فهرست
بیگانه با خداحافظی: نصرتی توریست می‌شود
بیگانه با خداحافظی: نصرتی توریست می‌شود

بیگانه با خداحافظی: نصرتی توریست می‌شود

آی‌اسپورت- 12 سال بعد از به ثمر رساندن گل صعود به جام‌جهانی آلمان، هیچ پیشنهادی از لیگ برتر برای محمد نصرتی وجود ندارد. او در 36 سالگی همچنان در مقابل ایده خداحافظی از فوتبال مقاومت می‌کند و همین اتفاق احتمالا به زودی او را به لیگی از شرق آسیا خواهد کشاند. از لیگ تایلند به عنوان جدی‌ترین و شاید تنهاترین مشتری محمد نصرتی نام برده می‌شود. مدافعی که امیدوار بود در تبریز احیا شود برای سال‌های بیشتری فوتبال بازی کند اما در چند سال گذشته به همه ثابت کند که دیگر نمی‌توانند به عنوان یک مدافع آماده روی او حساب باز کنند.

نصرتی دوران فوتبال ماجراجویانه‌ای داشت. کارنامه‌ای با دو نیمه متفاوت که نیمه اول‌اش به موفقیت‌های بزرگ گره خورد و نیمه دوم‌اش، به شکست و تلخی. قهرمانی با پاس مجید جلالی در لیگ برتر، اولین دستاورد بزرگ این بازیکن بود. ضربه سر مسابقه با بحرین او را به قلب تاریخ برد و هنوز هم نمی‌شود اشک‌هایش را بعد از قهرمانی دراماتیک با پرسپولیس قطبی در لیگ هفتم فراموش کرد. محمد یکی از معدود مدافعان فوتبال ایران به شمار می‌رود که تجربه لژیونرشدن را به دست آورده و برای مدتی در لیگ‌های عربی به میدان رفته است. او در بازگشت به فوتبال ایران، دیگر به ندرت نمایش‌هایی خوبی داشت و حالا دیگر با اشتباه‌های‌اش شناخته می‌شد. اگر گل پارک جی سونگ در دیدار برگشت کره و ایران در مقدماتی جام جهانی 2010 از راه نرسیده بود، نصرتی می‌توانست اولین بازیکن تاریخ باشد که بعد از به ثمر رساندن گل صعود به جام جهانی، پاس گل صعود بعدی را به نام خودش ثبت می‌کند اما گل پارک، ضربه سر مسعود شجاعی را بی‌اثر کرد تا ایران بخشی از جام جهانی آفریقای جنوبی نباشد.

در فاصله دو حضور در تراکتورسازی، نصرتی پیراهن پرسپولیس را پوشید اما خاطره‌ای که از این دوران او در ذهن‌ها باقی‌مانده، یک کابوس بزرگ برای این مدافع است. او فوتبالیست خوبی بود و سهم استعدادهایش را از فوتبال گرفت. شاید حتی چیزی بیشتر از سزاواری‌اش را. نصرتی هنوز هم نپذیرفته که زمان خداحافظی‌اش از راه رسیده و ترجیح می‌دهد به جای آویختن استوک‌ها، نسخه تایلندی فوتبال را امتحان کند و به سرزمینی برود که فوتبالیست‌هایش توریست‌اند و توریست‌هایش، گل می‌زنند. 

۱ ۵  
آی اسپورت
2017-07-16 16:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۵ نظر
هادی ف
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۲
آقا یکی توضیح بده توریستهاش گل میزنن یعنی چی؟ :)))
۶
السا
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۲
به نظرم به تصمیم شخصی اش احترام بذاریم خیلی بهتره. به قول خودش فوتبالیسته و میخواد از راه فوتبال درآمد داشته باشه. مگه با رفتنش به تایلند جای کسی رو تنگ میکنه؟
۳
فرهاد
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶، ۲۱:۲۷
به نظرم دیگه باید به فکر یک عصا برای خودش باشد همه که رجب زاده نمی شوند
سید
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۰۸:۴۹
و توریست‌هایش، گل می‌زنند :)))))
مهدی
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶، ۱۱:۰۰
موهاشو کجا کاشده تو اونی به من نیشون بده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر