فهرست
غیاثی: داور بیش از حد با خلعتبری مماشات کرد
غیاثی: داور بیش از حد با خلعتبری مماشات کرد

غیاثی: داور بیش از حد با خلعتبری مماشات کرد

آی اسپورت- داور بازی پرسپولیس و سپاهان از صحنه ابتدایی درگیری با خلعتبری و بحث کردن با او جوی را به وجود آورد که بازی از دستش در رفت. خطاهای بسیار شدید و اعتراضات بیش از حد به داوری حاصل کار داور در همان ابتدای بازی بود. غیاثی هم اعتقاد دارد که بیژن حیدری بیش از حد با خلعتبری مماشات کرده است.«حیدری از جمله داورانی است که جامعه داوری خیلی به او دلبسته است تا بتواند انتظارات جامعه داوری را برآورده کند. با این حال دو بار ناظران AFC برای نظارت در امر داوری او به ایران آمدند تا او را وارد لیست داورانی الیت کنند، اما این اتفاق رخ نداده، با این حال امیدوارم که در آینده او به فهرست داوران الیت اضافه شود.
حیدری با وجود آنکه بارها کارشناسان داوری به او تذکر دادند که استفاده از کارت‌های زرد و قرمز به دقایق بازی ربط پیدا نمی‌کند، اما این داور در بازی پرسپولیس و سپاهان در ابتدای مسابقه با محمدرضا خلعتبری مماشات کرد و در دقیقه 12 وقتی خلعتبری بر سر او داد می‌زد، حداقل باید به او کارت زرد نشان می‌داد که این کار را نکرد. حیدری در نیمه اول چند بار دیگر هم چنین نرمشی را نشان داد به طوری که فردوسی‌پور در دقیقه 32 اعلام کرد درگیری در زمین بالا گرفته است.علت این مسئله هم رفتاری بود که داور با خلعتبری داشت و بازیکنان دیگر هم از این مسئله سوءاستفاده کردند. در دقیقه 26، مسلمان زیر یک خم پریرا بازیکن سپاهان را گرفت و خاکش کرد که این مسئله و حرکت باید یک کارت زرد برای مسلمان داشته باشد، زیرا مسلمان به روح ورزش تعرض کرد و رفتارش غیرورزشی بود، داور هم به درستی به بازیکن پرسپولیس کارت زرد نشان داد، اما نباید به پریرا کارت زردی نشان می‌داد.»
غیاثی با اشاره به دقیقه 41 مسابقه گفت:« سه بازیکن پرسپولیس به سمت خلعتبری در این دقیقه حمله کردند تا او را ادب کنند و داور در این لحظه باید تذکر محکمی به بازیکنان می‌داد که این کار را نکرد.» غیاثی در مورد اخراج پادوانی از سپاهان گفت: «خطایی که این بازیکن بر روی مهدی طارمی انجام داد، مستحق دریافت کارت قرمز بود و خطا بیرون از محوطه جریمه هم رخ داد که داور به درستی خطا را اعلام کرد و بازیکن سپاهان را هم به درستی اخراج کرد. با این حال معتقدم حیدری باید در استفاده از کارت‌های زرد و قرمزش بهتر عمل کند. او در نیمه اول هم با بازیکنان مماشات کرد. در دقیقه 89 هم می‌توانست به نورمحمدی از پرسپولیس و منوچهری از سپاهان کارت زرد نشان بدهد که این کار را نکرد.»
کدخبر:9403
  ۲  
آی اسپورت
2016-02-02 20:16:46
نظر دهید
۲ نظر
-
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۲۰:۳۶
بابا همیشه پرسپولیس این غیاثی نه میدونه نهمیبینه رای میده غیابی
-
سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴، ۲۰:۴۰
غیاثی لنگی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر