فهرست
یادداشت روز: چرا آنچلوتی باید نگران اعتبارش باشد؟
یادداشت روز: چرا آنچلوتی باید نگران اعتبارش باشد؟

یادداشت روز: چرا آنچلوتی باید نگران اعتبارش باشد؟

آی اسپورت - نتایج ضعیف در دوبازی اخیر ، کسب یک امتیاز در 4 بازی بزرگ فصل و تصمیم گیری های عجیب بخصوص در پست دروازه بانی ، اعتبار مربی ایتالیائی در رئال را زیر سوال برده اند. جی جی سانتوز منتقد روزنامه آ اس نگاهی دارد به این روزهای رئال کارلو آنچلوتی :

خیلی بیشتر از آنچه تصور می شد ، زمان صرف شد تا به همه ثابت شود که آنچلوتی در مورد دروزاه بان ثابت رئال در لالیگا چه تصمیم بیهوده ای گرفته است. کدام باشگاه بزرگ اروپایی را سراغ دارید که در آن ، دروازه بان ثابت تیم ملی و دروازه بانی که همین حالا بهترین تیم های جهان به دنبال او هستند هفته به هفته در لیگ کشورش نیمکت نشین باشد و در عوض در جام حذفی و چمپیونز لیگ بازی کند؟ چه در سر آنچلوتی می گذرد؟ دیروز آنچلوتی در مصاحبه قبل از بازی با " رایووایکانو" در جواب سوالات بیشمار در مورد کاسیاس به این جمله اکتفا کرد که این موضوع مورد بحث شما رسانه هاست و ما در داخل تیم چنین بحثی نداریم ! این کاملا غلط است چرا که در داخل تیم این بحث وجود دارد ، نه کم که خیلی زیاد. در حالی که هفته گذشته بنظر می رسید که آنچلوتی بتواند تاریخ را با پیروزی بر بارسا به نفع خودعوض کند این اتفاق نیفتاد. یکی از دلایل ، لجبازی او با رسانه ها بر سر کاسیاس بود. واقعا تاسف بار است که این مساله وجود دارد چراکه در حساسترین مقطع فصل باید که بهترین نفرات را در میدان قرار دهی و کاسیاس بدون شک بهترین دروازه بان رئال مادرید و اسپانیاست.  بنظر می رسد که کارلتو می خواهد همه را راضی نگه دارد و به همه لطف کند . 

بدون شک ، دیه گو لوپز و کاسیاس قربانیان این شیوه و تصمیمات عجیب آنچلوتی هستند. بااین تصمیم او در مورد پست دروازه بانی در رئال مادرید ، آنچه که در ابتدای فصل تصورش هم نمی رفت اتفاق افتاد و گسترش هم پیدا کرد ، ناراحتی ایکر کاسیاس و دیگو لوپز از فضای موجود. کاسیاس نمی تواند درک کند که چگونه در چمپیونز لیگ و جام حذفی می تواند اعتماد ها را جلب کند ولی در لالیگا خیر ؟ حق هم با اوست. لوپز هم می گوید در این فضای متشنج ، ماندن در سطح بالای همیشگی بسیار مشکل است. لوپز هم درست می گوید. هر دوی این بازیکنان قربانی شیوه منحصر به فرد آنچلوتی هستند. اینکه به همه می خواهد لطف کند! در رختکن رئال مادرید همه بازیکنان به این نکته پی برده اند. دی ماریا را یادتان هست؟ به محض اینکه تن صدای اعتراض او افزایش یافت ، کارلتو روشی برای فیکس کردن او پیدا کرد و آن هم بیرون نشاندن جوان اول اسپانیا ، ایسکو بود ! بسرعت جنگ به نفع دی ماریا مغلوبه ش. یا قضیه تمدید قرارداد چابی آلونسو که کارلتو هیچ اظهر نظری نمی کرد اما به محض پخش شدن شایعاتی در مورد ترک باشگاه از جانب آلونسو ، از باشگاه خواست که قرارداد او را تمدید کنند. عدم استفاده از بازیکنان جوان و محصولات آکادمی باشگاه هم مسئله ای بود که کارلتو به آن کم توجه بود اما با فشار رسانه ها کم کم خسه به بازی گرفته شد.با همه این اوصاف و با نتایج ضعیف مربی ایتالیایی در مقابل بارسا و اتلتیکو ، اعتبار کارلتو روز به روز در مادرید (حتی بین بازیکنان) خدشه دار می شود.

برای درک فضای کنونی تیم ، یک نمونه دم دستی آربلوا می تواند باشد که دیروز در توئیتر خود به حمایت از دیگو لوپز عکس نوشته ای منتشر کرد که انتقاد بسیاری از کارشناسان و همبازیانش را موجب شد، او با انتشار عکس خود در کنار لوپز عنوان کرده بود که واقعیت نباید در زیر سایه نظر اکثریت مغشوش شود ، من در کنار تو هستم برادر! بخصوص بازیکنانی که لحظات سختی مشابه دیگو لوپز در این فصل داشته اند از این اقدام آربلوا شگفت زده شدند . چرا که در مورد مشکلات مشابه آنها ، صدای آربلوا هم در نیامده بود. دو ماه دیگر از مسابقات باقی مانده است و از همین پیغام ها می توان به حقایق خوبی در مورد شرایط درونی رئال مادرید ، رسید.

J.J.Santos 

جی جی سانتوس : آ اس

ترجمه :رضا سیف
     
آی اسپورت
2014-03-30 12:02:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر