فهرست
10 نکته از لیگ یک:از اولین برد ایرانجوان تا اولین باخت اراکی‌ها
10 نکته از لیگ یک:از اولین برد ایرانجوان تا اولین باخت اراکی‌ها

10 نکته از لیگ یک:از اولین برد ایرانجوان تا اولین باخت اراکی‌ها

آی‌اسپورت- هفته بیست و سوم لیگ یک با تساوی پیکان صدرنشین و پیروزی خونه به خونه در دربی مازندران به پایان رسید.


1-   روزهای بد پیکان
صدرنشین مسابقات که روند با ثباتی از ابتدای فصل داشت در دو هفته اخیر با مشکل رو به رو شد. پیکانی‌ها که هفته قبل با سه گل در بوشهر مغلوب ایرانجوان شده بودند این هفته هم در تهران از پس نفت مسجدسلیمان بر نیامدند تا دیگر مدعیان امیدوار شوند.

2- داماش می‌خشکد
چهار شکست پیاپی داماش را به انتهای جدول چسباند. رتبه بیستم جدول برای تیم محبوب رشت که روزهای بحرانی را پشت سر می‌گذارد. روندی که داماش در پیش گرفته تنها یک مقصد دارد. آنها هر هفته بیشتر از گذشته به لیگ دو نزدیک می‌شوند.

3- آتش‌بس به سود دیگر مدعیان
مس کرمان و فجر سپاسی تیم‌های دوم و سوم جدول در کرمان تنها بازی بدون گل هفته را رقم زدند. حساسیت بازی و شش امتیازی بودن آن باعث شد که دو تیم ریسک نکنند. موضوعی که بیش از آنکه دو تیم از آن سود ببرند تیم‌های مدعی دیگر را خوشحال کرد.

4- ایرانجوان هم بیرون خانه برد
بوشهرها پس از پیروزی شیرین هفته گذشته مقابل پیکان صدرنشین، این هفته پاس همدان که چند هفته‌ای است روی دور برد افتاده را در همدان شکست دادند تا به نخستین برد خارج از خانه خود در این فصل دست پیدا کنند.

5- انتقام خونه به خونه
دربی مازندران بدون شک حساس‌ترین بازی این هفته از مسابقات بود. حساسیت‌ها و کری‌خوانی هواداران دو تیم پیش از بازی باعث شد مسابقه با تدابیر شدید  امنیتی برگزار شود. در طول بازی هم دو تیم بازی سردی را به نمایش گذاشتند. اما خونه به خونه در دقایق آخر بازی توانست  با پنالتی که به سودش اعلام شد نساجی را شکست دهد تا به نوعی انتقام شکست دور رفت را از نساجی‌چی‌ها بگیرد.

6- اولین شکست آلومینیوم در اراک
اراکی‌ها که این فصل نتایج پر فراز و نشیبی کسب کردند در هفته بیست و سوم و پس از کنار رفتن دلگرم نخستین بار در خانه طعم تلخ شکست را چشیدند. آلومینیوم با این شکست شانس صعود را تا حدود زیادی از دست داد.

7- ماشین سرعت گرفت
ماشین سازی که نیم فصل دوم را با رسول خطیبی شروع کرد کم کم خود را به جمع مدعیان صعود نزدیک می‌کند. آنها که هفته گذشته برای نخستین بار در این فصل توانستند کلین‌شیت کنند این هفته هم در اراک به بردی مهم دست پیدا کردند تا وضعیت خوبی در جدول پیدا کنند.

8-  نفت مال آبادان نیست
نفت آبادان چه با مانوئل پرتغالی و چه با نادردست نشان در خانه نتایج خوبی نمی‌گیرد. این تیم در یازده بازی خانگی خود تنها پنج برد به دست آورده است. آنها این هفته هم در زمین خود به تیم ته جدولی پارسه باختند تا نادر دست نشان پس از یک برد خوب در قائمشهر در دومین بازی که در آبادان روی نیمکت نفت می‌نشیند باز هم ناکام بماند.

9-  هفته مهمانان
در هفته بیست و سوم  تنها دو میزبان به پیروزی رسیدند. خونه به خونه و شهرداری اردبیل دو تیمی بودند که از شرایط میزبانی حداکثر استفاده را کردند. ولی هشت میزبان دیگر یا شکست خوردند یا به تساوی رضایت دادند.
 
10- یزدی‌ها امتیاز گرفتند
فولاد یزد چهار هفته گذشته را با شکست پشت سر گذشت. شکست‌هایی مانند باخت 5 بر 3 به پارسه که رکورد لیگ را جابجا کرد. آنها این هفته توانستند با تک امتیازی که در خانه کسب کردند نوار باخت‌های پیاپی‌شان را پاره کنند.


کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-01-27 18:44:30
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر