فهرست
گزارش روز: ستاره ای که سیدصالحی و حاتمی را نیمکت نشین کرد / سر می شکند دیوارش!
گزارش روز: ستاره ای که سیدصالحی و حاتمی را نیمکت نشین کرد / سر می شکند دیوارش!

گزارش روز: ستاره ای که سیدصالحی و حاتمی را نیمکت نشین کرد / سر می شکند دیوارش!

آی‌اسپورت-محمد عباس‌زاده یکی از نخستین خریدهای پرسپولیس در آغاز این فصل و البته در دوره‌ی مدیریت محمد رویانیان است
. این مهاجم جوان که به همراه شجاع خلیل‌زاده، یونس شاکری، علی حمودی و یعقوب کریمی در لیست خرید یحیی گل‌محمدی سرمربی اسبق پرسپولیس قرار داشت، در نهایت به همراه یونس شاکری به جمع سرخ‌پوشان پیوست. جالب اینکه شجاع خلیل زاده نقش زیادی در حضور عباس زاده در پرسپولیس داشت . 
. او که پیش از این با به ثمر رساندن 18 گل در 23 عنوان آقای گلی لیگ یک را از آن خود کرده بود، مطابق انتظار چندان مورد استقبال هواداران و پیشکسوتان قرار نگرفت، تا جائی‌که یکی از بازیکنان اسبق پرسپولیس در طعنه‌ای به رویانیان گفته بود: "آقای گل لیگ برتر (کریم انصاریفرد) در پرسپولیس کپ کرد، حالا چطور از آقای گل لیگ یک می‌توان انتظار داشت کار را در بیاورد؟"البته استقبال سرد به این دست طعنه‌ها نیز ختم نشد و خیلی‌ها هزینه‌ی جذب این بازیکن که درواقع مبلغ 580 میلیون تومان به همراه تهیه‌ی مسکن و خودرو برای مهاجم قائم‌شهری بوده است، را گزاف اعلام کردند.
علی دائی که در جمع سرخ‌پوشان مهاجمان صاحب نامی همچون سیدمهدی سیدصالحی، هادی نوروزی و غلام‌رضا رضائی را می‌دید، کم‌تر در اندیشه‌ی میدان دادن به عباس‌زاده فراتر از یک بازیکن جانشین بود. این درحالی است که عباس‌زاده به غیر از اولین بازی تدارکاتی مقابل آرتا سبلان اردبیل در 4 بازی بعدی پرسپولیس موفق به گل‌زنی شده بود. در بازی با دانشگاه آزاد اردبیل درحالی‌که از نیمه‌ی دوم وارد میدان شده بود دو گل زد تا پرسپولیس 2-1 برنده باشد. همچنین عباس‌زاده در برد 5-1 مقابل امیدهای پرسپولیس هم یک گل زد.
پای عباس‌زاده در استان مازندران نیز به گل باز شد و او موفق شد برابر تیم‌های پرسپولیس قائم‌شهر و سپیدرود رشت هم گل‌زنی کند و آمار 5 گل‌زده در 5 بازی تدارکاتی را به نام خود ثبت کند. جالب این‌که در بیشتر این بازی‌ها او تنها یک نیمه در میدان بود.
این اتفاقات هم سبب نشد تا دائی از او به عنوان یک مهره‌ی ثابت استفاده کند و او حتی تا هفته‌های پایانی لیگ نیمکت‌نشین نام‌هائی همچون غلام‌رضا رضائی، میلاد غریبی، محمد نوری و فرزاد حاتمی بود و برای نخستین‌بار در هفته‌ی بیست و پنجم برابر سپاهان در ترکیب اصلی به میدان رفت و نخستین گل لیگ برتری خود را به ثمر رساند. این گل برای دائی کافی بود تا از این پس عباس‌زاده را در ترکیب اصلی بکار گیرد، آن‌هم در شرایطی‌که دیگر خبری از غلام‌رضا رضائی، هادی نوروزی و حتی یونس شاکری نبود.
محمد عباس‌زاده، مهاجم پرسپولیس پس از دبل در جام حذفی و گشودن دروازه‌ی تیم‌های سپاهان و صبا، بار دیگر برای سرخ‌پوشان برابر داماش گیلان گل‌زنی کرد و با زدن پشتک برابر چشم هواداران گل‌زنی خود را جشن گرفت، جشنی که دیگر برای هواداران سرخ‌پوشان پایتخت چندان هم سوپرایز نبود. البته شاید پشتک‌های عباس‌زاده دیگر سوپرایز نباشد اما قطعا هواداران را به وجد خواهد آورد. به قول اصغر شرفی، پیشکسوت فوتبال اگر در ایران گل‌زنان کم‌تر با حرکات ژیمناستیک‌گونه گل‌زنی خود را جشن می‌گیرند، به دلیل ضعف آمادگی جسمانی است و انجام انگشت‌شمار این حرکات هواداران را به وجد می‌آورد.
سرشکسته‌ی عباس‌زاده در هنگام به ثمر رسیدن گل نیز نکته‌ی جالبی بود که مهاجم جوان را در حد یک پدیده از سایر سرخ‌پوشان متمایز می‌کند.
     
آی اسپورت
2014-03-28 19:09:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر