فهرست
جذاب‌ترین مربیِ جهان در سیتی
جذاب‌ترین مربیِ جهان در سیتی

جذاب‌ترین مربیِ جهان در سیتی

مسئولینِ سیتی بعد از تقدیر از مانوئل پیگرینی و تاییدِ رسمیِ خبرِ پیوستنِ پپ گواردیولا به تیمشان، اعترافِ جالبی کردند: سیتی سالِ 2012 یعنی وقتی پپ بارسلونا را ترک کرد هم با او مذاکره کرده بود و همچنین یک سال بعد، قبل از پیوستنش به بایرن. یعنی سیتی در حالی که مانچینی مربی‌اش بوده هم قصد داشته پپ را جانشین‌اش کند. از منظرِ سیتی حتی این اعتراف هم چندان خبرِ جدیدی نبود. فریانو و بگرستاین چند سالی بود که باشگاه را برایِ آمدنِ گواردیولا آماده کرده بودند و مدام از اینکه سیتی باید مثلِ بارسلونا با اصول، فلسفه و قواعدی مشخص بازی کند و بازیکنانش را رشد دهد حرف زده بودند. اما از منظرِ روبرتو مانچینی، مربیِ حالِ حاضری اینتر حق دارد از شنیدنِ این خبر احساس کند بهش بی احترامی شده است.
این اتفاق باشگاهِ منچستر سیتی را به عنوانِ باشگاهی نه چندان اخلاق‌مدار نشان می‌دهد. اما حداقل در موردِ پیگرینی چنین چیزی نبوده و به گفته‌یِ خودش، مربیِ اهلِ شیلی یک ماه پیش از نوشته شدنِ قرارداد آگاه بوده و هرگز شایعات آزارش نداده‌اند. شاید دلیل سیتی برایِ این اعلام هم همین بوده که سرنوشتِ داستان را خودشان به دست بگیرند و البته اعلام این خبر در آستانه‌یِ یک هفته‌یِ حساسِ دیگر در لیگِ برتر هم شاید برایِ این بوده که سر و صدایِ زیادی به پا نشود و تمرکز رویِ بازی‌ها باشد تا حواشی‌ای که خودِ خبر ایجاد می‌کند.
اما خطری که این تصمیمِ سیتی دارد این است که شاید حالا بازیکنانی باشند که کمتر از او حساب ببرند، اتفاقی که برایِ الکس فرگوسن در سالِ 2002 افتاد، وقتی تصمیم به بازنشستگی در انتهایِ فصل گرفت، اما در نهایت تصمیمش را عوض کرد. البته از سویِ دیگر نمونه‌یِ بایرن مونیخ و یوپ هاینکس را هم داریم که بعد از اعلام خبرِ جایگزینیِ او با خودِ پپ گواردیولا، تیمش را قهرمانِ سه‌گانه‌یِ داخلی و اروپا کرد.
در پایانِ فصلِ پیشف ژوزه مورینیو بعد از قهرمانیِ چلسی در لیگِ برتر تصمیم گرفت کنایه‌ای دیگر به گواردیولا بزند و بگوید او به لیگی رفته که حتی مسئولِ لباس‌هایِ باشگاهِ بایرن مونیخ هم می‌تواند رویِ نیمکتش بنشیند و تیمش را قهرمان کند. این جذابیتِ بزرگِ فصلِ آینده‌یِ لیگِ برتر خواهد بود. شاید سیتی هم مثلِ بایرن برتریِ مالی نسبت به دیگر تیم‌هایِ لیگِ خودش داشته باشد. اما فاصله‌یِ سیتی با تیم‌هایِ دیگر لیگِ برتر، از هیچ منظری اصلا در حد و اندازه‌یِ فاصله‌یِ بایرن با دیگر تیم‌هایِ بوندسلیگا نیست. گواردیولا باید خودش را برایِ لیگی آماده کند که هر هفته باید برایِ 3 امتیاز سخت جنگید. در ضمن باید دید رویکردِ تمرینیِ گواردیولا که بسیار پر فشار است در لیگی که دو جامِ حذفیِ داخلی دارد و به مراتب از اسپانیا و آلمان فیزیکی‌تر است چه نتیجه‌ای خواهد داد و چه تاثیری رویِ بازیکنانش خواهد گذاشت.
حالا آینده‌یِ مانوئل پیگرینی موردِ بحث و گمانه‌زنی‌هایِ زیادی قرار می‌گیرد، مثلِ وضعیتی در موردِ مورینیو و ون گال هم برپاست. اما هیچکدام از این بحث‌ها دیگر برایِ هوادرانِ سیتی اهمیتی ندارد، چون آن‌ها حالا جذاب‌ترین مربیِ حالِ حاضرِ فوتبالِ دنیا را به دست آورده‌اند، البته با پروسه‌ای که برایِ امضایِ قراردادی 3 ساله، 4 سال طول کشید.
     
آی اسپورت
2016-02-02 18:06:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر