فهرست
تاریخ تکرار می‌شود: حرفی که فوتبال ایران را تعلیق می‌کند
تاریخ تکرار می‌شود: حرفی که فوتبال ایران را تعلیق می‌کند

تاریخ تکرار می‌شود: حرفی که فوتبال ایران را تعلیق می‌کند

آی‌اسپورت- نصرالله سجادی مرد شماره 2 وزارت ورزش بار دیگر تاکید کرد کفاشیان باید در نیمه اسفندماه صندلی ریاستش در فدراسیون را تحویل سرپرستی بدهد که وزارت ورزش منتصب می‌کند. او در این باره گفت:« من بر اساس اساسنامه حرف می‌زنم. هر کسی ممکن است خودش بر اساس ذهنیتش حرفی بزند. موارد دیگری که مطرح می‌شود، به عقب افتادن تاریخ مجمع مربوط است. مجمع فوتبال تصمیم گرفت که انتخابات را عقب بیاندازد و این موضوع به آیین‌نامه‌های موجود ربطی ندارد که سرپرست چه کسی باشد. به‌ هر‌ حال دوره چهار ساله ریاست فدراسیون فوتبال وقتی به اتمام برسد معنی آن این است که یا باید رییس انتخاب شود و یا باید سرپرست کار را در دست بگیرد.»
این گفته‌ها و تاکید او بر اداره فدراسیون توسط سرپرست که می‌گوید با استناد به اساسنامه است اما محل تردید قرار گرفته. خبرآنلاین نوشت: احمدرضا براتی عضو کمیته حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره می‌گوید:«راستش باید بپذیریم درباره فوتبال تنها به اساسنامه مصوب این رشته ورزشی می‌توان استناد کرد. حالا اگر اساسنامه قبلی را در نظر بگیریم که پیشتر مصوب شده ، یا اصلا همین ویرایش جدید اساسنامه در سال 90 هم مد نظر باشد ، هیچ کجایش نامی از اداره فدراسیون با سرپرست دیده نمی‌شود. برای فدراسیون فوتبال تنها مجمع می‌تواند تصمیم گیری کند و این که مجمع اخیر تاریخ انتخابات را به تاخیر انداخته یعنی دوران ریاست این هیات رئیسه هم که مجری برگزاری انتخابات است تمدید شده.»
اما اگر وزارت ورزش تصمیمی برای انتخاب سرپرست داشته باشد ، چا اتفاقی می‌افتد؟ براتی در این باره می‌گوید:« این کار نمونه بارز دخالت دولتی در امور فوتبال است و همه عواقبش را می‌دانیم.»
این تنها براتی نیست که چنین نظری دارد . عزیز محمدی ، رئیس اتحادیه مدیران باشگاه‌ها هم دقیقا همین را می‌گوید:«ببینید در اساسنامه اصلا حرفی از سرپرست زده نشده. حالا اگر بگوییم دوره ریاست تمام شده و مثل دوره قبل نمی‌خواهیم عمل کنیم ، تنها این مجمع است که می‌تواند تا 15 اسفند تشکیل شود و یا همین هیات رئیسه را مجددا به ادامه فعالیت مامور کند یا اینکه تصمیم بگیرد فردی را مامور کند به جای این هیات رئیسه فعالیت کند. اما این کار را فقط و فقط مجمع می‌تواند انجام دهد.فوتبال ما یک بار برای کنار گذاشتن دادکان تعلیق شد ، امیدوارم این بار تصمیمی اینچنینی گرفته نشود و همچنان مجمع را محترم بشماریم.»
باید دید در نهایت این دعوا به کجا می‌رود و وزارت ورزش می‌تواند مسیری را ادامه بدهد که خطر تهدید را از سر فوتبال دور کند. فوتبالی که کفاشیان ، رئیسش اگرچه انتقادهای زیادی را پشت سر گذاشته اما هر روز در تشکیلات آسیایی برای خود جایگاه محکم‌تری دست و پا می‌کند و هزینه برکناری‌اش را برای ورزش کشور ، بیش از قبل می‌کند.

کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-01-30 14:49:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر