فهرست
سوال روز: انتخاب AFC خاکپور را تبرئه می‌کند؟
سوال روز: انتخاب AFC خاکپور را تبرئه می‌کند؟

سوال روز: انتخاب AFC خاکپور را تبرئه می‌کند؟

آی اسپورت- ژاپن و کره جنوبی؛ مسابقه فینال جام ملت‌های زیر 23 را برگزار کردند و عراق به عنوان سومین تیم رقابت‌ها به المپیک ریو رسید. همه سهمِ ایران؛ حذف در مرحله یک چهارم نهایی تورنمنت و تجربه دو شکست در 4 مسابقه بود. چند روز بعد از پایان این رقابت‌های تلخ اما دو بازیکن ایرانی؛ در فهرست 23 نفره کنفدراسیون فوتبال آسیا از این رقابت‌ها قرار دارند. به نظر می‌رسد حضور مرتضی محصص در تیم نظارت فنی این رقابت‌ها؛ تاثیرش را روی انتخاب این دو نفر گذاشته است. حضور ارسلان مطهری در این فهرست شاید عجیب به نظر نرسد اما انتخابِ روزبه چشمی؛ از آن دست اتفاق‌هایی است که تنها و تنها کنفدراسیون شاهکارِ فوتبال آسیا از پس آن برمی‌آید.
 روزبه چشمی؛ یکی از مستعدترین بازیکنان فوتبال ایران به شمار می‌رود. مهره‌ای جوان که می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به تیم‌ملی راه پیدا کند و به یکی از ستاره‌های بی‌چون‌وچرای لیگ برتر تبدیل شود. همه روزهای خوب روزبه چشمی در ترکیب صبا و استقلال اما مربوط به بازی او در پست هافبک دفاعی هستند. چشمی در پست غیرتخصصی دفاع میانی؛ یک تورنمنت کابوس‌وار را پشت سر گذاشت. از اشتباه در آفسایدگیری در بازی با قطر؛ تا خراب کردن پنالتی حساس تیم ملی در همین مسابقه و از توپی که در بازی با چین بعد از برخورد او به درون دروازه رفت؛ تا اشتباه فاجعه‌بارش در یارگیری که در نهایت منجر به گل اول ژاپن شد. البته که خود چشمی، مقصر اصلی این اتفاق‌ها نبود. مقصر اصلی؛ مربیانی بودند که حالا به واسطه انتخاب چشمی توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا؛ از تصمیم اشتباه‌شان دفاع می‌کنند.
 عذرِ بدتر از گناه حامیان کادر فنی تیم ملی؛ حمایت از تصمیم عجیبِ عوض کردن پست بازی چشمی به واسطه اعلام فهرست بازیکنان منتخب جام از سوی ای.اف. سی است. فهرست کنفدراسیون فوتبال آسیا بیشتر از آن‌که عملکرد خوب چشمی و یا شایستگی کادر فنی را نشان بدهد؛ هرج و مرج فنی و کارشناسی را در این نهاد به تصویر می‌کشد. تصمیم‌سازان تیم ملی امید در دوحه؛ هرگز با این انتخاب اشتباه و عجیب تبرئه نمی‌شوند. مردانی که اشک چشم‌های چشمی را در دوحه درآوردند و فشار زیادی به این بازیکن وارد کردند و حالا انتخاب او به عنوان یکی از 23 بازیکن برتر جام را نیز به نفع خودشان مصادره می‌کنند.
 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2016-02-02 14:33:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر