فهرست
به بهانه پرخاشگری کاپیتان نورمحمدی؛ نوروزی کجایی؟
به بهانه پرخاشگری کاپیتان نورمحمدی؛ نوروزی کجایی؟

به بهانه پرخاشگری کاپیتان نورمحمدی؛ نوروزی کجایی؟

آی اسپورت - در بازی پرسپولیس و سپاهان نکته‌ای که از نظرها دور ماند، پرخاشگری رضا نورمحمدی بود. مدافع مرکزی پرسپولیس در قامت کاپیتان هرگز کاپیتانی نکرد. او به هیچ‌وجه روی اعصاب خود مسلط نبود و همین بهانه‌ای شد تا بارها با بازیکنان سپاهان درگیر شود و حتی به صورت فیزیکی با آنها برخورد کند. رضا نورمحمدی بخصوص در اواخر بازی چندین بار با امین منوچهری که به عنوان بازیکن تعویضی وارد ترکیب سپاهان شده بود به درگیری لفظی پرداخت و حتی یقه او را نیز گرفت! نورمحمدی که تقریبا از ابتدای فصل و بعد از درگذشت هادی نوروزی بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را بر بازو بسته هرگز الگوی مناسبی برای بازیکنان جوان این تیم نبوده.
نورمحمدی در نخستین تجربه کاپیتانی‌‌اش در این فصل مقابل صبای قم بارها پرخاشگری کرد و در نهایت توسط داور از زمین اخراج شد. نورمحمدی که این فصل تقریبا بزرگتر پرسپولیس است، ثابت کرده که نمی‌تواند یک کاپیتان بااخلاق و آرام برای این تیم باشد. وظیفه یک کاپیتان در وهله اول، حفظ آرامش تیم و دور کردن حواشی است. وظیفه‌ای که نورمحمدی هرگز انجامش نداده و به نظر نمی‌رسد بتواند از این کار سربلند بیرون بیاید. پرخاشگری نورمحمدی ناخودآگاه به بازیکنان پرسپولیس در زمین نیز منتقل می‌شود. درست مثل همین بازی مقابل سپاهان که امید عالیشاه و فرشاد احمدزاده نیز بارها با بازیکنان حریف درگیر شدند و البته خوش شانس بودند که توسط داور از زمین اخراج نشدند. پیش‌تر در ترکیب پرسپولیس کاپیتان‌هایی حضور داشتند که خیال سرمربی را بابت حواشی درون زمین آسوده می‌کردند. نمونه‌های بسیاری از این دست بازیکنان در پرسپولیس حضور داشتند. از علی پروین و محمد پنجعلی گرفته تا افشین پیروانی و حتی مرحوم هادی نوروزی.
رضا نورمحمدی با رفتاری که از خود در زمین نشان می‌دهد – بخصوص مقابل سپاهان – این نظریه را ثابت می‌کند که نمی‌تواند کاپیتان بی‌حاشیه‌ای برای پرسپولیس باشد. وقتی او اینچنین پرخاشگر می‌شود دیگر از بازیکنان جوان پرسپولیس نمی‌توان انتظار داشت که مقابل برخورد بازیکنان حریف مماشات کنند و از کوره در نروند. نورمحمدی اگر این پرخاشگری را کنار نگذارد نه تنها خودش که پرسپولیس هم از این بابت ضرر می‌کند. آن هم در روزهایی که این تیم نیاز به آرامش دارد و البته مدافعی مثل نورمحمدی که حتی در روزهای نه چندان خوبش، یک سر و گردن از مایکل اومانیا و لوکا ماریچ بالاتر است.

منبع: ایران ورزشی
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-04 11:47:26
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۸:۲۴
این تیم با نورمحمدی هیچوقت نمی تونه ببره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر