فهرست
پورعلی‌گنجی: اگر دنبال پول بودم می‌رفتم چین / قطر را انتخاب کردم چون نزدیک‌تر بود
پورعلی‌گنجی: اگر دنبال پول بودم می‌رفتم چین / قطر را انتخاب کردم چون نزدیک‌تر بود

پورعلی‌گنجی: اگر دنبال پول بودم می‌رفتم چین / قطر را انتخاب کردم چون نزدیک‌تر بود

آی اسپورت- پورعلی‌گنجی بعد از پولادی، نکونام، شجاعی، نوری، جباری، دژآگه و منتظری هشتمین بازیکن ایرانی است که در لیگ قطر بازی می‌کند. روزنامه همشهری ورزشی دقایقی بعد از امضای قرارداد رسمی با او گفت‌وگو کرده است.تبریک. بالاخره قراردادت را رسمی کردی اما چقدر دیر!
من از حدود 10روز قبل به قطر آمدم. در این مدت انواع و اقسام تست‌های پزشکی را پشت‌سر گذاشتم و منتظر بودم تا قراردادم آماده شود. یکی، دو روز قبل متن قرارداد را به من دادند و پس از بررسی موافقت خود را اعلام کردم. دیروز صبح هم به باشگاه السد آمدم تا قرارداد رسمی‌ام را امضا کنم.
 

در ایران شایعه شده بود که مشکلاتی در راه پیوستن تو به السد وجود دارد و شاید قرارداد نبندی.
من که چیزی در این‌باره نشنیدم. نمی‌دانم هم این شایعه‌ها چطور به وجود آمده‌اند. حالا که قرارداد رسمی بسته‌ام، فکر نمی‌کنم نیازی باشد که در این مورد حرفی بزنم. چون صحبت‌های دیگری هم هست که می‌شود بر زبان آورد.
 

استقبال از تو در باشگاه السد چطور بود؟ از برخوردشان راضی بودی؟
چرا که نه. آنها حسابی تحویلم گرفتند. فکر می‌کنم هواداران برای کنفرانس و معارفه‌ام حضور پیدا کنند و برایم برنامه‌ریزی‌های خاصی در نظر دارند.
 

با توجه به روابط سیاسی ایران و قطر، در این چند روز ایرانی‌ستیزی ندیدی؟
هرگز. همه‌چیز فوق‌العاده بود و من که ندیدم کسی به من بی‌احترامی کند و حرف عجیبی بزند. به قول شما ایرانی‌ستیزی به چشمم نخورد و قطری‌ها برخورد خوبی با من داشتند.
 

تو در السد جایگزین کدام بازیکن شدی؟
لی جونگ سو. مدافع کره‌ای السد که حدود 5، 6فصل برای این تیم بازی کرد. او در تیم ملی کره‌جنوبی هم 5سال به میدان رفت و حدود 54بازی ملی انجام داد.
 
شماره‌ات را انتخاب کرده‌ای؟
به من گفتند بین 2، 5 و 12 یکی را انتخاب کن که من 5 را برداشتم.
 

چرا 5؟ شماره8 پس چی؟
شماره8 را علی اسدالله بر تن دارد. هافبک ملی‌پوش السد. من هم به شماره5 علاقه داشتم و وقتی دیدم 8صاحب دارد، ترجیح دادم 5 را بپوشم.
 

امروز السد مقابل الوکره به میدان می‌رود. بازی می‌کنی؟
نه. در لیست هم حضور ندارم. چون تازه به السد آمده و فقط یک جلسه کنار سایر بازیکنان تمرین کرده‌ام. به امید خدا از بازی بعدی برای السد به میدان می‌روم.
 

طی روزهای گذشته ژروینیو از رم، گوارین از اینتر و ستاره‌های بزرگ دیگری به چین رفته‌اند تا در لیگ‌اش بازی کنند. ناراحت نیستی که از لیگ چین جدا شدی؟
دوست دارم در تیم‌های خوب و مطرح بازی کنم. السد یکی از باشگاه‌های مطرح در سطح آسیاست. البته لیگ چین هم فوق‌العاده بود. سال قبل که آنجا بودم بازیکنان بزرگی چون روبینیو حضور داشتند و مربیان بزرگی مثل کاناوارو نیز فعالیت می‌کردند. با بررسی شرایط تصمیم گرفتم لیگ قطر را انتخاب کنم و بابت جدایی از لیگ چین هم به هیچ‌عنوان ناراحت نیستم.
 
 
 السد را به چه دلیل انتخاب کردی؟ پول یا شرایط باشگاه؟
چند دلیل مختلف وجود داشت که السد را انتخاب کردم. اول از همه اینکه السد جزو تیم‌های قدرتمند لیگ قطر است و قریب‌به‌اتفاق سال‌های قبل را در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرده و کلا تیم باشخصیت و با برنامه‌ای است، دوم اینکه بازیکنان بزرگی هم در این تیم حضور دارند؛ از ژاوی گرفته تا خلفان. نزدیکی به ایران هم دلیل دیگرم برای حضور در لیگ ستارگان قطر بود.


یعنی پول دلیل اصلی‌اش نبود؟
هرگز. من اگر دنبال پول بودم تیم‌های چینی بیشتر از السد برای من هزینه می‌کردند. چون یک فصل آنجا بازی کرده بودم و شرایطم را کامل می‌دانستند. گفتم که یکی از دلایلم برای انتخاب السد نزدیکی قطر به ایران بود. در این شرایط راحت‌تر می‌توانم رفت و آمد کنم و مادرم را بیشتر می‌بینم. خانواده‌ام هم می‌توانند کنارم باشند و به من انرژی بدهند.
 

قبلا گفته بودی مدیون مادرت هستی. حتما پول قراردادت را هم به او می‌دهی.
هرچه دارم از مادرم است و دعای خیرش. پول قرارداد با السد که چیزی نیست، هرچه در زندگی دارم به مادرم تعلق دارد و امیدوارم که بتوانم آن‌قدر خوب کار کنم که او و تمام ایرانی‌ها سربلند شوند.9411
     
آی اسپورت
2016-01-28 15:10:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر