فهرست
یادداشت/ واقعا چرا فان گال اخراج نمی شود؟!
یادداشت/ واقعا چرا فان گال اخراج نمی شود؟!

یادداشت/ واقعا چرا فان گال اخراج نمی شود؟!

کریس وواکس
وقتی به وضعیت منچستریونایتد در جدول رده بندی لیگ برتر، قرعه ای که به این تیم در لیگ قهرمانان افتاد و اتفاقاتی که اخیرا برای این تیم افتاده دقت کنید متوجه می شوید که فان گال مربی خوش شانسی نیست.
اما در عوض او یک شانس آورده و آن هم نحوه برخورد اد وودوارد و سران باشگاه با اوست. مربیان زیادی نبودند که در شرایط فان گال باشند و به اندازه ای که او تا به حال دوام آورده در تیم مانده باشند.
به نظر مقامات یونایتد معتقدند دلایل کافی وجود ندارد که آینده باشگاه بعد از فان گال بهتر از این باشد. اما چرا؟ در جدول رده بندی لیگ یونایتد 5 امتیاز با جایگاهی که ازطریق پلی آف راهی لیگ قهرمانان می شود فاصله دارد؛ سبک بازی تیم هم چنگی به دل نمی زند و هواداران از آن راضی نیستند. اما فان گال هنوز در پستش باقی است. چرا؟
منچستر در دوران مربی گری مربی 64 ساله اش مقابل تیم های بزرگ خوب نتیجه گرفته و بیشتر مقابل تیم های کوچک تر امتیاز از دست داده است. مثل شکست مقابل ساوثهمپتون در روزهای اخیر. مثل نوریچ، مثل وستهام و ...
یونایتد با فان گال مشکلات دیگری هم دارد. اگر فکر کنید این مربی توانسته مثل فرگوسن تیم را بیرون از زمین فوتبال هم کنترل کند اشتباه کرده اید. آزادی بازیکنان به اندازه کافی موجود است. رابطه او حتی در تمرینات و با بازیکنان هم ویژه نیست.
از طرفی کیفیت بازی یونایتد باعث شده تا هواداران یونایتد کم کم اعتمادشان را به این مربی از دست بدهند. گاهی با کسب بعضی نتایج آن ها دوباره امیدوار می شوند و دوباره روزهای بد از راه می رسد. همه چیز داشت به خوبی پیش می رفت که در 20 دقیقه از بازی با ساوثهمپتون دوباره همه چیز علیه این مربی و تیمش شد. واقعا از زمانی که فان گال تیم را از دیوید مویس گرفته است، چه تغییراتی ایجاد کرده؟ چقدر یونایتد پیشرفت داشته است؟
سال دوم حضور فان گال در تیم دستاوردی جز عصبانیت بیشتر هواداران نداشت. فصل گذشته هم اوضاع خوب نبود. تیم خوب بازی نمی کرد، ستاره ها رفته بودند و البته آن زمان می گفتند تازه اولش است. آن زمان این بهانه برای ساکت کردن انتقادات وجود داشت. اما حالا چه؟
به هر شکست فان گال هواداران بیشتری را از دست می دهد. با هر بازی ای که می گذرد و تیم فان گال تنها دو شوت به سمت دروازه ها می زند تعداد بیشتری از هواداران عصبانی می شوند و اخراج او را می خواهند.
اما با این حال او هنوز مانده است. حتی به تازگی مصاحبه ای هم کرده و به خبرنگاران هم طعنه زده و اعلام کرده که می ماند و می جنگد. به عنوان سرمربی تیم بزرگ یونایتد، فان گال حرفی برای گفتن نداشته است. این تیم سبکی ندارد، نتایج خوب نمی گیرد و به نظر قرار هم نیست بگیرد، بازیکنان خوشحال نیستند و بدتر از همه هواداران هم راضی نیستند.
تنها کسی که به نظر از حضور فان گال در یونایتد راضی و خوشحال است، اد وودوارد است. خیلی ها می گویند ایده روی کار آوردن فان گال از او بوده و طبیعی است که حالا از سرمربی هلندی حمایت کند. اما اگر فان گال موفق نشود، بعد از معرفی یکی مربی دیگر بعد از مویس، به نظر گلیزرها اعتمادشان را به او از دست می دهند.
به همین دلیل است که می توان گفت حضور فان گال در یونایتد با تمام بدی هایی که درباره او و تیمش گفتم به لطف سیاست است. با تمام بدشانسی ها، تنها یک موضوع باعث شده فان گال تا اینجا در یونایتد دوام بیارود و آن هم خوش شانسی سرمربی هلندی است. کد خبر9404
     
آی اسپورت
2016-01-29 12:58:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر