فهرست
گزارش : 6 نکته درباره گواردیولا که احتمالا نمی دانستید/بخش اول
گزارش : 6 نکته درباره گواردیولا که احتمالا نمی دانستید/بخش اول

گزارش : 6 نکته درباره گواردیولا که احتمالا نمی دانستید/بخش اول

آی اسپورت- پپ گواردیولا پس از موفقیت های بی نظیر در بارسلونا راهی تیم بایرن مونیخ شد و پس از 2 سال حضور در این تیم آلمانی حالا می خواهد روانه لیگ انگلستان و تیم منچسترسیتی شود. انتقال او به انگلستان بهانه خوبی شده برای بررسی و زیر ذره بین بردن علایق ، ویزگی ها و داستان زندگی او. در گزارش پیش رو و در2بخش6  ویژگی که احتمالا راجع به پپ نمی دانستید آمده است.
1-او عاشق پیتر کروچ است
در سال 2006 و در خلال برگزاری مسابقات جام جهانی 2006 ، گواردیولا برای روزنامه ال پایس مطلب می نوشت مطالبی که بیان کننده ذهنیت جالب فوتبالی او بودند. یکی از جذاب ترین مواردی که در ذهن او وجود داشت موضوع علاقه بیش اندازه او به یکی از مهاجمان آن تورنومنت بود و آن مهاجم در کمال تعجب "پیترکروچ" نام داشت. او در مورد کروچ این طور نوشت :"شاید تماشای بازی وین رونی جالب تر باشد اما کروچ شما را بیشتر به وجد می آورد. با حضور کروچ شما باید بر اساس او بازی کنید. او می داند که دارد چکار می کند چه با سر و چه با پاهایش. او می تواند 1000 بار توپ را روی هوا بگیرد و بعد آن را کنترل کند این به نظر ساده می رسد اما تعداد کمی از مهاجمان می دانند که چطور باید این کار را انجام دهند."
2-او مربی گری را در مکزیک شروع کرد
مربی گری پپ رسما در سال 2007 و با تیم بارسلونای بی شروع شد اما او قبل از آن مربی گری در یک تیم مکزیکی را تجربه کرده بود. پپ در سال 2005 و پس از اینکه قراردادش با باشگاه قطری الاهلی به پایان رسید به عنوان بازیکن بازنشست شد اما او در همان سال تصمیم گرفت به مکزیک برود و برای تیم مکزیکی به میدان برود. دورادوس دِ سینالئوا باشگاه مکزیکی بود که پپ در آنجا علاوه بر اینکه به عنوان یک بازیکن فعالیت می کرد ، نکات مربی گری را در تمرینات از مربی تیم یاد می گرفت و آنها را در دفترچه مشکی رنگ یادداشت می کرد.
3-دستیاراو بازیکن سابق واترپولو بوده است
گواردیولا در بایرن مونیخ دستیاران زیادی داشته اما یکی از آنها به خاطر موقعیت استثنایی اش بالاتر از بقیه قرارمی گیرد. مانوئل استیارته در دوران ورزشی اش یک بازیکن واترپولو بوده نه یک بازیکن فوتبال. او در واترپولو یکی از بهترین ها بود و در 6 بازی های المپیک حضور داشته و لقب مارادونای واترپولو را به او داده بودند.مانوئل تیارته در دورانی که بازیکن واترپولو بود توانست هم قهرمانی در جام جهانی واترپولو و هم قهرمانی المپیک را به دست آورد تا تبدیل به یکی از اسطوره های این ورزش شود. استیارته هم در بارسلونا و هم در بایرن مونیخ دستیار اصلی پپ بوده است. زمانیکه پپ ایده جدیدی برای تیمش دارد یا هنگام مرور کردن فیلم بازی های تیم ، او به پپ کمک می کند. 

کد خبر : 9413
     
آی اسپورت
2016-02-03 00:38:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر