فهرست
نکونام: ایرانیان ساکن قطر تشویقم کردند به العربی بیایم
نکونام: ایرانیان ساکن قطر تشویقم کردند به العربی بیایم

نکونام: ایرانیان ساکن قطر تشویقم کردند به العربی بیایم

آی اسپورت - تیم العربی قطر دو بازیکن ایرانی به نام‌های اشکان دژاگه و جواد نکونام در ترکیب خود دارد. نکونام که به تازگی به العربی پیوسته است، هفته گذشته در اولین دیدار رسمی خود پاس گلی را به دژاگه داد. اما این دیدار با نتیجه تساوی یک بر یک به اتمام رسید.
 کاپیتان سابق تیم ملی ایران اولین مصاحبه رسمی خود را با نشریه العرب قطر انجام داده است که به شرح زیر است:
 * درباره لیگ‌های کشورهای عربی ذهنیت خوبی دارید که به قطر آمدید؟
 بله با توجه به تجارب زیادی که به همراه تیم‌ملی ایران مقابل کشورهای عربی دارم شناخت خوبی دارم. البته با توجه به اینکه در لیگ امارات هم بازی کردم کمک زیادی کرد زیرا جو لیگ‌های خلیج فارس را خیلی خوب می‌دانم. به همین خاطر زمانی که العربی به من پیشنهاد داد بدون تردید قبول کردم.
 
*چه کسی تو را تشویق کرد که به العربی بیایید، آیا بازی کردن دژاگه در این تیم علت آن بود؟
 من دوستان زیادی در قطر دارم و پیش از اینکه پیشنهادی از قطر داشته باشم به قطر آمد و شد داشتم. همه این افراد مرا تشویق کردند که پیشنهاد العربی را قبول کنم. البته من شناخت زیادی از فوتبال قطر دارم زیرا بازی‌های بین‌المللی زیادی را به همراه تیم‌ملی مقابل آنها انجام دادم.
 
* آیا شناختی از تیم العربی داشتید؟
 بله پیش از اینکه به این تیم بیایم، اشکان دوست من اطلاعات زیادی به من درباره تیم العربی داد. گفت که این تیم یکی از تیم‌های بزرگ است و هواداران زیادی دارد و من را تشویق کرد که به العربی بیام. البته وکیلم هم به من گفته بود که این تیم پرافتخار و پرهوادار است و من را تشویق کرد که با این تیم قرارداد ببندم. قرارداد من تا پایان فصل است اما من در فصل آینده هم بازی می‌کنم. حالا ببینیم در این ۵ ماه آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.
 
* اکنون دومین هفته حضورت در العربی است آیا توانستی با تیم جدید خوب سازگار شوید؟
 خداراشکر مشکلی  نداشتم و خیلی سریع خودم را با تیم العربی تطبیق داده‌ام زیرا اولا فوتبال قطر را خوب می‌شناسم و از همه مهتر اشکان هموطنم مرا بسیار کمک می‌کند تا خود را با العربی تطبیق دهم. در اولین بازی مقابل قطر کاملا آماده نبودم و در در پایان به نتیجه تساوی رضایت دادیم. اشکان که از فصل پیش در این تیم حضور دارد برای من بسیار خوب است زیرا اطلاعاتی خوبی را در اختیار من قرار می‌دهد تا هر چه سریعتر به آمادگی کامل برسم.
* سرمربی تیم در اولین حضورت مقابل قطر گفت که نکونام در نیمه اول خوب بود اما در نیمه دوم افت کرد، دلیل این امر چه بود؟
 بله، من خیلی خوشحالم که سرمربی تیم از من این طور گفت. اما من از نتیجه تساوی در این دیدار راضی نیستم ما باید پیروز شویم تا رتبه خود را در جدول بهتر کنیم. البته این را بگویم که فقط من در نیمه اول بهتر نبودم بلکه تمام بازیکنان خوب بودند اما در نیمه دوم سطح همه بازیکنان افت کرد در نتیجه بازی به تساوی کشیده شد.
 
* شما اکنون زیر نظر سرمربی بزرگی به نام زولا کار می‌کنید آیا این تجربه خوبی برای شما است؟
بله، من بسیار خوشحالم که زیر نظر سرمربی بزرگی کار می‌کنم. من افتخار می‌کنم که با زولا کار می‌کنم زیرا او هم در زمان بازیگری و هم مربیگری جزو بهترین‌ها بوده است. هر بازیکنی مانند زولا آرزو دارد که پس از دوران بازیگری‌اش هدایت تیمی را به دست بگیرد.
 * بازی بعدی شما مقابل الغرافه است نظرت درباره این دیدار چیست؟
 الغرافه تیم قدرتمندی است و تیمی جنگنده و منظم است. ما بازی سختی را پیش رو داریم و باید این بازی را ببریم.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-02-03 10:53:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر