطر فقدان سرباز ممکن است یک نبرد را از دست بدهی و با از دست دادن آن نبرد ممکن است یک جنگ را ببازی ! بله ! بازی رئال مادرید -سویا 1-1 مساوی ! جناب گرت بیل به کنار زمین می آید تا کفش ورزشی جدیدش را عوض کند !در همان لحظه است که باکا گل دوم سویا را می زند ! جای بیل خالی است از همان جا راکیتیچ ضد حمله می زند ، په په را با تکنیک نابش جا می گذارد به واران می رسد ، حالا واران است و دو بازیکن سویا ، توپ به باکا می رسد و دروازه ای که انگار خالی است (کنایه به لوپز) و گل ! 2-1 سویا بازی را می برد. دو امتیاز به سویا اضافه شد و رئال همان یک امتیازی که تا آن لحظه اندوخته بود را از دست داد ! رئال گل دوم را خورد و بیل این گل را در حالی که کفش نارنجیش را با کفش زردش عوض می کرد  ، از کنار زمین ، تماشا کرد.

آقای بیل !چه بلایی سر کفشایت آمده بود؟ یک لایه اش در رفته بود ؟ استوکش شکسته بود ؟ چه شده بود ؟ همین تعویض کفش ناگهانی و بی موقع شما به قیمت دریافت یک گل برای تیمت تمام شد ! یادم می آید سالها پیش زمانی که آدیداس اولین کتانی های ورزشی سه خطش را عرضه کرده بود ، یک بازیکن بزرگ آلمانی که ترجیح می دهم اسمش را ننویسم ، در یکی از بازیها ناگهان به کنار زمین رفت تا کفشش را تعویض کند .در همان لحظه همه دوربینها روی پای این بازیکن زوم کردند و آنجا بود که همه به خوبی جدیدترین مدل آدیداس و بخصوص آن سه خط جدید روی کتانی را بوضوح دیدند . آن شاید اولین حقه تبلیغاتی در فوتبال بوده است. نمی خواهم بگویم که داستان گرت بیل هم یک حقه تبلیغاتی است اما واقعا درحساس ترین مقطع بازی ، چه فرقی بین نارنجی و زرد وجود داشت؟ ترجیح می دهم فکر کنم که یک میخ به کفش نارنجی گرت بیل فرو رفته بود !!! و باید عوضش می کرد !
اما گاهی اوقات شرورانه می خواهم وارد این جزئیات شوم . بله جزئیاتی که گاهی نتایج یک بازی فوتبال را مشخص می کنند ! یک مربی بسختی تلاش می کند. تا سرحد خستگی ، تا تیمش را آماده مسابقه کند ! کافی است که تو بخاطر یک تعویض کتانی تیم حریف را در موقعیت گلزنی قرار دهی . در فوتبال امروز امثال راکیتیچ وقتی در موقعیتهای اینچنینی قرار می گیرند به تو رحم نمی کنند. و اینجاست که به مربی تیمت و به همه خیانت کرده ای. کفش نارنجی ، کفش زرد ، کفش سبز و... خواهش می کنم ! لطفا تمامش کنید ! واقعا چه فرقی می کند که کفش فوتبالت چه رنگی باشد و چه کسی باور می کند کفشهای استاندارد فعلی در طول بازی آسیب ببینند ؟ مردم امروزه فوتبال را خیلی بهتر از قبل درک می کنند . لطفا با شعور ما بازی نکنید ! "

Alfredo Relaño

آلفردو رلانیو : آ اس

ترجمه رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-28 20:39:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر