فهرست
کارشناسی: بی احترامیِ چلسی به اساطیرش
کارشناسی: بی احترامیِ چلسی به اساطیرش

کارشناسی: بی احترامیِ چلسی به اساطیرش

آی‌اسپورت – باشگاهِ چلسی قصد ندارد قراردادِ پرافتخارترین کاپیتانِ تاریخش که در پایانِ فصل تمام می‌شود و تمدید کند. بعد از این خبر بود که جان تری هم اعلام کرد پایانِ "شیرین و افسانه‌ای"ای که در نظر داشت اتفاق نخواهد افتاد و سالِ آینده در تیمی خارج از انگلیس به فوتبالش ادامه خواهد داد. اما تریِ 35 ساله که فصلِ پیش یکی از مهمترین عواملِ چهارمین قهرمانیِ چلسی در یک دهه‌یِ گذشته‌یِ لیگِ برتر بود، در یک شرایطی خاص ممکن است به پایانِ محبوبش، یعنی بازنشستگی در چلسی برسد. باشگاه در اعلامِ رسمیِ خودش به تری گفته وقتی جانشینِ دائمیِ مورینیو و مربیِ آینده‌یِ چلسی مشخص شود، با نظر او امکانِ تمدیدِ قراردادِ او هنوز وجود دارد.
برایِ همین جیمی ردنپ، ستاره‌یِ سابقِ لیورپول، با اینکه این تصمیمِ باشگاه را بی احترامی به آخرین بازمانده‌یِ چلسیِ رویایی می‌داند، اما معتقد است داستانِ تری در استمفورد بریج هنوز به پایان نرسیده است: «تری بازیکنه که ممکنه تا آخر فصل انقدر خوب بازی کنه که باشگاه مجبور بشه قراردادی جدید بهش پیشنهاد بده. برایِ من این پایان نیست. امیدوارم چلسی سرِ عقل بیاد و درک بکنه که این بازیکن هنوز چه ارزشی براش داره. من واقعا شگفت زده‌ام از تصمیمِ چلسی. اما از جهتی هم باید بگم خیلی تعجب نکردم. رفتاری که باشگاه با لمپارد و چک کرد ثابت کرد این باشگاه احترامی برایِ بازیکنانِ اسطوره‌ایش قائل نیست.»
«چلسی برعکسِ منچستر یونایتد است. یونایتد سعی کرد بازیکنانی مثلِ گیگز و نویل و اسکولز را تا جایی که ممکنه حفظ کنه. اما اعتقادِ چلسی گویا چیزِ دیگریست. اول دروگبا، بعد لمپارد بعد چک و حالا هم تری. تری آخرین بازمانده‌یِ بازیکنانِ اسطوره‌ایِ چلسی است. اگه من مربی یا مالکِ تیمی بودم که تری را داشت، هر کاری از دستم برمیومد برایِ حفظش انجام می‌دادم. تری سمبلِ باشگاهه و تاثیرش فقط تویِ زمین و تیمِ اول نیست. تری در واقع آخرین بازیکنیه که تویِ خودِ باشگاه بزرگ شده و برایِ همین بهترین نمونه برایِ بازیکنانِ آکادمیه.»
«جان تری بهترین مدافعِ تاریخِ لیگِ برتره، بهترین مدافعِ میانی‌ای که مقابلش بازی کردم، یک جنگجویِ به تمامِ معنا. ممکنه چلسی با مربی‌ای که مدِ نظر داشته حرف زده و اون گفته بازیکنایِ جدید میخواد و میخواد تیم را از نو بسازه. این قابلِ درکه. اما چطور قراردادِ ایوانوویچ تمدید شد؟! این چیزیه که نمیفهمم.»
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-01 12:36:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر