فهرست
گزارش روز: چه کسی بهترین بازیکن لیگ برتر می شود؟!
گزارش روز: چه کسی بهترین بازیکن لیگ برتر می شود؟!

گزارش روز: چه کسی بهترین بازیکن لیگ برتر می شود؟!

آی اسپورت - یایا توره و ادن آزارد هر دو به اندازه ای خوب بوده اند که بتوانند بازیکن سال لیگ برتر شوند اما لوئیس سوارس با عملکرد خارق العاده اش قضاوت را بسیار سخت تر کرده است. او به اندازه کافی شگفت انگیز بوده است که بتواند این عنوان را از بقیه برباید.

سوارس پس از 8 بازی محرومیتی که به خاطر گاز گرفتن ایوانوویچ سپری کرد، بازگشتی رویایی داشت. پس از هنر نمایی استاریج در اوایل فصل بسیاری اعتقاد داشتند که سوارس کار سختی برای درخشش دوباره در لیورپول خواهد داشت اما او نشان داد که  شخصیتی بسیار جنگجو تر از این حرف ها دارد.

سوارس که در تابستان نیز پیشنهاد 40 میلیونی آرسنال را در جیب داشت در نهایت در لیورپول ماندنی شد تا یکی از به یاد ماندنی ترین فصل های لیورپول در سال های اخیر را رقم بزند.

برندان راجرز سرمربی لیورپول در اوج گیری سوارس نقش بسیاری مهمی را ایفا کرد. او به سوارس کمک کرد تا تمام مشکلاتش را فراموش کند و با انرژی و تمرکز کامل، تمام توانش را در اختیار لیورپول قرار دهد.

آرسنالی ها اکنون بسیار پشیمان هستند که چرا نتوانستند سوارس را در تابستان به خدمت بگیرند چرا که مهاجم آن ها یعنی الیویر ژیرود به هیچ وجه نتوانسته است انتظارات را در بازی های بزرگ برآورده کند. در شرایطی که سوارس  رهبری خط آتش تیمش در بازی های بزرگ را به خوبی انجام داده است.
سوارس 28 گل به ثمر رسانده است که آماری باور نکردنی است. تنها 6 بازیکن در تاریخ لیگ برتر توانسته اند به مرز 30 گل برسند. سوارس نیز قطعا این مرز را پشت سر خواهد گذاشت تا ارزش کار خود را به اثبات برساند. آلن شیرر 3 بار موفق به انجام این مهم شده است و سوارس نیز اولین بازیکن لیورپول خواهد بود که این رکورد را به ثبت خواهد رسانید.

28 گل او را به تنهایی و با آسودگی خاطر در صدر جدول رده بندی گلزنان قرار داده است در حالی که یایا توره و آزارد به ترتیب 17 و 14 گل به ثمر رسانده اند.

نکته جالب در مورد سوارس نحوه ی پخش شدن گل هایش است. او در حالی در 26 بازی موفق به زدن 28 گل شده است که در 11 بازی از 26 بازی که در زمین بوده ، موفق به باز کردن دروازه ی حریفان نشده و تمامی 28 گلش را در مابقی بازی ها به ثمر رسانده است.

آزارد در 31 بازی موفق به زدن 14 گل شده است و میانگین 1.4 گل در بازی هایی که موفق به گلزنی شده است را از خود ثبت کرده است. این عدد برای یایا توره 1.31 است. سوارس نیز با میانگین 1.81 گل در بازی هایی که موفق به گلزنی شده است، پیشتاز این کورس است.

عملکرد سوارس ما را یاد درخشش های تیری آنری و کریس رونالدو در لیگ برتر می اندازد اما آمار او حتی می تواند از این دو بازیکن نیز بهتر باشد. سوارس در صدر جدول بیش ترین پاس گل در لیگ برتر نیز قرار گرفته است. او در این فصل 11 بار موفق به دادن پاس گل شده است و بالاتر از امثال رونی و جرارد قرار گرفته است.آزارد اما در خلق موقعیت خطرناک وضعیت بهتری نسبت به سوارس دارد. او 77 بار هم تیمی هایش را در موقعیت گلزنی قرار داده است در حالی که این عدد برای سوارس 74 است. یایا توره در این کورس بسیار عقب تر از رقبایش قرار گرفته است. او تنها 32 بار توانسته هم تیمش هایش را در موقعیت گلزنی قرار دهد. با این حال او در فاز تدافعی خارق العاده عمل کرده است. بیش از 76 درصد تکل های او صحیح بوده است در حالی که این عدد برای آزارد 61% و برای سوارس 38% است.
جدال سوارس، توره و آزارد نیز گویا همانند جدال بر سر عنوان قهرمانی به روزهای پایانی کشیده خواهد شد. هر 3 این بازیکنان بدون شک بهترین بازیکنان تیمشان محسوب می شوند و نقش های متفاوتی را در تیم هایشان ایفا می کنند که شاید مقایسه ی آن ها با یکدیگر لزوما کار صحیحی نباشد.با این حال تنها یک نفر از این بین موفق به کسب عنوان بهترین بازیکن سال خواهد شد. به نظر شما شانس کدام یک بیشتر است؟!...

منبع: یورو اسپورت

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-03-29 15:54:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر