فهرست
استیلی: من کِی گفتم مرگ را دیدم؟ / ماشین‌ها ترکید، من هم رفتم انزلی
استیلی: من کِی گفتم مرگ را دیدم؟ / ماشین‌ها ترکید، من هم رفتم انزلی

استیلی: من کِی گفتم مرگ را دیدم؟ / ماشین‌ها ترکید، من هم رفتم انزلی

آی اسپورت- حمید استیلی، سرمربی ملوان جمعه‌شب تصادف شدیدی کرد که خوشبختانه این تصادف خسارت جانی نداشت. استیلی  با خودروی هیوندایix55 همسرش در حال رانندگی بود که با یک دستگاه206 تصادف کرد. در این تصادف که در چهارراه هرمزان سعادت‌آباد اتفاق افتاد، راننده 206 مقصر بود و خسارت مالی سنگینی به هر دو خودرو وارد شد، به طوری که از دو خودرو جز مشتی آهن‌پاره چیزی باقی نماند.
استیلی که بعد از این تصادف خودش را برای حضور در تمرین ملوان آماده کرد و به انزلی رفت، درباره مسائل روزهای اخیر گفت‌وگویی انجام داده که به نقل از همشهری ورزشی می‌خوانید.


 
خدا بد ندهد. تصادفی که کردید خسارات جانی نداشت؟
نه، خداراشکر خسارت جانی نداشت اما هر دو ماشین داغون شد و فقط آهن‌پاره باقی مانده. با خودروی همسرم بودم که در نزدیکی منزلم در تهران یک 206 شاخ به شاخ به من زد که باعث شد به هر دو خودرو خسارت سنگینی وارد شود که البته در این تصادف راننده خودروی206 مقصر بود. درکل خوشحالم که این سانحه تلفات جانی در پی نداشت و سرنشین206 و خود من هیچ آسیبی ندیدیم.
 

اما در رسانه‌‌ها گفته بودید که مرگ را به چشم‌تان دیدید!
نه، من این حرف را نزدم. همان‌طور که گفتم فقط ماشین‌ها خسارت دیدند و خسارت جانی وجود نداشت.
 

بازی با استقلال‌اهواز چطور بود؟ از کسب یک امتیاز راضی هستید؟
واقعیت این است که من زیاد از بازی بازیکنانم راضی نبودم. چون فقط 40، 50درصد از توانایی‌های خودشان را نشان دادند و باید در بازی‌های بعدی بتوانیم جبران کنیم. البته ما زیاد از استقلال‌اهواز شناختی نداشتیم چون این تیم متحول شده بود و بازیکنان جوانی در آن بازی می‌کنند. گل دقیقه8 استقلال‌اهواز انگیزه ما را بیشتر کرد زیرا بعد از گل با اینکه شیرازه تیم از هم پاشید اما بچه‌ها برای جبران منسجم‌تر شدند. از دقیقه70 به بعد هم بهتر شدیم و درکل امیدوارم در بازی‌های بعدی نتایج بهتری بگیریم.
 

مشکلات مالی باشگاه ملوان برطرف شده یا همچنان پابرجاست؟
مسئولان باشگاه و آقای دنیامالی در تلاش هستند که این مشکلات را حل کنند و قبل از تعطیلات حتی مبالغی هم به حساب بازیکنان واریز شد. اما این قول به ما داده شده که  قبل از بازی بعدی‌مان به حساب بازیکنان پول واریز شود.
 

قرار است، بازیکن خارجی جذب کنید؟
قرار است یک بازیکن جوان و خارجی برای تقویت خط حمله جذب کنیم تا به تیم کمک کند.
 

با توجه به اینکه شما با خاکپور، مایلی‌کهن و کاشانی کار کردید، بگویید این انتقادات بعد از نرفتن تیم ملی امید به المپیک منصفانه است؟
ببینید این اتفاقات گذشته و این افراد زحمات خودشان را کشیدند. اما حرف زدن در این رابطه فایده‌ای ندارد چون معضل ما تیم‌های پایه است. همه می‌گویند که تیم‌های پایه آلوده است اما هیچ‌کس راه علاج را نشان نمی‌دهد. ما باید تیم‌های پایه را درست کنیم اما مربیان خوب نداریم تا زیرساخت‌ها را بسازیم. الان تیم جوانان و نوجوانان ما هم مشکل دارند و فقط در رده بزرگسالان اوضاع کمی خوب است.
 

پس دوباره به بحث زیرساخت‌ها می‌رسیم.
بله، همه‌چیز از زیرساخت‌ها شکل می‌گیرد. ما به تیم‌های پایه اهمیتی نمی‌دهیم و فقط مقطعی کار می‌کنیم. به نظر من با انجام بازی‌های دوستانه و اردوهای مختلف که چیزی حل نمی‌شود. خودتان ببینید در این دو سالی که سازمان لیگ تصویب کرد که باید فقط 18بازیکن بزرگسال در لیست تیم‌ها باشند، چند استعداد کشف شد.کسانی که حرف می‌زنند و برنامه می‌دهند باید پای حرف‌شان بایستند. مثلا در بسکتبال از آموزش و پرورش شروع کردند. همچنین تیم آلمان هم وقتی در جام‌جهانی نتیجه نگرفت همین کار را کرد.
 

با این حساب و با توجه به کمبودها شما هم موافق این مساله هستید که انتقاد کردن از خاکپور عادلانه نیست؟
انتقاد کردن از خاکپور چه فایده‌ای دارد؟ این اتفاق برای وینگادا و بگوویچ هم افتاد. تیم ما المپیک هم می‌رفت هیچ اتفاقی نمی‌افتاد و فقط برای بازیکنان خوب می‌شد، چون لژیونر می‌شدند. وگرنه به حال فوتبال ما که فرقی نداشت چراکه ما پیشرفتی نداشته‌ایم و همان روند 40سال قبل را داریم.
 

نظرتان در رابطه با پرونده فساد در فوتبال، در مجلس چیست؟
فساد در تمام نهادها و سایر شغل‌ها وجود دارد. مگر در بانک‌های ما و جاهای دیگر وجود ندارد؟ اتفاقا فسادی که در فوتبال است خیلی کمتر از جاهای دیگر است اما چون مردم با فوتبال زندگی می‌کنند، با یک برد در آن شاد می‌شوند و این ورزش در زندگی مردم بسیار تاثیرگذار است، فساد در فوتبال بیشتر به چشم می‌آید. در جاهای دیگر هم هزارها میلیارد کلاهبرداری می‌شود اما کسی نمی‌بیند پس همان طور که می‌بینید در همه‌جا فساد وجود دارد.


9411
     
آی اسپورت
2016-01-31 16:32:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر