فهرست
گزارش روز: اولین و آخرین بار؛ شبی که " رایو " در برنابئو پیروز شد
گزارش روز: اولین و آخرین بار؛ شبی که " رایو " در برنابئو پیروز شد

گزارش روز: اولین و آخرین بار؛ شبی که " رایو " در برنابئو پیروز شد

آی اسپورت - فصل 1995 - 1996 یک فصل کابوس بار برای رئال مادرید و هوادارانش بود. پس از کسب قهرمانی در فصل قبل ، خورخه والدانو فصل جدید را با امیدواری زیادی شروع کرد.

با داشتن ستارگانی چون زامورانو و رائول همراه با آماویسکا ، لادروپ و ردوندو .هر چه از فصل می گذشت رئال مادرید بیش از پیش همه را از خود ناامید می کرد. تیم قهرمان سال قبل در رده های  ششم و هفتم دست و پا می زد و هر لحظه احتمال اخراج والدانو وجود داشت.

سرانجام در هفته 22 ، نوبت به رایو وایکانو تیم کوچک مادریدی رسید تا به برنابئو بیاید و آخرین میخ تابوت والدانو را بکوبد. رایو در آن شب رویایی با دو گل بازیکن برزیلی خود " گیلرمه " برای اولین بار و تا به این لحظه آخرین بار رئال را در زمین خودش شکست داد. این شکست همچون زلزله ای در باشگاه رئال مادرید بود ، والدانو پس از آن بازی اخراج شد و دل بوسکه در هفته 23 روی نیمکت مادرید نشست . جالب اینجاست که دل بوسکه تنها یک هفته روی نیمکت دوام آورد و از هفته بعد آرسنیو ایگلسیاس تا پایان فصل مربیگری رئال را به عهده گرفت. رئال مادرید در ادامه با کسب نتایج ناامید کننده دیگر از جمله شکست 3-0 در نیوکمپ مقابل یکی از متوسط ترین بارسلوناهای تاریخ ، فصل را در رده ششم به پایان رساند. در جام حذفی در یک هشتم حذف شده بود و در جام باشگاه های اروپا در یک چهارم نهایی در مجموع دو بازی رفت و برگشت 2-1 از یووه شکست خورد و حذف شد .

نکته جالب اینجاست که درآن فصل اتلتیکو همچون فصل جاری صدرنشین جدول بود و در پایان در هر دو جام داخلی (لا لیگا و کوپا دل ری) قهرمان شد. یک لحظه تصور کنید که امشب این اتفاق برای بار دوم برای رایو تکرار شود ! نمی توان عواقب سومین شکست متوالی رئال را حتی تصور کرد. چه نتیجه ای در انتظار بازی امشب است ؟ آیا تاریخ تکرار می شود ؟ 

     
آی اسپورت
2014-03-29 16:07:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر