فهرست
جهانبخش: ناراحت می‌شوم که ایرانی‌ها می‌روند قطر
جهانبخش: ناراحت می‌شوم که ایرانی‌ها می‌روند قطر

جهانبخش: ناراحت می‌شوم که ایرانی‌ها می‌روند قطر

آی اسپورت- علیرضا جهانبخش روزهای خوبی را در فوتبال هلند سپری می‌کند. جدیدترین صحبت‌های او را به نقل از روزنامه همشهری ورزشی بخوانید.


 
با این روند صعودی، شانس زیادی برای گرفتن سهمیه لیگ اروپا دارید، درست است؟
خوشبختانه شرایط خوبی داریم. در نیم‌فصل اول نتایج طبق خواسته ما پیش نرفت که دلایل خاص خودش را داشت. در اردوی اسپانیا اما بازیکنان ما به هماهنگی خوبی رسیدند و از لحاظ جسمانی هم شرایط خوبی پیدا کردیم. این اردو برای من هم تاثیر مثبتی داشت چون ابتدای فصل را به دلیل مصدومیت از دست داده بودم.
 

فکر می‌کنی سهمیه یورولیگ را بگیرید؟
4بازی پیاپی را با برد پشت سر گذاشتیم و خدا را شکر خوب جلو می‌رویم. حالا باید دید در آینده شرایط چطور پیش می‌رود.
 

از بازگشت به نایمخن و عملکرد خوبی که مقابل تیم سابقت داشتی صحبت کن؛ مثل اینکه همه‌چیز آنجا برای تو عالی بود.
خوشبختانه همه‌چیز خوب بود و مورد استقبال آنها قرار گرفتم. وقتی در نایمخن بودم برخورد گرمی با من صورت گرفت. در ورزشگاه نایمخن احساس عجیبی داشتم و انگار به خانه خودم برگشته بودم. هواداران هم تشویقم کردند، حتی زمانی که تعویض شدم باز هم مورد تشویق قرار گرفتم.
 

مثل اینکه آسیب‌دیدگی‌ات جدی نبود.
خوشبختانه مشکل حاد نبود. من سرگیجه و سردرد داشتم اما شرایطم بهتر شد.
 

تعداد بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ قطر رو به افزایش است؛ آیا تو موافق رفتن فوتبالیست‌های ایرانی به لیگ قطر هستی؟
قبلا هم گفته‌ام که دوست دارم بازیکنان ایرانی به لیگ اروپا بروند تا شانس زیادی برای پیشرفت داشته باشند. بازیکنان ما می‌توانند در اروپا روزهای فوتبالی قشنگی برای خودشان بسازند و دنبال هدف‌های بزرگی باشند. به هر حال باید به انتخاب فوتبالیست‌ها و نظرشان احترام گذاشت. به عنوان مثال وقتی مقابل فوتبالیست‌های ژاپنی یا کره‌ای قرار می‌گیرم که در اروپا بازی می‌کنند، این موضوع را حس می‌کنم که فوتبالیست‌های ما هم قابلیت بازی در اروپا را دارند. از رفتن بازیکنان ایرانی به کشورهای عربی ناراحت می‌شوم.
 

اگر خودت از کشورهای عربی پیشنهاد داشته باشی، نمی‌روی؟
تمام فکر من همین‌جاست و با آلکمار قرارداد 5ساله دارم. الان به چیز دیگری فکر نمی‌کنم و می‌خواهم یک دوره فوتبالی خوب برای خودم بسازم.
 

شاید خیلی زود از یک تیم بهتر پیشنهاد داشته باشی؛ آیا بستن قرارداد 5ساله خیلی طولانی نیست؟
باشگاه آلکمار در مورد ترانسفر بازیکنان هم سرمایه‌گذاری می‌کند و الان 90درصد تیم ما را بازیکنان جوان تشکیل می‌دهند که قراردادهای 4ساله دارند. طبیعتا اگر پیشنهاد خوبی برسد، مشکلی برای جدایی وجود ندارد چون باشگاه آلکمار هم دوست دارد سود ببرد.
 

دوست داری در کدام لیگ معتبر اروپایی بازی کنی؟
نمی‌توان پیش‌بینی کرد و الان شاید نتوانم خیلی واضح در این مورد صحبت کنم. با این حال لیگ اسپانیا و آلمان را دوست دارم و امیدوارم بازی در این لیگ‌ها را تجربه کنم.
 

در مورد اینکه نام تو در بین 100بازیکن برتر آسیا قرار گرفته است و در رده هجدهم قرار داری، چه صحبتی داری؟
این نکته مثبتی است و خوشحالم. چنین چیزی می‌تواند برای من و دیگر بازیکنان ایرانی که در این فهرست قرار دارند، خوشایند باشد. بازیکنان ما واقعا کیفیت بالایی دارند و امیدوارم فوتبال ما روز به روز پیشرفت کند. تمام تلاش من این است که خودم هم روز به روز پیشرفت کنم.
 

بازی‌های لیگ ایران را دنبال می‌کنی؟
بازی‌ها را تا آنجا که بتوانم دنبال می‌کنم چون دوستان خوبی دارم که در ایران بازی می‌کنند.
 

فکر می‌کنی چه تیمی قهرمان شود؟
رقابت فشرده‌ای در جدول حاکم است و پیش‌بینی واقعا سخت است.
 

در مورد ناکامی تیم امید ایران چه صحبتی داری.
صحبت‌های زیادی انجام شده است. من فقط معتقدم که انتقادها باید سازنده باشد. منتقدان ما باید طوری انتقاد کنند که مسیر پیشرفت فراهم شود و انتقادهای تخریبی درست نیست. ما نباید عملکرد بازیکنان و کادرفنی را زیر سوال ببریم چون همه آنها زحمت می‌کشند. آقای خاکپور هم یک مربی فوق‌العاده باشخصیت است. او و آقای کاشانی نهایت تلاش‌شان را برای موفقیت تیم انجام داده‌اند.


9411
  ۲  
آی اسپورت
2016-02-03 18:20:21
نظر دهید
۲ نظر
-
چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴، ۲۱:۵۲
منظورت این چند تا استقلالی تاریخ مصرف گذشته هستند؟؟ اگه قطر نرن کجا برن؟ از استقلال که بهتره!!
برزو
پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴، ۰۴:۲۶
نوری به عنوان کاپیتان لنگ رفته تیم رده اخری یه لیگ عربی اونوقت شما میگی همشون استقلالی اند!! تازه خیلی از بازیکناتون اصن از همون کشورهای عربی هم پیشنهاد ندارن و تو 29 سالگی دارن خدافظی میکنن(مث اولادی) اینکه استقلالیها حتی تو 37-38 سالگی از کشورهای عربی پیشنهادات هنگفت دارن از عرضه و کیفیتشونه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر