فهرست
بزرگداشت: نمانیا ویدیچ به روایتِ یونایتدی‌ها
بزرگداشت: نمانیا ویدیچ به روایتِ یونایتدی‌ها

بزرگداشت: نمانیا ویدیچ به روایتِ یونایتدی‌ها

آی‌اسپورت – نمانیا ویدیچ 8 سال برایِ یونایتد بازی کرد، 3 سال بازوبندِ کاپیتانی را بست و 5 بار با شیاطینِ سرخ قهرمانِ لیگِ برتر شد و سه بار به فینالِ چمپیونز لیگ رسید و یک بار این جام را فتح کرد. زوجِ ویدیچ و فردیناند در بازه‌یِ زمانیِ 2007 تا 2011 بهترین و مستحکمترین زوجِ دفاعیِ فوتبالِ اروپا بود و یکی از مهم‌ترین عوامل قهرمانی‌هایِ یونایتد. ویدیچ در ابتدایِ فصلِ پیش به اینتر میلان پیوست، اما مصدومیت‌هایی که تقریبا دو سالِ آخرش در یونایتد را هم تحتِ تاثیر قرار داده بود در نهایت باعث شد تا بعد از اینکه اینتر قراردادش را فسخ کرد، از فوتبال خداحافظی کند. اما این مدافعِ صربستانی که بدل به یکی از محبوب‌ترین بازیکنانِ تاریخِ باشگاهِ منچستر یونایتد شد، چه کاراکتری داشت؟
سر الکس فرگوسن: «چندتا مدافع تویِ دنیا هستن که واقعا از دفاع کردن لذت میبرن؟ ویدیچ واقعا عاشقِ دفاع کردنه، عاشقِ اینکه سرش را بذاره جلویِ پایِ مهاجمِ حریف و عاشقِ اینکه برایِ توپ‌هایِ 50-50 بجنگه.»
گری نویل: «اگه یک تیمِ 11 نفره از بهترین بازیکنایِ یونایتد که دیدم انتخاب کنم، ویدیچ بدونِ شک توش هست. بحثی در این نیست. اینکه چطور ویدیچ به عنوانِ بهترین بازیکنِ فصلِ 2010-2011 انتخاب نشد هنوز برام قابلِ درک نیست. اون مهمترین بازیکنِ فصل بود و بیشتر از هر بازیکنِ دیگه‌ای درخشش تداوم داشت.»
ریو فردیناند: «ما تویِ تمرین کارِ خاصی برایِ هماهنگ شدن باهم نمی‌کردیم. این یه چیزِ غریزی بود. انگار بویِ هم را تویِ بازی حس می‌کردیم. من دقیقا میدونستم اون کی میره جلو و من باید پوشش بدم، و میدونستم که کی می‌خواد پوشش بده و خودم باید برم جلو. هر وقت اون تویِ دردسر می‌افتاد من ازش محافظت می‌کردم. ویدیچ بهترین و محبوب‌ترین زوجِ دفاعیِ من بود.»
رابین ون پرسی: «نمانیا یکی از بهترین دوستایِ منه. اما وقتی به عنوانِ یک فوتبالیست بهش فکر میکنم، این میاد تو ذهنم که نمانیا جایی که بازیکنایِ دیگه میترسیدن پاشون را بذارن، سرش را میذاشت. من واقعا گاهی وقتی برایِ ضربه‌یِ سرِ شیرجه‌ای میرفت میترسیدم! نمانیا اینجوری بود، واقعا باورنکردنی.»
پل اسکولز: «نمانیا همیشه در حالِ وزنه زدن بود. اون خودشو به یک دفاعِ قوی و قدرتمند تبدیل کرد که با یک تنه مهاجمِ حریف را از مسیر خارج می‌کرد. اون تویِ هوا بدونِ رقیب بود. وقتی خارج از خونه بازی‌هایِ سختی داشتیم همیشه ضرباتِ سرِ نمانیا بود که نجاتمون می‌داد.»
فیل جونز: «من هر روز سرِ تمرین از نمانیا درس می‌گرفتم. اصلا لازم نبود حرف بزنه، من فقط تماشاش می‌کردم و یاد می‌گرفتم چطور باید دفاع کنم. من خیلی بهش مدیونم چون تاثیرِ خیلی زیادی رویِ بازیِ من در یونایتد داشته. به خاطرِ همه‌یِ کارایی که برام کرده واقعا سپاسگذارشم.»
رایان گیگز (قبل از آخرین بازیِ ویدیچ برایِ یونایتد): «امشب موقعیتِ خوبیه که اولدترافورد با بهترین مدافعی که تا حالا دیده خداحافظی بکنه. وقتی به مدافعینی که خودم باهاشون بازی کردم فکر می‌کنم، اسمِ ریو فردیناند و یاپ استم هم کنارِ اسمِ ویدیچ میاد. اما نمانیا سال‌ها برایِ یونایتد درخشید و موفقیت‌هایِ زیادی به دست آورد. نمانیا از بهترین‌ها بود.»
 
     
آی اسپورت
2016-01-30 13:35:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر