فهرست
پاسخ نصیرزاده به اتهامات اصل 90: لازم نیست حقوقدان باشم
پاسخ نصیرزاده به اتهامات اصل 90: لازم نیست حقوقدان باشم

پاسخ نصیرزاده به اتهامات اصل 90: لازم نیست حقوقدان باشم

آی اسپورت- در یکی از گزارش‌های کمیسیون اصل90 عنوان شده رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال تحصیلاتی در حوزه حقوق ندارد. هوشنگ نصیرزاده، رئیس کمیته تدوین مقررات که این اتهام او را نشانه گرفته است، در این باره می‌گوید: «براساس جایگاه قانونی نیازی نیست که رئیس کمیته تدوین و مقرارت فدراسیون تحصیلات حقوقی داشته باشد، بلکه در اساسنامه آمده معاون این کمیته باید فردی حقوقدان باشد، نه رئیس.»
نصیرزاده توضیح می‌دهد: «در این اساسنامه بعد از نام رئیس ویرگول وجود دارد و واو نیست. علامت ویرگول هم یعنی این دو پست از هم تفکیک پیدا می‌کنند و دنبال هم نیستند. حتی در کنفدراسیون فوتبال آسیا، رئیس کمیته تدوین و مقررات هم تحصیلات حقوقی ندارد و سختگیری ما باعث شد که معاون آن، یک فرد حقوقی باشد. الان معاونت کمیته تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال را دکتر اکبر ایمان‌پور که از حقوقدان‌های برجسته است، برعهده دارد. دکترمحمود حبیبی  و حسین اکبری هم هردو دارای تحصیلات عالیه و از سال93 عضو کمیته تدوین و مقرارت فدراسیون فوتبال هستند.»
نصیرزاده درباره گزارش کمیسیون اصل90 که در آن اعلام شده تا سال93 این کمیته فقط توسط رئیس اداره می‌شده و اعضای دیگری هم نداشته است، می‌گوید: «دلیلش این بود که در آن مقطع این کمیته فعال نبود و براساس آیین‌نامه یک نفر رئیس بود و هیچ مشکلی هم در این ارتباط وجود نداشت، چراکه ما مسئولیتی نداشتیم و اگر تدوینی هم درمقررات بود، باید مجمع فدراسیون و هیات‌رئیسه آن را تصویب می‌کردند.»


9411
     
آی اسپورت
2016-01-28 16:42:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر