فهرست
آمار : مقایسه مالکیت توپ صدرنشینان لیگ های اروپایی
آمار : مقایسه مالکیت توپ صدرنشینان لیگ های اروپایی

آمار : مقایسه مالکیت توپ صدرنشینان لیگ های اروپایی

آی اسپورت – مالکیت توپ مسئله ای است که در سالهای اخیر و به واسطه تیکی تاکای تیم بارسلونا مورد توجه بسیاری از تیم ها قرار گرفته. تیم بارسلونا به خصوص در دوران حضور پپ گواردیولا با تکیه بر همین پارامتر توانستند حریفان بسیاری را شکست دهند اما در چند فصل گذشته نمونه های مختلفی دال بر اینکه مالکیت توچ الزاما به برتری در فوتبال ختم نمی شود مشاهده شده است. به همین دلیل میزان مالکیت توپ صدرنشینان لیگ های مختلف اروپایی می تواند محک مناسبی برای بررسی کیفیت و چگونگی بازی تیم ها در لیگ های مختلف باشد.
طبق آمار صدرنشین بوندس لیگا یعنی تیم بایرن مونیخ با مالکیت توپ 67.1 درصد بالاترین مالکیت توپ را در بین سایر صدرنشینان از آن خود کرده است. آماری که با توجه به حضور گواردیولا روی نیمکت این تیم بسیار قابل پیش بینی بود. پس از مونیخی ها در کمال تعجب پاری سن ژرمن با میانگین 2/64 درصد مالیکت توپ قرار گرفته و پس از آنها نوبت به تیم بارسلونا با میانگین 2/62 درصد می رسد.
صدرنشینان لیگ های ایتالیا و انگلیس به ترتیب کمترین مالکیت توپ را در بین سایر صدرنشینان داشته اند. تیم ناپولی با 7/58 درصد مالکیت و تیم شگفتی ساز لستر سیتی تنها با 9/43 درصد مالکیت توپ در صدر جدول لیگ های کشورشان قرار گرفته اند.

کدخبر : 9413
     
آی اسپورت
2016-02-03 02:49:17
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر