فهرست
آنالیز: سیتی پپ را متعهد کرد
آنالیز: سیتی پپ را متعهد کرد

آنالیز: سیتی پپ را متعهد کرد

گابریله مارکوتی
 
باشگاهِ منچستر سیتی در بیانیه‌یِ خودش ادعا کرد اعلامِ رسمیِ رفتنِ پیگرینی در انتهایِ فصل و آمدن پپ گواردیولا به خاطرِ "احترام به مربی و بازیکنان" و برایِ "برداشتنِ بارِ شایعات" از رویِ دوش آن‌ها بوده است. در تنها سناریویی که مانوئل پیگرینی ممکن بود "بارِ شایعات" رویِ دوشش احساس کند، سناریویی بود که در آن پیگرینی غیر از بازی‌ها و تمرین‌ها هیچ ارتباطی با دنیایِ خارج نداشته باشد و تویِ یک پناهگاهِ سیمانیِ زیرِ زمین زندگی کند. پیگرینی حتی بعد از اینکه آن یک سال تمدیدِ قرارداد را امضا کرد هم می‌دانست که باشگاه دنبالِ گواردیولا است و وقتی شنید که گواردیولا فصلِ آینده مربیِ بایرن نخواهد بود، تقریبا مطمئن شد که مربیِ کاتالانی جایش را در سیتی خواهد گرفت.
درست و منطقی‌اش این است که مطمئن باشیم تیکسی بگرستیان و فرانو سوریانو، اتفاقاتی که در جریان بود را به پیگرینی گفته باشند، مگر اینکه هر دوتا پینوکیو باشند! این کاری است که برایِ احترام گذاشتن به مربی و بازیکنان (حداقل بازیکنانی که برایِ باشگاه اهمیت دارند) باید انجام داد، کاری سیتی انجام داد. پس دلیلِ اعلامِ خبرِ رسمیِ آمدنِ پپ چیز دیگری بود، دلیلی که سیتی حتی ریسکِ برخوردِ احتمالی‌اش با بایرن مونیخ در چمپیونز لیگ هم را قبول کرد.
دو دلیلِ اصلی برایِ این تصمیمِ سیتی وجود دارد: اول اینکه سیتی می‌خواست گزینه‌هایِ پیگرینی برایِ فصلِ آینده را باز نگه دارد و این فرصت را بهش بدهد تا از الان برایِ آینده‌اش با تیم‌هایِ دیگر واردِ مذاکره شود. و دوم اینکه ممکن است یک باشگاه از بازیکنی که دلش با تیم نیست استفاده کند، اما هرگز کلیدِ یک سرمایه‌گذاریِ میلیاردی را دستِ مردی نمی‌دهد که حاضر به تعهد دادن نیست. سوریانو و بگرستاین پپ گواردیولا را خیلی خوب می‌شناسند و یادشان است که او دوبار در بارسلونا و یک بار پیش از پیوستنش به بایرن مونیخ نظرش را یک دفعه عوض کرد. برایِ همین باشگاه منچستر سیتی از گواردیولا تعهدِ رسمی می‌خواست. حالا سوریانو و بگرستاین 99 درصد مطمئن هستند که پپ اولِ جولای کارش را در استادیومِ اتحاد آغاز خواهد کرد. چرا 99 درصد؟ چون حتی قراردادی که امضا شده است هم نمی‌تواند جلویِ تغییرِ تصمیمِ ناگهانیِ پپ را بگیرد. بندی در تمامِ این قراردادهاست که اگر یکی از طرفین آن را نقض کند باید جریمه‌ای بپردازد. مطمئنا هر باشگاهِ بزرگِ دیگری که بتواند نظرِ گواردیولا را عوض کند و او از سیتی برباید، با کمالِ میل این مبلغِ نه چندان زیاد را پرداخت خواهد کرد. اما حداقل حالا هر اتفاقی بیفتد، سیتی کاری را که باید، درست انجام داده و هرگونه تغییرِ درماتیکی در این داستان، بارِ گناهش رویِ دوشِ پپ خواهد بود.
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-02 12:24:41
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر