فهرست
یک چهارم نهایی ۲۰۱۸؛سناریوهای پیش‌رو
یک چهارم نهایی ۲۰۱۸؛سناریوهای پیش‌رو

یک چهارم نهایی ۲۰۱۸؛سناریوهای پیش‌رو

آی اسپورت - مرحله یک چهارم نهائی جام جهانی 2018 از امروز آغاز می شود و 8 تیم باقیمانده برای حضور در مرحله نیمه نهائی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.  نزدیک به سه چهارم تیمهای حاضر در این جام جهانی حذف شده اند که در بین آنها می توانیم از آلمان با چهار مقام قهرمانی و آرژانتین با دو مقام و اسپانیا با یک مقام قهرمانی  در جام جهانی و پرتغال آخرین قهرمان اروپا در سال 2016 یاد کرد ضمن آن که تیمهائی چون ایتالیا با چهار مقام قهرمانی و هلند فینالیست سه دوره جام جهانی نتوانستند در مرحله نهائی این مسابقات حاضر باشند و شاید به نوعی  باید اذعان داشت که جام بیست و یکم حکایت تازه ای از جغرافیای جدیدی فوتبال را در حالی بیان می کنند که هنوز تیمهای آفریقائی نتوانسته اند در هیچ دوره ای به مرحله چهار تیم نهائی رسیده و از تیمهای آسیائی یک بار تیم کره جنوبی   در زمره چهار تیم آخر در سال 2002 بود که همگان به یاد دارند که چگونه ایتالیا و اسپانیا قربانی این صعود ناعادلانه یکی از میزبانان آن جام جهانی شدند. باری؛ نگاهی به هشت تیم مرحله یک چهارم نهائی می افکنیم و به آمارها و نوستالژی های تاریخی می اندیشیم.

روسیه – کرواسی

نبرد شرق اروپا را در این بازی شاهد خواهیم بودیم . تیم ملی روسیه برای چهارمین جام جهانی پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروری حضور دارد و هیچ افتخار خاصی ندارد اما آنها میزبان هستند و میزبانی همواره امتیاز بزرگی برای تیمها بوده است  و سعی دارند که با استفاده از حربه های تدافعی خاص فوتبال این نقطه جغرافیائی فوتبال که ماحصل نظم  تیمی و قدرت بدنی است به مقابله  تیمی بروند که آنها را برزیل اروپا و شاید برزیل شرق اروپا بنامند. کرواسی با سابقه  پنج حضور در جام جهانی دارند و صاحب یک عنوان سومی در سال 1998 شده است . کروات ها تیمی هستند که با استفاده از سرعت و تکنیک فردی و بی گمان نظم مشترک فوتبال شرق اروپا علاقمند هستند که بار دیگر نیمه  نهائی و شاید دیدار  نهائی را تجربه کنند!

اروگوئه - فرانسه

اروگوئه برای سیزدهمین بار است که به جام جهانی آمده است آنها  سهمیه آمریکای جنوبی هستند اما فوتبالشان بیشتر شبیه فوتبال شرق اروپا است .آنها موقعیت طلب به نوعی آرژانتین دهه 90 را به یاد می آورند . مردان فیروزه پوش  اروگوئه دو عنوان قهرمانی جهان در سالهای اولیه جام جهانی را  دارند و در سال 2010 یه جمع چهار تیم برتر رسیدند. فرانسه برای چهاردهمین بار است که به جام جهانی آمده است  به یاد  داشته باشیم فرانسوی ها با مردی به نام ژول ریمه   ایده جام جهانی را واقعی کردند .آنها یک بار قهرمان جام جهانی شدند و بسیاری علاقمند هستند که  به نیمه نهائی و حتی فینال  بروند  . آنها در یورو 2016  در عین ناباوری فینال را باختند و شاید حالا به دنبال جبران باشند.

انگلستان - سوئد

انگلستان را ابداع کنندگان فوتبال نوین می دانند اما اتفاق جالب اینجا است که آنها فقط هفت بار به جام جهانی آمده اند و چون  فرانسه و اسپانیا تک قهرمانی آنها در روزگاری بوده است که میزبان بازیها هم بوده اند!آنها تیم جوانی دارند اما سالهای دوری از کسب افتخار اعتماد به نفس آنها را علی رغم ستارگان جوانشان کم نشان می دهد و شاهد این ماجرا در بازی  های این تیم در برابر بلژیک و کلمبیا بودیم. سوئد برای یازدهمین بار است که به جام جهانی می آورند و حتی یک بار در سال 1958 به فینال رسیده اند و آن هم به زمانی مربوط می شود که میزبان جام جهانی بوده اند سوئدی ها  تیم یک پارچه و با قدرت بدنی بالای مردمان اسکاندیناوی هستند و ممکن  است برای  بریتانیها تولید دردسر کنند.

برزیل - بلژیک

برزیل پر افتخار ترین تیم جام جهانی با کسب پنج عنوان قهرمانی است و تنها تیمی است که در همه دوره های جام جهانی شرکت داشته است . آنها چون بیشتر اوقات ستاره های فراوانی دارند و بازی به بازی بهتر می شوند اما حریفشان بلژیکی است که می تواند بازی تماشائی یک چهارم نهائی طلائی پوشان با فرانسوی ها در سال 1986 را از بعد نبرد ستارگان تکرار کنند. بلژیکی ها تیم با سابقه جام جهانی با  سابقه سیزده بار حضور هستند و یک عنوان چهارمی در سال 1986  جام جهانی را دارند آنها ستارگان بی مانندی دارند  و می توانند  بار دیگر نیمه نهائی را تجربه کنند.

۱    
آی اسپورت
2018-07-06 12:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر