فهرست
ملوان به دنبال رتبه چهارم/ این یک رویا نیست !
ملوان به دنبال رتبه چهارم/ این یک رویا نیست !

ملوان به دنبال رتبه چهارم/ این یک رویا نیست !

آی اسپورت- قوی سپید شهر انزلی این روزها حال و روز خوشی دارد ، البته نه از بابت شرایط مالی بلکه این تیم به جرات کم هزینه ترین تیم فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران است که با درایت صادق درودگر در ابتدای فصل بسته شده است . گفته می شود هزینه های ملوان در فصل سیزدهم لیگ برتر کمتر از 5/5 میلیارد تومان می باشد ، این در حالی است که از همین مقدار تنها بخش کوچکی تامین اعتبار شده و اکثر بازیکنان و کادر فنی این تیم تا کنون تنها 30 الی 40 درصد از کل مبلغ قرارداد خود را دریافت کرده اند.

گفته می شود میانگین قرارداد بازیکنان تاپ ملوان در این فصل کمتر از 450 میلیون تومان می باشد و هستند بازیکنان جوانی چون شاهین ثاقبی که تنها با دریافت 20 میلیون تومان برای ملوانان توپ می زند و به عنوان گزینه اصلی دریافت عنوان پدیده فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران می باشد.
 اما قوهای سپید در فصل سیزدهم شاهکار کرده و اکنون با اختلاف 5 امتیاز نسبت به تراکتور در مکان ششم جدول لیگ برتر قرار دارند و با سپاهان تیم پنجم جدول 4 امتیاز اختلاف و با استقلال تیم رده چهارم جدول 6 امتیاز اختلاف دارد.
ملوانان به دنبال 50 امتیازی شدن در لیگ برتر هستند ، آنها اگر موفق شوند در دیدار هفته آینده در مقابل سپاهان و در انزلی این تیم را با شکست بدرقه کنند می توانند امیدوارم به کسب رده چهارمی لیگ در پایان فصل باشند .
با توجه به بازی های دو هفته آینده استقلال که باید ابتدا در اهواز به مصاف فولاد برود و سپس در هفته پایانی در تهران میزبان تراکتور باشد که احتمال شکست در هر دو دیدار برای این استقلال بحران زده وجود دارد و از طرف دیگر دیدار هفته پایانی سپاهان در مقابل نفت مدعی ، این برای قوهای سپید انزلی یک رویا نیست که بتواند با کسب دو پیروزی دیگر در دو هفته پایانی شاهکار فصل را از خود به نمایش بگذارد و جایگاه استقلال را در پایان فصل بدست بیاورد.
برای این قوی سرکش کسب شش امتیاز از 2 دیدار آینده کاری ندارد، تنها کافی است شانس با ملوان یار باشد تا نتایج دیگر دیدار ها به سود سپید پوشان بندر تغییر کند ، آنگاه قوی سپید انزلی با اقتدار در پایان فصل در مکان چهارم جدول لیگ برتر فوتبال ایران قرار خواهد گرفت و یکبار دیگر قدرت فوتبالشهر انزلی را به رخ تیم های متمول و صنعتی که در سالهای اخیر همه افتخارات خود را به واسطه هزینه های چند ده میلیاردی بدست آورده اند خواهد کشید.
هواداران ملوان در چند سال اخیر هرگاه موفقیت تیم خود را مشاهده کردند،پس از موفقیت بدست آمده و در فصل بعد به واسطه تغییرات گسترده ای که در این باشگاه رخ داده عذاب کشیده اند، شاید به همین دلیل است که انزلی چی ها دوست دارند از شرایط حال لذت ببرند و آینده را به آینده بسپارند .
این ملوان اگر چند هفته زودتر به خود آمده بود چه بسا امروز به عنوان مدعی قهرمانی لیگ برتر خود را مطرح کرده بود، اما افسوس که حواشی و بی پولی اجازه نداد قوی سپید در ابتدای فصل تمرکز کافی را داشته و فوتبالی ملوانی ارائه کند.
قطعا یکشنبه هفته آینده روز پر جنب و جوشی در ورزشگاه تختی انزلی خواهد بود و سپاهان روز سختی در پیش خواهد داشت، ملوانان این روزها می توانند پشت هر حریفی را به خاک بمالند و رتبه چهارمی و جایگاه استقلال شاید هدف نهایی آنها در لیگ سیزدهم باشد که حتی اگر این اتفاق رخ ندهد هیچ چیزی از ارزش های تیم جوانی که مجموع هزینه های آن در فصل جاری به اندازه دریافتی 2 یا 3 بازیکن تیم های متمول و صنعتی می باشد کم نخواهد شد.

اسماعیل راد 
     
آی اسپورت
2014-03-29 20:31:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر