فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 11
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 11

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 11

فامیل دور/ آی اسپورت

-درست مثل آحاد ملت شریف ایران؛ ما هم بارها و بارها به خاطر هم‌دورانی با گزارش‌زنده‌نود‌ در آی‌اسپورت خدا را شکر گفته‌ایم. خانم‌ها، آقایان؛ سلام.
 


 
-فی‌اللحظه مهم‌ترین اتفاق کل مملکت؛ در پشت‌پرده‌های یک مسابقه موسیقی در یک شبکه ماهواره‌ای خلاصه می‌شود. جا دارد از همین تریبون به ریاست سازمان صداوسیما خسته نباشید عرض کنیم.
 
 
 
-گوگل کروم ناجوانمرد؛ امکان تایپ‌کردن نیم‌فاصله را حذف کرده است. شخصیت زشت هفته؛ بدون تردید خود این مرورگر است.
 
 

 
-ما گفتیم بیایید برای‌مان کامنت بگذارید؛ نگفتیم که کامنت‌های‌تان را تایید هم می‌کنیم!(از سری گفتیم-نگفتیم‌‌ها).
 
 


-درخواست معقولانه ما از عادل فردوسی‌پور؛ استفاده ثابت از مجید جلالی در برنامه است. وقتی آقای کامپیوتر توی برنامه حضور دارند؛ سوژه‌های گزارش زنده حداقل 10 برابر می‌شود. حالا خودمانیم؛ در طول این هفته به سوال جلالی خوب فکر کرده‌اید؟ چرا 35 سال است که می‌بازیم؟
 
 -گفتگوی ویژه عادل و علی دایی به مناسبت تولد شهریار امشب در نود پخش می‌شود. البته به شرطی که مدیران صلاح بدانند و ائمه جمعه عزای عمومی اعلام نکنند! 


-یازده دقیقه دیرتر از زمان همیشگی. نود دوازدهم بهمن‌ماه نیز آغاز می‌شود. همان اول برنامه؛ عادل تاکید می‌کند که بخش زیادی از برنامه به گفتگو با دایی اختصاص خواهد داشت.

 
-تنها مناسبت گفتگوی طولانی با شهریار فوتبال ایران؛ تولد او بوده است. در نودِ هفته آینده نیز برای پسر مهدی رحمتی دندان‌فشان برگزار خواهد شد.

 -هزار و سیصد و پنجاه‌وهفت. فردوسی‌پور برای اولین بار خودش دست به کار می‌شود و قرعه‌کشی نود را انجام می‌دهد. ویدئوی این انتخاب به زودی در باشگاه خبرنگاران جوان نیز دیده خواهد شد.

 

 -خبر مهم امروز؛ انتقال قطعی پپ گواردیولا به منچسترسیتی بود برای فصل آینده بود. مهم‌تر از آن شاید واکنش مورینیو به این اتفاق باشد. سرمربی سابق چلسی(و شاید آینده منچستریونایتد) حاضر نشد در مراسم ومبلی برای پپ آرزوی موفقیت کند!

 

 


-خاطره انگیز‌ترین تصویر علی دایی؟ بدون تردید دعوای شبانگاهی با حبیب کاشانی در استودیوی نود.
-برای اولین بار در لیگ پانزدهم؛ استقلال اهواز این هفته در سی دقیقه اول یک مسابقه موفق به باز کردن دروازه حریف شد. پیش از این؛ 5 دقیقه گل نخوردن از شروع مسابقه برای استقلال اهواز کلین شیت تلقی می‌شد.

 -سیاوش بختیاری زاده از تساوی خانگی تیمش با ملوان کاملا راضی به نظر می‌رسد. با این روند عالی تیم آبی‌پوش اهواز حداقل دو هفته دیرتر سقوط خواهد کرد!

  

-تیمِ امیر قلعه نویی هنوز «ترکتورگونه» بازی نمی‌کند. ژنرال فصل قبل عبارت «استقلال‌گونه» را اختراع کرد و بعد از این اختراع خاطره‌انگیز در 4 مسابقه از پیروزی بازماند.  

 

-زیباترین گل به خودی فصل. ارسلان مطهری در اردوی تیم ملی امید چیزهای زیادی از محمد مایلی کهن یاد گرفته است.

  

-مدت‌ها در گزارش زنده نود خبری از استاد بی‌بدیل نبود اما حمیدرضا علی عسگری با پنالتی‌ زیرکانه بازی تیمش با نفت؛ دوباره به لیگ و به گزارش زنده نود برگشت. 
-آخرین بار که فراز کمالوند مصاحبه بعد از بازی را با جمله «مستحق سه امتیاز بودیم» شروع نکرد؛ هنوز آخرین عصر یخبندان آغاز نشده بود. 

نودی برای شهریار-تک تک لحظاتی که نودی‌ها به عنوان لحظه‌های خاص کارنامه دایی انتخاب کرده‌اند؛ مربوط به دوران بازی او هستند. خاص‌ترین لحظه‌های داییِ مربی به هنگام دعوا کردن اتفاق افتاده‌اند.

 

 -سال 1366؛ علی دایی را به خاطر شلوار جین پوشیدن به دانشگاه شریف راه نداده‌اند. لطفا طوری از این خاطره تعجب نکنید که انگار حراست دانشگاه‌های سراسری به تاریخ پیوسته‌اند.

 

 

-یک بار مردود شدن در درس ریاضی 1؛ شما را تبدیل به یک فوتبالیست بزرگ و کاپیتان تیم ملی می‌کند. اگر این استعداد را داشته باشد که 4 بار در این درس مردود شوید؛ نویسنده گزارش زنده نود خواهید شد!

 

 -بعد از تصادف سخت در چهل و چند سالگی؛ علی دایی بالاخره به این نتیحه رسیده است که آدم‌ها فقط برای خودشان زندگی نمی‌کنند. دایی خیلی زود این واقعیت را کشف کرده است!

 
-شهریار حتی رانندگی خودرویش را هم به برادرش نمی‌سپارد اما در عین حال؛ باشگاه‌های لیگ برتری را مجاب می‌کند پستِ حساس کمک مربی را به او تقدیم کنند.

 

 -از شلوار گابور کرالی تا سبیل دایی و لزوم احترام به والدین؛ مصاحبه امشب عادل بی‌شباهت به گفتگوهای آزاده نامداری نیست.

 


-من اردبیلی هستم اما با مد پیش می روم.(جملات فصار/ علی دایی). 
-همزمان با مصاحبه علی دایی در نود؛ هایلایت های شکستِ امروز او در بازی با گسترش روی آنتن می رود. مخاطب نود باید کدامشان را باور کند؟  

کارشناس داوری نود مجموعا 16 ثانیه در استودیوی برنامه حاضر است تا از همه تصمیم‌های داوران تمجید کند. در این برنامه حتی اگر پنالتی معروف جام جهانی 90 را نیز پخش کنند؛ او تصمیم داور را درست خواهد دانست.

 
جدایی برادران تاچپیبانای فوتبال ایران از هم؛ از همین هفته رقم خورده است. حالا میلاد به روسیه می‌رود و مهرداد در خط حمله راه آهن به گل‌نزنی ادامه می‌دهد.

 

 -همچنان خبری از قسمت سوم مصاحبه عادل با دایی در نود نیست و فیلم‌ها به برنامه نرسیده‌اند. به نظر می‌رسد نظارتِ دقیقه نودی؛ این مصاحبه‌ها را در چار تغییر کرده باشد. فردوسی‌پور قرار است در 10 دقیقه بعدی وقت را با مهدی تاج تلف کند تا دوباره نوبت به پخش صحبت‌های دایی برسد.

 

 -با سه بار محکوم کردن حمله به سفارت عربستان در نود؛ عادل دوباره سوژه خوبی برای سرمقاله‌های روزنامه‌های تندرو خواهد شد. 

 

 -شاید سال‌ها بعد؛ نوه علی دایی نیز تبدیل به فوتبالیست قابلی برای تیم ملی شود. البته به شرطی که بعدها تصمیم‌گیرنده‌ها در فوتبال ایران، حکم به رد صلاحیت او ندهند!

 
-«رفیق»؛ کلمه انتخابی دایی برای علی کریمی است. آدم به رفاقت میان آن‌ها حسودی‌اش می‌شود.

 
-شهریار قویا معتقد است مثل بهزاد غلامپور دیگر در فوتبال ایران نمی‌آید. اگر این اتفاق واقعا رخ بدهد؛ مربیان کم‌تری در کنار زمین در معرض خطرات شدید جسمی قرار می‌گیرند.

 
«چی می خواستی بشی که نشدی؛ چی می خواستی بشه که نشده؟». عادل این سوال را با امیر حاج رضایی هماهنگ کرده است.

 
-اینکه حدود یک ساعت گفتگو در پرمخاطب‌ترین برنامه ورزشی تلویزیون هیچ حرف تازه‌ای به همراه نداشته باشد؛ شگفت انگیز به نظر می‌رسد.

 
-فردوسی پور حالا دیگر به این نتیجه رسیده که انجام مصاحبه زنده به مراتب راحت‌تر و کم‌دردسرتر از مصاحبه‌های ضبط شده است. احتمالا به خاطر حضور فعال دوستان قیچی به دست در سازمان صداوسیما.  

  

گزارش زنده دایی‌نامه دوازدهم/سیزدهم بهمن را با ادای احترام به تیم ریشه‌دار نساجی قائمشهر به پایان می‌رسانیم. تیم مهمان نوازی که بازیکنان‌اش از هیچ تلاشی برای خوشگذرانی تیم‌های رقیب در قائمشهر دریغ نمی‌کنند.

 

 

 
کدخبر:9405
  ۱۴  
آی اسپورت
2016-02-02 01:59:35
نظر دهید

۱۴ نظر
تهران
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴، ۲۲:۴۹
گفتیم نگفتیم عالی بود
حمید یوسفی
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۱۴
ماهم نگفتیم کامنت میزاریم که تاییدش کنی_از سری پندواندرزها_
-
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۲۱
یه شهری هست دو درصد آدم حسابی داره بقیه پوخن. خاطره انگیزترین تصویر از علی دایی.
حمید یوسفی
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۲۲
راستی ما تصویر خاطره انگیز به غیر ایناهم از دایی داریم مثل قیچی نصفه اش جلو کره و حذفمون یا داد زدن سر محسن قهرمانی,
امیررضا
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۳۴
به قولی ببخشیدا شما خیلی بی مزه تشریف دارین
پرززز
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۳۵
علی دایی انسان موفقی هست ولی موفقیت ربطی ب محبوبیت نداره ولی در کل شخصیت اجتماعی علی دایی رو بیشتر از شخصیت ورزشیش می پسندم
پرززز
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۱۱
دوستانی ک اون جلو نشستن از استاد مایلی بپرسن از چ روش مدرنی استفاده کردن ک یکی از بهترین بازیکنی نفت قبل از نیمفصل رو ب افسرده ترین و تقریبا پر افت ترین بازیکن نفت تبدیل کردن البته ما منتظر درخشش بازیکنان امید تیمهای دیگه هم هستیم
فرزام
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۳۵
دایی واقعا گفت که اردبیلیا حتما سیبیل میذارن?
آرش
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۳۵
مصاحبه خوبی با دایی بود. مرسی عادل. پسندیدم. بهتر از آوردن یارو به استودیو بود
آنتی نود
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۳۶
ما استقلالیا کاری به مصاحبه کی روشب پور با دایی متوهم نداریم
-
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۴۲
خیلی باحالی
-
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۰۴:۳۷
از عادل بابت مصاحبه با اسطوره ی بی بدیل فوتبال ایران سپاس گزارم
-
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۱۰:۲۸
چند تا استقلالی بافرهنگ و با تمدن هستن که پای هر مطلبی تو آی اسپورت باید با مناسبت و بی مناسبت ، درفشانی کنن
رضا عنبری
چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴، ۱۲:۲۴
اقای فردوسی پور شما که جزو تحصیل کرده های مملکتین اینو یاد نگرفتی وقتی میری مجلس ترحیم نباید ازسرکول همدیگه بالا بری ودهنت تابنا گوشت بازنباشه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر