فهرست
یادداشت روز: "آقای برگزیده" چرا "آقای اشتباهی" شد؟
یادداشت روز: "آقای برگزیده" چرا "آقای اشتباهی" شد؟

یادداشت روز: "آقای برگزیده" چرا "آقای اشتباهی" شد؟

آی اسپورت- رفتار و گفتارِ دیوید مویس در چند روزِ اخیر به هیچ وجه نشان از اطمینان ندارد و بیشتر به دست و پا زدن شبیه شده.

مویس روز به روز با غریبه سازیِ خودش با تیم، آینده اش را در اولدترافورد نامحتمل تر میکند. مویس در فضایِ باز از بازیکنانش به عنوانِ دلیلِ اصلیِ عاملِ سقوطِ تیمش ( اگر بشود "اش" را به "تیم" چسباند) نام میبرد. این اتفاقِ تازه ای نیست. مویس روابط و پیغامها و سیگنالها را درست نمی شناسد. تفاوتِ دیالوگِ خصوصی با بوردِ باشگاه و مالکین را با دیالوگِ با مدیا و پیامهایِ مختلفی که ارسال میکنند نمی داند.

اما اتفاقِ تازه و آخرین بهانه و توجیهِ مویس است که به وضوح نشان از دست و پا زدنش می دهد: "اگر سر الکس هم بود همین مشکلات را با این تیم پیدا می کرد." 
چرا یونایتد هنوز "مردِ برگزیده" را اخراج نکرده؟ چون هنوز سر الکسِ نقشِ غیر قابلِ انکاری در تصمیم گیریهایِ باشگاه دارد (اگر غیر از این بود چرا هواداران بعد از شکست مقابلِ سیتی اعتراضشان را متوجه او کردند؟) و چون سر الکس مردیست با باوری راسخ: نفرِ اول و آخرِ یک تیم "باس" اش است، نه صرفا "منیجر" یا "کوچ"، "باس"، رئیس. سر الکس بارها و بارها از این باور در کتابِ آخرش حرف میزند و با مثال آوردن از درگیری اش با دیوید بکام و کفشِ شوت شده یِ معروف، میگوید الکس فرگوسن مهم نیست، هر اسمِ دیگری میخواهد باشد، این جایگاهِ نمادین مربی است که نباید تحتِ هیچ شرایطی زیرِ سوال برود. 
بهانه یِ تازه یِ مویس این است: سر الکس تیمی مسن برایِ من به جایِ گذاشته. اما چیزی که مویس فراموش کرده این است که حمایتِ سر الکس و ساختارِ باشگاه بوده که تا امروز چون سپری بین او و هوادارن و حتی بازیکنان قرار گرفته و ازش حمایت کرده.

شوریدن علیه این دستِ ناجی در شرایطی که حامی ای دیگر باقی نمانده پایانِ کار را نزدیک و نزدیک تر می کند...

     
آی اسپورت
2014-03-29 13:22:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر