فهرست
به بهانه هتریک رحمتی: مرور نتایج تیم‌ها بدونِ آقای شماره یک!
به بهانه هتریک رحمتی: مرور نتایج تیم‌ها بدونِ آقای شماره یک!

به بهانه هتریک رحمتی: مرور نتایج تیم‌ها بدونِ آقای شماره یک!

آی‌اسپورت- مهدی رحمتی به خاطر تشدید مصدومیت کهنه‌ای که مقابل صبای قم به سراغ زانویش آمد، دو دیدار متوالی استقلال را از دست داده بود. در اولین دیدارِ دور برگشت، نخستین فرصتِ این فصل به طالب‌لو رسید تا درون دروازه استقلال قرار بگیرد. گلر نیمکت‌نشین استقلال در آن بازی یک گل دریافت کرد و آبی‌ها با نتیجه سه بر یک از سد حریفِ مشهدی گذشتند. در دیدار بعدی هم طالب‌لو دو گل از ملوان دریافت کرد تا شاگردان مظلومی از باتلاق انزلی یک تساوی به همراه ببرند. حالا خبر رسیده که رحمتی برای سومین دیدار متوالی هم استقلال را همراهی نخواهد کرد. به احتمال زیاد شماره یک آبی‌ها غایب بزرگ با ذوب‌آهن خواهد بود. این شایعه زمانی بیشتر رنگ واقعیت گرفت که رحمتی روز قبل هم مانند یک ماه اخیر، مسابقه دوستانه استقلال را از روی نیمکت تماشا کرد. نگاهی داریم به غیبت‌های رحمتی در لیگ برتر.
 
 
لیگ 14: فصل گذشته مهدی رحمتی هیچ آلترناتیوی نداشت و به تنهایی درون دروازه پیکانی‌ها قرار گرفته بود. فقط در دیدار مقابل فولاد خوزستان بود که رحمتی به خاطر سه کارته شدن، هفته بیست‌ودوم را از دست داد و نوبت به میلاد احمدیان رسید که درون دروازه این تیم قرار بگیرد.
 
هفته 22/ پیکان 0-0 فولاد
 
لیگ 13 / لیگ 12  / لیگ 11: رحمتی سه فصل متوالی را بدون وقفه درون دروازه استقلال قرار گرفت. شماره یک آبی‌ها حتی یک بازی از فصل‌های یازدهم، دوازدهم و سیزدهم را از دست نداد. لیگ دوازدهم هم بهترین فصل رحمتی بود که فقط هجده بار دروازه‌اش باز شد. در دو فصل دیگر به ترتیب 34 و 25 گل دریافت کره بود.
 
لیگ 10: لیگ دهم هم سپاهانی‌ها به رحمتی فرصت ریکاوری نداده بودند. در روزهایی که مهدی در تیم ملی و لیگ برتر بدون رقیب بود، یک فصل کامل را برای سپاهان بازی کرد و با بیست‌وهفت گل خورده تاثیر به سزایی در قهرمانی این تیم داشت. رحمتی در این فصل فقط هفته آخر با مسجل شدن قهرمانیِ سپاهان استراحت کرد و جایش را به محمد سواری داد.
 
هفته 34/ سایپا 2-1 سپاهان 
 
 

لیگ 9: در چند فصل اخیر کم پیش می‌آید که مهدی رحمتی چند مسابقه از فصل را از دست بدهد. ولی لیگ نهم فرصت خوبی بود تا با حضور رحمان احمدی، این دروازه‌بان به ریکاوری بپردازد. رحمان در چهار مسابقه درون دروازه سپاهان ایستاد. هر چند که باز هم حداقل سه بازی پیاپی نتوانسته بود رحمتی را نیمکت‌نشین کند.  

هفته 15 / سپاهان 2-0 ابومسلم
هفت 16/ پیکان 1-4 سپاهان
هفته 21 / استقلال اهواز 0-5 سپاهان
هقته 22 /  سپاهان 1-1 فولاد
 
لیگ 8: مس کرمان در لیگ هشتم موفق شد با درخشش مهدی رحمتی سهمیه آسیا را به دست بیاورد. رحمتی به طور میانگین در هر بازی فقط یک گل دریافت کرد. در این فصل دو بازی هم نوبت به حسن هوری رسید.

هفته 12/ مس 3-3 پیام
هفته 14 / مس 2-1 راه آهن
 
لیگ 7: مهدی رحمتی پس از جدایی از استقلال به مس کرمان رفت. جایی که بدون رقیب بود و فقط در هفته پانزدهم فرصت بازی به علی رضایی رسید.
 
هفته 15 / مس2-3 پیکان
 
لیگ 6: تا هفته نوزدهم صمد مرفاوی ترجیح داده بود که از دو گلر آماده‌اش به طور چرخشی استفاده کند. ولی پس برد سه بر دو استقلال مقابل فولاد، مهدی رحمتی به طور کامل جایش را به وحید طالب‌لو داد و  نیمکت‌نشین شد. این آخرین فصلی بود که رحمتی حداقل سه بازی پیاپی را از دست داد.


کدخبر: 9407

 
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-27 15:18:05
نظر دهید

۱ نظر
حسین اربابى فتاح.از قم
پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴، ۰۲:۴۴
اقاى رحمتى من دروازبان خوبى تو منطقه خودمون هستم ویک استقلالى باتعصب هستم باباخت تیمم کریه میکنم بابردش خوشحالى یکى از بزرکترین ارزوى من این که یک دست لباس دروازبانى از خود شما داشته باشم اقاى رحمتى من بچه یتیم هستم بخاطر مشکل مالى نمیتونم لباس بخرم به ارواح خاک پدرم لباس پاره استفاده میکنم ازت خواهش میکنم برام ى دست لباس از خودت برام بفرست یادکارى داشته باشم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر