فهرست
چهره روز: تئو ولکات در فولادشهر!
چهره روز: تئو ولکات در فولادشهر!

چهره روز: تئو ولکات در فولادشهر!

آی اسپورت- در ساختار مبتنی بر پاس های کوتاه ذوب آهنِ گل محمدی؛ مرتضی تبریزی یکی از معدود مهره هایی است که اجازه انجام کارهای فردی با توپ را دارد. هافبک-مهاجم شماره 11 ذوب آهن، در طول بازی با استقلال نیز بارها در کناره های زمین ثابت توپ شد تا با استفاده از کندی مدافعان رقیب؛ به قلب دفاع استقلال نفوذ کند.


تبریزی در هر دو نیمه روی ضدحمله های ذوب صاحب فرصت های مناسبی برای نزدیک شدن به دروازه استقلال شد. استعداد بالای این بازیکن در فرارها و استارت های او عیان به نظر می رسیدند اما مشکل بزرگ مرتضی درست بعد از این فرارها آغاز می شد. او هر بار با یک تصمیم اشتباه؛ توپ را از دست می داد تا انتقال سریع بازی ذوب به خط حمله، با موفقیت صورت نگیرد. نوع بازی مرتضی تبریزی در این مسابقه، یادآور هافبک شماره 14 تیم فوتبال آرسنال بود. 
درست مثل تئو ولکات؛ تبریزی در بازی امروز نیز تنها روی سرعت اش تکیه داشت و علاقه چندانی به استقاده از ذهن اش نشان نداد. او در حین سریع بودن، نمی توانست تصمیم ها و انتخاب های هوشمندانه ای داشته باشد و همین موضوع موجب شد که تبریزی در مجموع روز موفقی را برابر استقلال پشت سر نگذارد. بازیکنی که در این رقابت همه قابلیت های ممکن را داشت؛ به جز قابلیت استفاده از این قابلیت ها در لحظه درست. کدخبر:9405 
     
آی اسپورت
2016-02-02 16:31:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر