فهرست
داستان چک‌های برگشتی که صاحب ندارد
داستان چک‌های برگشتی که صاحب ندارد

داستان چک‌های برگشتی که صاحب ندارد

آی اسپورت - اوضاع تیم نفت در آستانه بازی این تیم مقابل پرسپولیس اصلا آن طور نیست که علی دایی انتظارش را داشت و او بیشتر از اینکه این‌روزها تمرکزش روی بازی حساس امروز تیمش باشد، درگیر مشکلات مالی شاگردانش است. هفته‌هاست که بازیکنان نفت منتظر پرداختی باشگاه هستند و وقتی این اتفاق رخ نداد آنها تصمیم به اعتصاب گرفتند که البته دایی به خاطر رویارویی تیمش با پرسپولیس از آنها خواست فعلا فقط روی این بازی تمرکز کنند.
خیلی‌ها انتظار داشتند دایی با توجه به مشکلات حل نشدنی تیمش شروع به اعتراض کند در حالی که او این‌ روزها به شکست دادن پرسپولیس برانکو بیشتر از هر چیز دیگری می‌اندیشد. نتیجه بازی امروز پرسپولیس و نفت تاثیر به سزایی در واکنش دایی به اتفاقات پیرامون تیمش دارد. چه بسا اگر نفت بازنده بازی امروز باشد آن وقت است که باید منتظر شنیدن حرف‌ها تازه علی دایی باشیم.
محمد دایی در ارتباط با مشکلات این تیم می گوید:: الان چند هفته است که بازیکنان از ما مربیان پیگیر مطالبات‌شان هستند اما مالکان باشگاه هم به ما جوابگو نیستند. آنها مسئولان وزارت نفت را مقصر مشکلات دانسته و مدعی‌اند بحث واگذاری مراحل توافق شده خود را ادامه نمی‌دهد و به همین خاطر شرکت بهنام پیش‌رو هم پول بده نیست. در این شرایط من یا برادرم نباید به بازیکنان جواب دهیم. شما خبرنگاران باید از وزیر نفت یا مالک بهنام پیش رو بپرسید که در باشگاه نفت چه می‌گذرد و چرا به وعده‌ها عمل نمی‌شود.»
بحث مالکیت باشگاه نفت هنوز نهایی نشده است و شرکت بهنام پیش‌رو کیش که خریدار این باشگاه بوده این‌روزها ترجیح می‌دهد واریزی به حساب باشگاه نفت نداشته باشد. یکی از مسئولان باشگاه نفت که دوست نداشت نامش فاش شود درباره دلیل اقدام اخیر خریدار ابن باشگاه تهرانی گفت: « شرکت بهنام پیش‌رو کیش خواهان این شده است که وزارت نفت حساب باشگاه نفت را به نام این شرکت بزند تا همه چیز طبق قرارداد انتقال پیش برود اما وزارت نفت فقط در صورتی حاضر به این کار می‌شود که تمام بدهی‌های باشگاه نفت به مربیان و بازیکنان و ارگان‌های دیگر پرداخت شود. طبق توافق طرفین این بدهی‌ها 15 میلیارد تخمین زده شده بود که شرکت بهنام پیش‌رو در ازای پرداخت این مبلغ به طلبکاران این باشگاه و 3 میلیارد دیگر به وزارت نفت مالکیت باشگاه نفت را عهده‌دار می‌شد. در حال حاضر این شرکت مدعی شده چک‌های برگشتی باشگاه نفت خیلی زیاد است و اگر قرار باشد 15 میلییارد به وزارت نفت پرداخت کند آن وقت تکلیف این چک‌ها که مبلغ آن به چند میلیارد می‌رسد چه خواهد شد؟ در حقیقت بدهی‌های باشگاه نفت خیلی بیشتر از 15 میلیارد تومان است و به همین خاطر شرکت بهنام پیش رو حاضر نیست تا روشن شدن وضعیت چک‌های برگشتی این باشگاه، پولی را به این باشگاه پرداخت کند. این در شرایطی است که این شرکت تا الان نزدیک به 6 میلیارد تومان به باشگاه نفت پرداخت کرده است.»
بازیکنان و مربیان نفت تا الان 20 درصد قرار داد‌های خود را دریافت کرده‌اند در حالی که طبق قرارداد آنها می‌بایست تا الان 40 درصد پول می‌گرفتند. اکثر آنها وزارت نفت را مقصر مشکلات بوجود آمده برای تیم‌شان می‌دانند و معتقدند این وزارت در انتقال باشگاه به شرکت بهنام پیش‌رو طبق توافق اولیه عمل نمی‌کند.
پیش از این اطلاع داده بودیم که وزیر نفت از نماینده وزارت ورزش و معاون خود گلایه داشت که چرا باشگاه نفت 18 میلیارد تومان به شرکت بهنام پیش‌رو واگذار شد در شرایطی که باشگاه ملوان حاضر بود 26 مییلیارد تومان برای خرید این تیم تهرانی هزینه کند. این موضوع بی‌ارتباط با اختلاف به وجود آمده بین خریدار باشگاه نفت و وزارت نفت نیست.
چنانچه وزارت نفت حاضر نشود چک‌های برگشتی باشگاه نفت را خودش پرداخت کند بعید است شرکت بهنام پیش‌رو به دیگر تعهداتی با باشگاه تهرانی عمل کند و حتی احتمال منتفی شدن واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی نیز وجود دارد.

منبع: روزنامه هفت صبح

۱    
آی اسپورت
2016-10-15 09:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر