فهرست
دومینوی محرومیت AFC: در آستانه ایران
دومینوی محرومیت AFC: در آستانه ایران

دومینوی محرومیت AFC: در آستانه ایران

آی‌اسپورت- محرومیت دو تیم الشباب و العین امارات به نوعی زنگ خطری برای فوتبال ایران و باشگاه‌هایی نظیر استقلال و پرسپولیس است که مدت‌هاست در خطر محرومیت از حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا قرار دارند. جالب‌ترین نکته درباره محرومیت اماراتی‌ها پیشدستی فدراسیون فوتبال این کشور در اجرایی کردن این محرومیت بود که مشخصا تحت تاثیر مکاتبات با کنفدراسیون فوتبال آسیا شکل گرفته است. سران کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کردند باشگاه‌های بدهکار نمی‌توانند لایسنس حرفه‌ای گری و حضور در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کنند و این تصمیم در همین راستا شامل دو باشگاه محبوب کشور امارات شده است.

این وضعیت نشان می‌دهد استقلال و پرسپولیس بیش از هر زمانی به رقم خوردن یک فاجعه نزدیک شده‌اند. مهدی تاج چندی پیش اعلام کرده بود که باشگاه‌هایی که با مسئله بدهکاری مواجه هستند در خطر محرومیت قرار دارند و تردیدی نیست در صورت اجرایی شدن حکم محرومیت استقلال و پرسپولیس کاری از دست فدارسیون فوتبال برنمی‌آید و این تصمیم دو تیم را از حضور در رقابت‌های آسیایی حذف خواهد کرد. شاید تا پیش از محرومیت دو تیم اماراتی تصور هم نمی‌کردیم محرومیت شامل حال آنها شود. مسئله نفوذ برخی کشورهای عربی همواره در آسیا پررنگ بوده و با توجه به اعمال چنین محرومیت‌هایی مشخص می‌کند تیم‌های ایرانی به مراتب در خطر بیشتری قرار دارند چرا که در سال‌های گذشته ثابت شده نفوذ خوبی در آسیا نداریم و همواره سخت‌ترین تصمیم گیری‌ها در قبالمان انجام شده است. به نظر می‌رسد تیم‌هایی همچون استقلال و پرسپولیس در لبه تیغ قرار دارند و بیش از هر زمانی به محرومیت نزدیک هستند و باید هر چه سریع‌تر اقدامات لازم برای جلوگیری از محرومیت‌های احتمالی صورت بگیرد.
خبرورزشی
۷ ۲  
آی اسپورت
2017-10-18 00:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
محسن
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۰
بدهکارند و انشالله با یک تصمیم همراه با صداقت،حذف شوند و جایگزین هم نداشته باشند.باشد که سر به راه شوند و شاید رستگار.
۱
فرهاد
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۹
این عربهایی که ما اینهمه از ناپاکی انها و نفوذشان در ای اف سی حرف میزنیم ببینید چطور با صداقت بهترین تیم های خودشان را محروم کردند و بعد ما پرمدعا ها فقط با جعل سند دنبال حل کردن مشکلاتیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر