فهرست
به بهانه پیوستن گواردیولا به منچسترسیتی/ پپ می‌تواند کلید قفل‌های اروپایی لیگ انگلیس باشد؟
به بهانه پیوستن گواردیولا به منچسترسیتی/ پپ می‌تواند کلید قفل‌های اروپایی لیگ انگلیس باشد؟

به بهانه پیوستن گواردیولا به منچسترسیتی/ پپ می‌تواند کلید قفل‌های اروپایی لیگ انگلیس باشد؟

آی اسپورت- قهرمانی چلسی در فینال سال 2012 مونیخ آخرین صحنه حضور یک تیم انگلیسی در جمع قهرمانان اروپا بود. از آن تاریخ به بعد تاکنون هیچکدام از تیم ها و غول های انگلیسی نتوانسته اند به جمع 4 تیم پایانی لیگ قهرمانان اروپا راه یابند به گونه ای که این ناکامی ها و حذف شدن های تیم های انگلیسی پشت سرهم تبدیل به یکی از سوژه های داغ  ورزشی نویسان و کارتونیست ها شده.
شیاطین سرخ هنوز نتوانسته‌اند برای سرالکس فرگوسن جایگزین مناسب پیدا کنند. توپچی های لندن برخلاف پیشرفت هایی که در این چند ساله داشته‌اند و قهرمانی هایی که کسب کرده اند کماکان ناکام بزرگ بازی های اروپایی هستند. در سمت دیگر شهر لندن نیز آبی ها نتوانسته اند با مورینیو به توفیق چندانی در اروپا برسند و درنهایت سیتی زن ها با اینکه در این سالها توانسته اند در لیگ برتر به وضعیت با ثباتی دست یابند اما هنچنان شخصیت لازم را برای رقابت های اروپایی پیدا نکرده اند.
معمولا در جواب انتقاد از علمکرد تیم‌های مطرح انگلیسی در بازی های اروپایی گفته می شود که لیگ برتر به اندازه کافی انرژی و تمرکز را از این تیم ها می گیرد ضمن اینکه عدم وجود تعطیلات بین دو نیم فصل همواره یکی از بهانه های مربیان این تیم ها برای توجیه ناکامی هایشان بوده.
آمدن پپ گواردیولا به باشگاه منچسترسیتی می تواند سرآغاز تغییرات مهمی در باشگاه های انگلیسی باشد. از همین ابتدای کار واضح است که این تغییر تنها محدوده باشگاه منچستری را نشانه نخواهد رفت و روی سایر تیم های لیگ برتر نیز اثر گذار است. از تبعات مهم پیوستن پپ به منچسترسیتی ورای تقابل های احتمالی که او با سنت گراهای انگلیسی پیدا خواهد کرد می تواند بازگرداندن تیم های مطرح لیگ انگلستان به صحنه نمایش اصلی فوتبال اروپا باشد. دستاوردی که با آمدن مجدد مورینیو، پیوستن فن خال و دلارهای مالکان باشگاه منچستر سیتی همچنان به دست نیامده است.
قهرمانی من سیتی با پپ گواردیولا در اروپا حالا به رویای شیرین هواداران سیتی تبدیل خواهد شد. رویای به زیر کشیدن بارسلونا، بایرن مونیخ و رئال مادرید که سالهاست فوتبال اروپا را میان خود قسمت کرده‌اند. پرسش کماکان پابرجاست: " پپ می تواند کلید قفل های اروپایی لیگ انگلیس را باشد؟ "

کدخبر : 9413
  ۳  
آی اسپورت
2016-02-01 23:35:43
نظر دهید
۳ نظر
-
دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴، ۲۳:۲۳
باید تعداد تیمها رو کم کنند و جامهای حذفی و اتحادیه رو ادغام کنند.
JOKER
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۰۰:۳۹
ایشون کلید قفل بایرن رو پیدا کنن و بعد فکر من سیتی باشن
برزو
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۰۴:۱۹
خیلی عالی میشه اگه مورینیو هم هدایت یونایتد رو دست بگیره... کلوپ، پپ، مورینیو، ونگر، رانیری و... بهترین مربیان جهان در جزیره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر