فهرست
گزارش روز : پرسپولیس و سهمیه آسیایی ؛ ماموریت ( تقریبا) انجام شد !
گزارش روز : پرسپولیس و سهمیه آسیایی ؛ ماموریت ( تقریبا) انجام شد !

گزارش روز : پرسپولیس و سهمیه آسیایی ؛ ماموریت ( تقریبا) انجام شد !

آی اسپورت - پرسپولیس یکی از سه فینالش را با پیروزی در مقابل داماش پشت سر گذاشت تا احتمالا پیش از دو بازی پیش رو در مقابل راه آهن و استقلال خوزستان بتواند پس از چند سال به لیگ قهرمانان راه یابد و پس از مدت های زیاد که رتبه های دو رقمی را نیز تجربه کرد این فصل هواداران انتهای لیگ را با خاطره ای نسبتا خوش به پایان برسانند.
از ابتدای فصل که پرسپولیس بسته شد خیلی ها انتظار قهرمانی را داشتند اما تیمی در کورس قهرمانی بود در مواجهه با مشملات بیرونی کم آورد ؛  آنها دو بازی در لیگ و جام حذفی را برابر فولاد باختند و یک تساوی در برابر استقلال و یک باخت در برابر گسترش فولاد به دست آوردند تا امید های این تیم برای قهرمانی که هیچ، برای کسب سهمیه نیز از بین برود اما برد روحیه بخش در برابر سپاهان باعث شد آنها به لیگ بازگردند.
اکنون پرسپولیس در دو بازی پیش روحداقل به سهمیه امیدوار است . پرسپولیس ها با برد در ابن دو دیدار باید به انتظار بازی رو در روی فولاد با استقلال و گسترش فولاد تبریز بنشینند تا شاید در روزی که پرسپولیسی ها استقلالی شوند با نتیجه ای که استقلال در مقابل فولاد می گیرد دست پرسپولیسی ها به جام برسد.
سپاهان دو بازی حساس در مقابل ملوان و نفت تهران دارد و نفتی ها نیز بجز بازی در برابر سپاهان یک بازی سهل در برابر گسترش فولاد دارند. از سوی دیگر استقلال یک بازی در برابر فولاد و یک بازی حساس در مقابل تراکتورسازی دارد و فولاد نیز بجز بازی برابر استقلال همانند نفتی یک بازی در برابر گسترش فولاد دارند. به هر صورت با بازی رو در روی استقلال در برابر فولاد و نفت تهران در مقابل سپاهان و از دست دادن امتیازات تیم های بالانشین در بازی های رو در رو، به احتمال زیاد پرسپولیس را آسیایی می کند.
پرسپولیس تا هفته 28 توانسته 51 امتیاز را کسب کند و با تفاضل گل خوبی که نسبت به تیم های دیگر بالا نشین دارد فعلا توانسته رتبه 2 را به خود اختصاص دهد. پرسپولیس اگر در دو بازی پیش رو نتواند برد را کسب کند آنگاه باید منتظر بازی های استقلال و نفت بنشیند که برای قرمزها در صورت اتفاق افتادن چنین مساله بازی سپاهان در برابر نفت تهران بسیار مهم خواهد بود. به هر صورت این فرض که پرسپولیس نتواند در این دو بازی امتیازات لازم را به دست آورد بر روی کاغذ کمی محال به نظر می رسد اما برای قهرمانی باید علاوه بر خوب بازی کردن کمی خوش شانس هم بود.

سجاد حقدادی 

     
آی اسپورت
2014-03-29 20:32:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر