فهرست
گزارش: هفت اشتباه فان گال در یونایتد
گزارش: هفت اشتباه فان گال در یونایتد

گزارش: هفت اشتباه فان گال در یونایتد

آی اسپورت- در زیر به این نکات اشاره شده است:
1- فروش چیچاریتو
18 گل در 22 بازی آمار این فصل خاویر ارناندس در لورکوزن است. بازیکنی که برای بازی در ترکیب اصلی تیم فان گال مناسب نبود! البته از نظر مربی هلندی. بعید نیست که او این تعداد گل را در صورت ماندن در یونایتد نمی توانست بزند، اما مطمئنا اوضاع خط حمله یونایتد با حضور او با این درصد آمادگی بهتر می شد. منتقدان این روزها بیشترین انتقاد را از سیستم فان گال می کنند و مدعی می شوند که تیمش هجومی بازی نمی کند. در حالی که این انتقاد به طور غیرمستقیم به مهاجمان و البته به طور مستقیم به رونی هم وارد است. اگر با حضورچیچاریتو تیم او گل های بشتری می زد اوضاع مطمئنا بهتر از این بود.
2- بازار نقل و انتقالات
یونایتد را به بازیکنانی مانند دنی آلوس نسبت دادند و در نهایت این تیم بازیکنی مثل متیو دارمیان را خرید. این تیم را به ماتس هوملس نسبت دادند و در نهایت مارکوس روخو را خرید. به توماس مولر نسبت دادند و مارسیال را خرید. به ویدال نسبت دادند و شوانشتایگر را خرید. این لیست همین طور ادامه دارد. پست هایی که فان گال اشاره کرد در آن ها تیم نیاز به تقویت دارد نیاز به بازیکنان سوپراستار داشت تا آن ها را پر کنند و در تمام آن ها آلترناتیوها روی کار آمدند. البته در این زمینه تا حدودی هم می توان اد وودوارد را مسئول دانست. اما فان گال مربی است و باید با چنگ و دندان برای هر بازیکنی که می خواهد بجنگد.
3- فلسفه کاری خودش
برای هواداران یونایتد تمام علاقه شان به فان گال در کنفرانس های مطبوعاتی ای که او برگزار می کند ختم می شود و چیزی که آن ها درباره ای مربی فکر می کردند با چیزی که در زمین دیده شد متفاوت بود. فان گال عاشق فوتبال با مالکیت توپ است و به همین دلیل هواداران از او انتقاد می کنند. برای موفقیت در این سبک قطعا به بازیکنانی با قدرت پاس دادن بالا و حفظ توپ خوب نیاز است که البته در یونایتد چنین بازیکنانی زیاد نیستند. همان طور که بارها دیده شده در میانه میدان یونایتد حفظ توپ ها بی نتیجه است و معمولا توپ ها لو می روند. بهترین عملکردهای یونایتد در این فصل مربوط به بازی هایی بوده که مارسیال و خسه لینگارد آزادی در حرکاتشان داشتند و برای بازیکنان دیگر فضا باز کردند.
4- بازیکنان مد نظر یونایتد مستقیما به تیم های رقیب رفتند
این همان چیزی است که باعث می شود حمایت هواداران را از دست بدهی. وقتی بازیکنانی که هدف اصلی یک تیم در بازار نقل و انتقالات هستند و ناگهان از تیم رقیب سر در می آورند مشخص است که هواداران عصبانی می شوند و دیگر از سرمربی حمایت نمی کنند. پدرو و اوتامندی بازیکنان مد نظر یونایتد بودند و لباس هایشان هم در این تیم آماده شده بود. اما اولی به چلسی و دومی به من سیتی رفتند. شاید نبودن آن ها در یونایتد خیلی اهمیتی نداشته باشد، اما حضورشان در تیم رقیب مشکلات زیادی از نظر حمایت هواداران ایجاد می کند.
5- مروان فلائینی به جای خوان ماتا؟
فان گال برای مالکیت توپ پافشاری می کند و به همین دلیل از فلائینی به جای ماتا استفاده می کند. ماتا اما قدرت پاسکاری بهتری دارد و در واقع قوی تر از فلائینی است که بیشتر به درد بازی فیزیکی و زدن ضربات کاشته می خورد. ماتا در این فصل 31 شانس گلزنی ایجاد کرده است و میانگین دقت پاس هایش 89 درصد بوده است. اما فلائینی 8 موقعیت ایجاد کرده و دق پاس هایش 83 درصد است. ممکن است ماتا گاهی در حال گذراندن روزهای بدش باشد. اما در هر صورت ترجیح دادن فلائینی به او عجیب است.
6- مسائل انگیزه ای
در بیشتر بازی ها من یونایتد طوری بازی می کند که انگار از افتادن می ترسد. آن ها مقابل تیم های بزرگ خوب هستند و مقابل تیم های کوچک تر اشتباهات عجیب دارند. در این فصل آن ها از لیورپول 6 امتیاز گرفتند و با سیتی و چلسی مساوی کردند. اما مقابل نوریچ، بورنموث و ساوثهمپتون نتایج عجیبی گرفتند.
7- از دست دادن بازیکنان کلیدی
پیش از این به چیچاریتو و ماتا اشاره شد. اما بازیکنان دیگری هم بودند که می توانستند در روزهایی که فان گال حمایت هواداران را ندارد به کمکش بیایند و او آن ها را از دست داد. آنخل دی ماریا، رابین فان پرسی و رافائل. به این لیست می توان ویکتور والدس را هم اضافه کرد که رفتار با او کاملا روی عصبانیت یونایتدی ها از دست فان گال تاثیر داشت. همچنین داوید دخئا از تیم اصلی کنار گذاشته شد و ممفیس دیپای هم مانند قبل در ترکیب اصلی جایی نداشت. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-01-28 10:09:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر