فهرست
رئیس هیات‌مدیره پرسپولیس: من برای استقلال ورزشگاه گرفتم
رئیس هیات‌مدیره پرسپولیس: من برای استقلال ورزشگاه گرفتم

رئیس هیات‌مدیره پرسپولیس: من برای استقلال ورزشگاه گرفتم

آی اسپورت- حدودا 20سالی هست که جعفر کاشانی که می‌گوید پرسپولیس باید از شرایط تیم بودن خارج شده و به معنی واقعی «باشگاه» شود. گویا این موضوع در حال تحقق است. کاشانی به عنوان رئیس هیات‌مدیره پرسپولیس در این گفت‌وگو از ماجرای دو ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا (ع) پرده برداشته است.
 


در مراسم بزرگداشت مرحوم همایون بهزادی شرکت کردید. او همدوره شما بود. در این ارتباط برایمان بگویید.
هر ماه آقای عظیمی پیشکسوتان را به مراسمی دعوت می‌کند تا دور هم باشیم و خاطرات گذشته را مرور کنیم. روز سه‌شنبه هم با توجه به درگذشت مرحوم همایون بهزادی عزیز، این مراسم برگزار شد. امیدوارم یاد دوستان در زمان حیاتشان باشد، نه در پایان عمرشان.


باشگاه پرسپولیس هم صاحب ورزشگاه شهیدکاظمی شد. گویا خیلی اصرار داشتید این استادیوم را بگیرید.
بحث اصرار نبود. شهرداری ‌تهران طی سال‌های اخیر اقدامات زیادی در ایجاد امکانات ورزشی انجام داده‌است؛ به طور مثال بیش از 550زمین مصنوعی و 150سالن ورزشی ساخته و همچنین در کنار همه اینها برای ورزش همگانی در پارک‌ها هم امکانات ورزشی زیادی قرار داده است. به همین دلیل من یک جلسه با آقای دکتر قالیباف، شهردار محترم تهران برگزار کردم و از ایشان خواستم برای پرسپولیس و استقلال هم یک استادیوم قرار بدهند. این‌طور شد که طی یک قرعه‌کشی که در این زمینه برگزار شد، پرسپولیس صاحب ورزشگاه شهیدکاظمی شد. موضوع دیگر هم این بود که در ملاقات با شهردار تهران درخواست کردم به استقلال نیز یک استادیوم اختصاصی بدهند.
 

علت این کار شما چه بود؟
دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مکمل هم هستند. این دو باشگاه با توجه سوابقشان می‌توانند در فرهنگ جامعه تاثیرگذار باشند، به همین دلیل باید جایگاه‌ سرخابی‌ها مشخص باشد که این دو جایگاه توسط شهردار محترم تهران تعبیه شد. به نظر من پرسپولیس و استقلال پتانسیل قوی در جامعه دارند که می‌توان از آن برای رفع معضلات فرهنگی جامعه استفاده کرد. با اختصاص یافتن دو ورزشگاه به پرسپولیس و استقلال مسئولان می‌توانند از پتانسیل در‌آمدزایی بیشتر استفاده کنند.

 
گویا نزدیک ورزشگاه شهیدکاظمی مترو نیست و رفت‌وآمد برای هواداران سخت خواهد بود.
مترو هم تا آنجا کشیده خواهد شد. همان‌طور که گفتم  قرار است هر نوع امکاناتی که لازم است مهیا شود.
 

شما به بازیکنان پرسپولیس گفتید با خبرنگاران مصاحبه نکنند؟
نه، باشگاه پرسپولیس یک اساسنامه دارد و بازیکن باید درچارچوب مقررات باشگاه مصاحبه کند، این تصمیم هم با مصوبه هیات‌مدیره صورت گرفته است. خوشبختانه وضعیت پرسپولیس هم روز‌به‌روز بهتر می‌شود.9411
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-28 14:30:07
نظر دهید
۱ نظر
-
پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴، ۱۷:۳۱
غلط کرده چرت و پرت گفته بابا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر