فهرست
یادداشت روز - 10 دلیل برای امیدوار بودن به قهرمانی رئال !
یادداشت روز - 10 دلیل برای امیدوار بودن به قهرمانی رئال !

یادداشت روز - 10 دلیل برای امیدوار بودن به قهرمانی رئال !

آی اسپورت -  شکست های اخیر رئال مادرید باعث شده است که طیفی از هوادارن این تیم از قهرمانی در لالیگا ناامید شده باشند. هوگو سرزو منتقد روزنامه مارکا می نویسد : روی صحبت این نوشته با طرفداران رئال مادرید است ! از بازگشت رئال و قهرمانی در لالیگا ، قهرمانی در جام حذفی و چمپیونز لیگ ، نا امید هستید ؟ 10 دلیل برای شما می آوریم که همچنان امیدتان را حفظ کنید.


1- رئال همچنان در جام حذفی و لالیگا و چمپیونز لیگ زنده است.                       در لالیگا نیاز داریم که اتلتیکو دو بار و بارسا یک بار نتیجه مطلوب کسب نکنند. در فینال جام حذفی در 16 آوریل اگر بتوانیم بارسا را شکست دهیم ، هم دو شکست لالیگا در ال کلاسیکو را جبران کرده ایم و هم با روحیه ای بالا در لالیگا به مبارزه ادامه می دهیم. امشب بارسا و اتلتیکو دو بازی سخت در پیش دارند که می توان امیدوار بود هر دو یا یکی از آنها امتیاز از دست بدهند. بشرط اینکه رایو را در برنابئو شکست دهیم. 10 سال است که رئال اینقدر نزدیک به فتح سه گانه نبوده است.

2- در 10 روز آینده دو بار باید به مصاف دورتموند برویم. دورتموند در هر دو بازی از شانس کمی برای پیروزی برخوردار است. گرفتن انتقام سال گذشته با یک نتیجه خوب و صعود به نیمه نهایی برای چهارمین بار متوالی بسیار مهم است و می تواند روحیه مجموعه رئال را به میزان زیادی افزایش دهد.

3- رئال مادرید در مقایسه با دو رقیب خود 3 بازی خارج ازخانه در پیش دارد (مقابل سوسیه داد - سلتا و وایادولید ) در حالیکه بارسا 4بار به خانه حریفان می رود (اسپانیول - خرانادا - ویارئال - الچه ) و اتلتیکو نیز باید به مصاف بیلبائو - والنسیا - حتافه - لوانته و مهمتر از همه بارسا برود. تقویم مسابقات خارج از خانه،  کاملا به نفع مادرید است.


4-برنابئو میزبان 5 بازی از 8 فینال باقی مانده لالیگا است. امشب مقابل رایو و سپس مقابل آلمریا - اوساسونا - والنسیا و اسپانیول. اتلتیکو سه بار در کالدرون و بارسا هم 4 بار در نیوکمپ میزبان خواهند بود. فاکتور میزبانی هم به نفع مادرید است.

5- کریستیانو رونالدو یکی از مهمترین عواملی است که می توان برای قهرمان شدن رئال به او امید داشت. کریس در 6 بازی اخیر خود 9 گل زده است .در 5 بازی اخیر لالیگا در هر بازی یک گل به ثمر رسانده. با وجود مشکلات فیزیکی رونالدو در طی روزهای اخیر ، او بزرگترین امیدواری هواداران برای باز کردن دروازه رقبا است.

6- آنچلوتی با وجود گرفتن یک امتیاز در 4 بازی بزرگ فصل ، مربی بسیار با تجربه ای است که در سه لیگ سابقه قهرمان کردن تیمهایش را دارد. او یک سرباز کهنه کار است که می داند چگونه انتقادات را تحمل کند و از بازیکنانش در مقابل فشار رسانه ها و هواداران محافظت کند.
7- کریم بنزما و دی ماریا در بهترین فرم بدنی و ذهنی خود قرار دارند و همکاری این دو مقابل بارسا بی نظیر بود ، بطوریکه غیبت دی ماریا در بازی با سویا کاملا به چشم آمد. کریم هم در نیمه اول بازی سویا عملکرد بدی نداشت. این دو اعتماد مربی را کاملا جلب کرده اند و در همه بازی ها حضور دارند. چشم همه هواداران رئال ، به ادامه درخشش این دو بازیکن دوخته شده است.8- این تیم توانست با پشت سر گذاشتن 31 بازی بدون شکست پس از رئال مادرید سال 89 ، رکورد دار شود. این نشان از توانایی و استعداد بالای مجموعه فعلی مادرید دارد. از همین امشب می توان ایمان داشت که روند بی شکستی رئال یکبار دیگر از سر گرفته شود.

9- در دو رقابت از سه رقابت پیش رو کاسیاس درون دروازه رئال قرار می گیرد. عملکرد فوق العاده ایکر در این دو جام و کلین شیت او در 8 مسابقه می تواند امیدها را برای ما همچنان زنده نگه دارد. امید ما به دستان ایکر در جام حذفی و چمپیونز لیگ است.10- امیدوار بودن به قهرمانی و بازگشت از شکست به پیروزی در دی ان ای رئال مادرید است.بصورت تاریخی رئال مادرید متخصص تحت فشار گذاشتن رقبای خود در صدر جدول است.پیراهن رئال مادرید به همه بازیکنان این انگیزه را تزریق می کند. تمام بازیکنان می دانند که توانایی 8پیروزی در 8 مسابقه باقی مانده را دارند. انتقادات این چند روز ، قطعا می توانند به رئال ، در ادامه راهش برای رسیدن به قهرمانی در جامهای پیش رو ، کمک کنند.

امشب باید شروع دوباره اوجگیری رئال مادرید در لالیگا باشد.


هوگو سرزو : مارکا

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-29 19:30:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر