فهرست
بیگ زاده : همه قهرمانی استقلال با قلعه نویی بوده / بی انصافی است که این طور به ما می تازند / هرتیمی جای ما بود برای بقا در لیگ  بازی می کرد / چرا باید فحش بخوریم ؟
بیگ زاده : همه قهرمانی استقلال با قلعه نویی بوده / بی انصافی است که این طور به ما می تازند / هرتیمی جای ما بود برای بقا در لیگ بازی می کرد / چرا باید فحش بخوریم ؟

بیگ زاده : همه قهرمانی استقلال با قلعه نویی بوده / بی انصافی است که این طور به ما می تازند / هرتیمی جای ما بود برای بقا در لیگ بازی می کرد / چرا باید فحش بخوریم ؟

آی اسپورت- و باخت به نفت  استقلال را از قهرمانی دور کرد اگرچه بازیکنان و سرمربی آبی ها امیدوارند فصل متوسط شان با دو نتیجه خوب و حتی قهرمانی به پایان برسد . 
در همین رابطه با هاشم بیگ زاده بازیکن سخت کوش این تیم صحبت کردیم،حرفهایی که شاید هاشم باید می زد و نمی خواست در دلش نگه دارد.
مصاحبه جذاب و خواندنی آی اسپورت را با هاشم بیگ زاده ملی پوش استقلال بخوانید.
 
بازی نفت چطور بود؟
 
چه بگویم فقط حق ما باخت نبود اگر بود بگویید،ما در بازی با نفت فقط حمله کردیم و روی یک ضد حمله گل خوردیم که متاسفانه وقتی برای جبران آن نبود.ما مستحق باخت نبودیم اما فوتبال بعضی وقتها عدالت را رعایت نمی کند.
 
نتایج بد استقلال در چند هفته اخیررا چطور توجبه می کنی؟
 
چرا به نتایج خوبی که تا همین چند هفته پشت سر هم می گرفتیم اشاره نمی کنید ما بعد از اتفاقاتی که برایمان افتاد دچار مشکلاتی شدیم که همه این نتایج اثرات آن است.
 
چه مشکلاتی؟
 
ما کم مشکل نداشتیم،از کدام برای شما بگویم،از انتقادات نا درست و مقرضانه یا جدایی بازیکنان بزگ تیممان.. یا مشکلات مالی که وحشتناک بود.
 
فکر می کنی در لیگ قهرمانان از گروه خود صعود کنید؟
 
من فکر نمی کنم بلکه ایمان دارم هنوز هم سرنوشتمان دست خودمان است فقط باید بتوانید در بازی های باقی مانده نتایج لازم را بگیریم و من اعتقاد دارم که این توانایی را داریم و مجموعه استقلال می تواند با پتانسیلی که دارد از گروه خودش صعود کند البته به توجه و کمک خدا هم نیازمندیم.
 
قهرمانی در لیگ اما از دستتان رفته؟
 
ما 2بازی حساس داریم یکی با فولاد و دیگری با تراکتور ما فقط باید فولاد را در اهواز ببریم تا بتوانیم بعد از بردن تراکتور منتظر باشیم تا عدالت رعایت شود.
 
عدالت؟
 
بله عدالت قهرمانی حق ماست با مشکلاتی که ما داشتیم اگر تیمهای دیگر دست و پنجه نرم می کردند الان نه به قهرمانی فکر می کردند و نه به صعود در آسیا بلکه شاید الان در وسط های جدول حضور داشتند.
 
امااعتراض های هواداران بعد از بازی با نفت چیز دیگری می گوید؟
 
آنها که هواداران واقعی استقلال نبودند آنها عده ای انگشت شمار بودند که هدفمند به ما فحش دادند،کدام هوادار واقعی به بازیکن تیم محبوبش توهین می کند مگر ما کم زحمت کشیده ایم.مگر در این فصل با همه نداری های تیم نساخته ایم.با مشکلات کنار آمدیم ودم نزدیم فقط تلاش کردیم تا دل هواداران را به دست بیاوریم این بی انصافی و بی عدالتی است که آنها اینطور به ما بتازند.اگر فکر می کنند ما برای تیم از جان خود مایه نمی گذاریم باشد ما می رویم این چند بازی هم مارا تحمل کنند این تیم متعلق به هواداران است نه من و امثال من اما آیا واقعاً هواداران واقعی استقلال زحمات ما را به یاد ندارند. مگر این قهرمانی های اخیر در این چند سال با چه کسانی به دست امده ؟
 
پس تو معتقد هستی قلعه نوعی در این نتایج  بد نقشی ندارد؟
 
ببینید امیر قلعه نوعی آدمی است که همیشه برای بردن تلاش می کند و از باخت متنفر است فکر می کنید آقای قلعه نوعی از این نتایج راضی است؟ اما ما تلاش خودمان را می کنیم خدا شاهد است نمی خواهم از امیرخان  حمایت کنم او به حمایت من نیازی ندارد و من هم بازیکنی نیستم که بخواهم بی دلیل از کسی تعریف کنم و یا از کسی بترسم چون نه نیازی دارم و نه به کسی جز خدا امید دارم اما خدا وکیلی جز این بوده که از تاریخ شروع لیگ برتر استقلال هر چند تا قهرمانی که به دست آورده است با امیر قلعه نوعی بوده و همین مجموعه از مهدی رحمتی گرفته تا امیر حسین صادقی حنیف و سیاوش فرهاد مجیدی منتظری آندو وآرش برهانی و خسرو حیدری ؟ مگر ما نبودیم البته خیلی های دیگر در پیروزی های تیم و قهرمانی هایش نقش داشته اند اما من سوالم این است مگر ما در این چند سال کم برای استقلال زحمت کشیدیم حالا چون کمی از قهرمانی دور شده ایم باید فحش بخوریم.
 
خیلی عصبانی هستی؟
 
من عصبانی نیستم بلکه سکوتم را شکستم و بیشتر از این نمی خواستم این حرفها را در دل نگه دارم خدا را شاهد می گیرم در همین فصل به خصوص در نیم فصل از یک تیم دسته اول یونانی و یک تیم خوب در بوندس لیگای 2 و 2تیم خوب قطری پیشنهاد داشتم اما بروید در آرشیو مطبوعات ببینید در این مدت حرفی از پیشنهاداتی که داشته ام زده ام.حتی در یک جا صحبتی از پیشنهاداتم نکردم چون من این مدلی زندگی می کنم وهیچوقت اهل بازار گرمی نبودم.در این چند سال همیشه قهرمان شده ام با استقلال و سپاهان و دوباره با استقلال اما تا حالا حرفی از قهرمانی هایم نزدم.همه چیز دست خداست و اوست که ما را موفق می کند و بعضاً شکست می دهد و من اعتقاد دارم و یاد گرفته ام هرچه که از سمت او باشد با جان و دل بپذیرم اگرچه همیشه برای بهتر شدن تلاش می کنم.
 
از تیم ملی بگو و بازی هایی که با کویت و گینه داشتیم؟
 
خب این بازی های تدارکاتی بود و قطعاً آقای کی روش هدفهای خودش را داشته است و صرفاً نتیجه مهم نبوده اما در مورد تیم ملی هم باید بگویم که آقای کی روش را باید همگی حمایت کنند وشرایطی را برای تیم ملی فراهم کنند که بتوانیم به موفقیت برسیم.
 
حرف آخر؟
 
استقلال برای موفقیت به چیز نیاز داردهمدلی، همدلی و همدلی . ما به همدلی احتیاج داریم و باید اتحاد داشته باشیم و این همدلی و اتحاد باید از مدیریت تیم و بازیکنان و کادر فنی تا هواداران  داشته باشد تلاش کنیم برای بردن و بجنگیم به خاطر آنهایی که در سرما و گرما ما را تشویق کردند و از ما حمایت کردند و بعد از آن به خدای بزرگ اعتماد کنیم و همه چیز را به او بسپاریم.

امید رحیمی 
     
آی اسپورت
2014-03-29 12:30:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر