فهرست
یادداشت: شباهت هایی که اتلتیکو به رئال مورینیو داشت
یادداشت: شباهت هایی که اتلتیکو به رئال مورینیو داشت

یادداشت: شباهت هایی که اتلتیکو به رئال مورینیو داشت

بن هیوارد
سایه هایی از رئال مادرید مورینیو. اتلتیکومادرید تصویر خوبی از دیگو سیمئونه است. کسی که در دوران بازی کردنش یک فوق جنگجو بود و حالا این روحیه به فلسفه مربی گری اش هم رسیده است. هرچند که گاهی بازیکنانش انتظارات را برآورده نمی کنند و این اتفاقی بود که در بازی با بارسلونا افتاد. پیام سیمئونه واضح است:«باید طوری بازی کنید که انگار بین دندانهایتان چاقو دارید». او همیشه این را می گوید. این اعتقاد از زمان بازیگری به مربی گری رسیده است. با همین انگیزه اتلتیکو از زمان روی کار آمدن سیمئونه 5 عنوان کسب کرده.
در بازی با بارسلونا اما بازیکنان اتلتیکو کمی زیاده روی کردند. فلیپه لوئیز به خاطر خطای وحشیانه روی مسی اخراج شد و دیگو گودین هم دوبار کارت زرد گرفت. برای این اشتباهات فقط بازیکنان اتلتیکو هستند که باید سرزنش شوند. به جای این که محکم و جنگجو بازی کنند کاری را کردند که معمولا رئال مورینیو در ال کلاسیکو انجام می داد و کنترلش را از دست می داد. البته مورینیو هم مجبور بود بهانه بیاورد و معمولا توضیح می داد که تیمش همیشه 10 نفره می شود. اما هیچ کدام از اخراج ها اتفاقی نبود و فقط واکنشی بود به قوی تر بودن و بهتر بودن بارسلونا. حریف نمی تواند از پس تاکتیک ها و البته تکنیک های بازیکنان این تیم بربیاید و معمولا تاوانش را با کارت می دهد.
درباره سیمئونه هم همین طور بود. تیم مهمان بازی را بهتر شروع کرد و حتی گل اول را هم زد. اما کم کم بارسلونا سوار بر بازی شد و کنترل را به دست گرفت. یکی از خصوصیات تیم سیمئونه این است که آن ها گاهی می توانند با وجود این که خوب بازی نمی کنند برنده شوند. کاری که بارسلونا هم گاهی در گذشته می کرد. در این بازی هم با وجود این که از بارسلونا عقب افتاده بودند می شد این اتفاق بیفتد، به شرطی که لوئیز اخراج نمی شد.
جالب این است که آخرین باری که اتلتیکو در یک بازی 9 نفره شده بود با هم مقابل همین بارسلونا بود و زمانی که در جام حذفی 3 بر 2 مغلوب شد. در 15 رویارویی با بارسلونا شاگردان سیمئونه تنها یک بار برنده شده اند. آن هم بازی برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان فصل 14-2013. در آن فصل اتلتیکو در 6 دیدار با بارسا این تیم را ناکام گذاشت و یک برد و 5 تساوی به دست آورد و در نهایت هم قهرمان لالیگا شد.
حالا بارسلونا با 3 امتیاز بیشتر و یک بازی کمتر نسبت به اتلتیکو صدرنشین است. اما در بازی با بارسلونا شاگردان سیمئونه در دیداری که خیلی خوب و قدرتمند شروع کرده بودند، شانس بازگشت را از خودشان گرفتند. عدم توانایی در کنترل کردن خشم شاید تفاوت تیمی باشد که جام می برد و تیم که در پایان هیچ عنوانی کسب نمی کند. همان فاکتوری که رئال مادرید مورینیو همیشه از آن ضربه می خورد.کد خبر 9404
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-01-31 18:20:53
نظر دهید
۱ نظر
-
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴، ۰۳:۲۶
تو رئال مورینیو هم اکثرا اون پپه احمق کار دست تیم میداد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر