فهرست
یادداشت/ تابستانی جذاب اروپا با آتش بازی مادریدی ها
یادداشت/ تابستانی جذاب اروپا با آتش بازی مادریدی ها

یادداشت/ تابستانی جذاب اروپا با آتش بازی مادریدی ها

آلبرتو پینیرو
بله، درست بود. آن ها بلوف نمی زدند. در طول بازار نقل و انتقالات زمستانی زین الدین زیدان، سرمربی رئال مادرید و خوزه آنخل سانچس، مدیر کل رئال اعلام کردند که این تیم بازیکنی نخواهد خرید. همین اتفاق هم افتاد.
دوم ژانویه هم گذشت و مادرید هیچ بازیکنی را به ترکیب تیمش اضافه نکرد. حتی زمانی که ممکن بود فیفا آن ها را محروم کند هم تلاشی برای خرید بازیکن نکردند. تنها فعالیت این باشگاه در تمام مدت بازار نقل و انتقالات ژانویه انتقال دنیس چریشف به والنسیا در ددلاین دی بود. او در تمام مدت فصل تنها 119 دقیقه بازی کرده بود و طبیعی بود که برود.
زیدان حالا باید با هرچه دارد تا پایان فصل بازی کند و سرمربی فرانسوی امیدوار است سرخیو راموس، خامس رودریگس و کریستیانو رونالدو هرچه سریع تر ریکاوری را پشت سر بگذارند و به اوج بازگردند. این ها بازیکنانی هستند که نقش موثری در جنگیدن رئال برای رسیدن به قهرمانی دارند و اگر تیم موفق عمل کند باعث می شود همه این پنجره نقل و انتقالات و تنبلی رئال در آن را فراموش کنند.
حتی زمانی که اعلام شد رئال مادرید در خرید بازیکنانی که سن قانونی ندارند اقدام غیرقانونی داشته و محروم خواهد شد مادرید تمرکزش روی خرید بازیکن برای تابستان بود. وقتی هم محرومی به تعویق افتاد باز هم رئال خوشحال نشد، همان طور که از محرومیت ناراحت نشده بود. شاید این باشگاه مطمئن بوده که می تواند در تابستان بازیکن بخرد. حتی در صورتی که محرومیت به طور کامل برداشته نشود.
اما اگر بخواهیم مثبت اندیش باشیم این اتفاق که مادرید بازیکنی را در ژانویه نخرید باید الگوی امید داشتن برای هواداران باشد. حالا آن ها باید مطمئن باشند که تابستان جذابی پیش رو دارند. این محرومیت بالاخره برای رئال اعمال می شود و وقتی این اتفاق قرار نباشد برای این تابستان بیفتد، رئال مادرید که از قدیم به خاطر فعالیت ها در فصل نقل وانتقالات و خرید بازیکنان ستاره مشهور بوده است، در این تابستان فعالیتش را دو یا سه برابر می کند. همان طور که بارسلونا در سال 2014 این کار را کرد. همیشه از مادرید انتظار آتش بازی است. اما این فصل انتظارات بیشتر از همیشه هم هست.
اما فقط مادرید نیست. اتلتیکومادرید هم موقعیتی مشابه دارد. اما بایرن مونیخ و منچسترسیتی هم پروژه های جدیدشان را با مربی های جدیدشان شروع کرده اند و از طرفی منچستریونایتد، چلسی و پاری سن ژرمن هم به دنبال تقویت ترکیب، درست مثل همیشه شان هستند.
همه این اتفاقات در کنار تورنمنت مهمی مانند یورو 2016 فرانسه که قرار است در تابستان برگزار شود نوید یک تابستان جذاب را برای هواداران فوتبال و مخصوصا مادریدی ها می دهد.
 


کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-02-02 18:40:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر