فهرست
گزارش: جذاب‌ترین ترنسفرهایِ محتملِ امشب
گزارش: جذاب‌ترین ترنسفرهایِ محتملِ امشب

گزارش: جذاب‌ترین ترنسفرهایِ محتملِ امشب

آی‌اسپورت – آرسن ونگر اولِ ژانویه به هوادرانِ آرسنال وعده داد که تیمش در این پنجره‌یِ نقل و انتقالاتِ فعالیتِ زیادی خواهد داشت. اما تا حالا غیر از آمدنِ الننی، اتفاقِ خاصِ دیگری در امیریتس رخ نداده است. باشگاه‌هایِ انگلیسی تا امروز در مجموع تنها حدودِ 100 میلیون پوند خرج کرده‌اند، رقمی که خیلی پایین‌تر از مثلا ژانویه‌یِ 2011 است (225 میلیون پوند). در واقع از سالِ 2003 بدین سو که قوانینِ جدیدِ ترنسفرِ ژانویه اعلام شد، این هفتمین پنجره‌یِ پر خرج بوده است و هنوز هیچ اتفاقِ واقعا جذابی با خودش نداشته است.
اما این روند تا پایانِ امشب ممکن است تغییر کند. جذاب‌ترین انتقالِ ممکن قطعا آمدنِ ادینسون کاوانی به لیگِ برتر خواهد بود. کاوانی در پاریس سن ژرمن نیمکت‌نشین شده و حتی وقتی بازی می‌کند با وجودِ زلاتان معمولا نقشِ اصلی‌اش، یعنی مهاجمِ مرکزی، بهش نمی‌رسد. درخششِ بازیکنانی مثلا لوکاس مورا و آنخل دی ماریا باعث شده تا حالا پاریسی‌ها به فکرِ فروشِ کاوانی، لاوتزی و حتی پاستوره باشند. برایِ همین در یکی دو هفته‌یِ اخیر نمایندگانِ کاوانی جلساتی مختلف با تیم‌هایِ لیگِ برتری داشته‌اند. در حالِ حاضر هیچ خبرِ رسمی‌ای منتشر نشده، اما آرسنال و یونایتد گزینه‌هایِ احتمالیِ مهاجمِ 28 ساله‌یِ اروگوئه‌ای هستند. یونایتد یک سال است دنبال کاوانی بوده و حالا با توجه به شرایطِ موجود بهترین فرصت، با پایین‌ترین قیمت، را به دست آورده است. آرسنال هم از سویِ دیگر با اضافه کردنِ مهاجمی در حد و اندازه‌یِ کاوانی، و با توجه به اینکه انگار خودِ ونگر هم اعتماد و ایمانِ کامل به ژیرو ندارد، می‌تواند قدمی بلند به سویِ قهرمانیِ لیگِ برتر بر دارد.مشکلِ اصلی شاید سنِ کاوانی باشد. خبرهایی که از اولدترافورد می‌رسد حاکی از این است که این عامل، مهمترین عامل تردیدِ باشگاه برایِ پرداختِ مبلغی زیاد برایِ ستاره‌یِ سابقِ ناپولی است. نکته‌ای که گویا در موردِ چلسی هم صحت دارد.
اما جدا از کاوانی که می‌تواند بمبِ خبریِ امشب باشد، الکس تکسیرا دیگر شایعه‌یِ جذابِ چند روزِ اخیر بوده است. بندِ آزادیِ قراردادِ ستاره‌یِ برزیلی و 26 ساله‌یِ شاختار دونتسک 53 میلیون پوند است. لیورپول هنوز حاضر نشده این رقمِ کلان را بپردازد و باشگاهِ اوکراینی هم قصد ندارد به هیچ وجه کوتاه بیاید. این داستان تقریبا از اولِ ژانویه‌یِ امسال در جریان بوده است. مسئولین شاختار می‌گویند در گذشته ستاره‌هایی مثلِ داگلاس کاستا و ویلیان را خیلی ارزان و راحت فروخته‎‌اند و حاضر نیستند این اشتباه را در موردِ یک ستاره‌یِ دیگر تکرار کنند. از سویِ دیگر قدرت و سرعتِ بالایی تکسیرا دقیقا چیزی است که یورگن کلوپ برایِ ساختنِ تیمش بهش احتیاج دارد. کلوپ رویایِ استفاده از کوتینیو، فرمینیو و تکسیرا را کنارِ هم در سر دارد، اما باشگاه هنوز حاضر نیست 53 میلیون پوند بابتِ یک بازیکنِ 26 ساله بدهد. تصمیمی‌ای که البته می‌تواند در آخرین لحظاتِ امشب تغییر کند و ترنسفری جذاب در ژانویه‌یِ 2016 برایِ لیگِ برتر رقم بزند.
 
     
آی اسپورت
2016-02-01 13:24:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر