فهرست
آمار: نکاتی کلیدی از بازی‌هایِ دیشبِ لیگِ برتر
آمار: نکاتی کلیدی از بازی‌هایِ دیشبِ لیگِ برتر

آمار: نکاتی کلیدی از بازی‌هایِ دیشبِ لیگِ برتر

آی‌اسپورت – شاید تنها نکته‌یِ مثبتِ بازیِ دیشب برایِ شاگردانِ یورگن کلوپ این بود که قرمزهایِ مرسی ساید برایِ اولین بار در سالِ 2016 موفق شدند جلویِ وارد شدنِ اولین شوت در چهارچوبِ حریف به دروازه‌یِ سیمون مینیوله را بگیرند. اما باقی این شب متعلق به لستر سیتیِ شگفت‌انگیز بود. پاسِ 60 یاردیِ ریاض محرز به جیمی واردی و آن شوتِ باورنکردنی از واردی، باعث شد تا حالا این زوج، کنارِ زوج‌هایِ مسوت اوزیل-اولیویه ژیرو و تروی دینی-اودیون ایگالو، خطرناک‌ترین زوجِ هجومیِ لیگ برتر از منظرِ پاسور و گلزن باشند (7 پاسِ گل از اوزیل، دینی و محرز به ژیرو و ایگالو و واردی). گلِ اولِ جیمی واردی بیست و دومینِ گلِ او در دو فصلِ حضورش در لیگِ برتر بود، اما اولین گلش از خارج از باکس. واردی حالا 18 گل در لیگِ امسال دارد، یعنی فقط یکی کمتر از کریس رونالدو و لوئیس سوارز. در ضمن شکستِ 2-0 لیورپول در این بازی به این معنا بود که تیمِ کلوپ حالا در 6 بازیِ خارج از خانه‌یِ اخیرش 13 گل دریافت کرده است.
اما در دیگر بازیِ مهمِ دیشب منچستر یونایتد بالاخره، بعد از سپتامبرِ 2015 بدین سو موفق شد در نیمه‌یِ اولِ یک بازی در اولدترافورد گل بزند. جسی لینگارد و آنتونی مارسیال برایِ لویی ون گال مقابلِ استوک در نیمه‌یِ اول گل زدند تا یونایتد برایِ اولین بار از آوریلِ 2015 بدین سو موفق به زدنِ بیش از یک گل در نیمه‌یِ اولِ دیداری خانگی در لیگ شود. وین رونی هم نیمه‌یِ دوم گلِ سومِ یونایتد را زد تا به عددِ 99 گل در لیگ در اولدترافورد برسد. رونی حالا تنها 5 گل با رسیدن به رکوردِ سر بابی چارلتون به عنوانِ بهترین گلزنِ تاریخِ منچستر یونایتد فاصله دارد (249).
برعکسِ اولدترافورد، امیریتس دیشب به هیچ وجه حال و هوایِ خوبی نداشت. آرسنال با درخششِ فریزر فورستر موفق نشد دروازه‌یِ ساوتهمپتون را باز کند و انتقامِ شکستِ 4-0 بازیِ رفت را بگیرد. مهمتر از آن آرسنال که حالا به رده‌یِ چهارم سقوط کرده، 4 بازیِ بدونِ پیروزی در لیگِ برتر را پشتِ سر گذاشته، اتفاقی که از آوریلِ 2014 بدین سو بی‌سابقه بوده است. آمارِ نگران کننده‌یِ دیگر برایِ ونگر گل نزدنِ آرسنال در 3 بازیِ پیاپیِ لیگ، برایِ اولین بار از فوریه‌یِ 2009 بدین سو است.
اما همسایه‎‌هایِ سفیدپوشِ آرسنال در شمالِ لندن، یک شبِ درخشانِ دیگر را با دلی علی و هری کین سپری کردند و رده‌یِ سومِ جدول را از توپچی‌ها (با امتیازِ برابر و تفاضلِ گلِ بهتر) گرفتند. تاتنهام دیشب با یک گل از علی و دو گل از کین، نوریچ را در کرو رود شکست داد تا روندِ بدونِ باختش در بازی‌هایِ خارج از خانه در لیگ را به 11 برساند. آخرین باری که تاتنهام 11 بازیِ متوالیِ خارج از خانه را در لیگ نباخت به سالِ 1985 بازمی‌گردد. مهمترین عواملِ این فرمِ عالیِ تیمِ پوچتینو، قطعا دو ستاره‌یِ جوانِ انگلیسیِ وایت هارت لین، یعنی دلی علی و هری کین هستند. علی در 13 بازیِ اخیرِ لیگ، نقشِ مستقیم در 10 گل داشته است (6 گل، 4 پاسِ گل). هری کین هم حالا 14 گل در 15 بازیِ اخیرش در لیگ دارد. در حالیکه قبل از این 15 بازی، در 17 بازی تنها 3 گل زده بود. کین حالا کنارِ لوکاکو با 15 گل بعد از واردیِ 18 گله، در رده‌یِ دوم بهترین گلزنانِ لیگِ برتر قرار گرفته است.
و در نهایت من سیتی هم دیشب در صدمین بازیِ مانوئل پیگرینی با گلِ آگوئرو یک پیروزی حساس مقابل ساندرلند به دست آورد به رده‌یِ دومِ جدول رسید (3 امتیاز کمتر از لستر). این شصت و پنجمین بردِ پیگرینی با سیتی در لیگ بود. در تاریخِ لیگِ برتر تنها ژوزه مورینیو موفق شده بیشتر از پیگرینی در صد بازیِ اولش پیروزی به دست بیاورد (73). در ضمن این پنجاه و ششمین گلِ آگوئرو برایِ پیگرینی بود (21 گل بیش از هر بازیکنِ دیگری در سیتی از این منظر).
 
 
     
آی اسپورت
2016-02-03 12:18:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر