فهرست
فرمول آبی‌ها در بازی‌های خارج از خانه؛  ۲۵ امتیاز تا قهرمانی
فرمول آبی‌ها در بازی‌های خارج از خانه؛ ۲۵ امتیاز تا قهرمانی

فرمول آبی‌ها در بازی‌های خارج از خانه؛ ۲۵ امتیاز تا قهرمانی

آی اسپورت - استقلال در ۱۸ هفته‌ای که از رقابت‌های لیگ برتر گذشته ۹ دیدار خارج از خانه داشته و تنها تیمی بوده که هیچ‌گاه در این بازی‌ها طعم شکست را نچشیده و موفق به کسب ۱۹ امتیاز (۵ برد و ۴ مساوی) شده است. سوای سیاه‌جامگان و استقلال اهواز که در همان هفته‌های نخستین میزبان استقلال بوده و اکنون هم جزو قعرنشینان هستند مابقی رقبای استقلال یا جزو تیم‌های مطرح بودند یا از شرایط خاصی برخوردار بودند که امتیاز گرفتن از آنها را در خانه دشوار می‌سازد، تیم‌هایی مانند گسترش فولاد و تراکتورسازی تبریز، سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان، پدیده مشهد، ملوان بندرانزلی و فولاد خوزستان. میانگین امتیازگیری استقلال در خارج از خانه ۱/۲ امتیاز بوده که خیلی بالاتر از نرم طبیعی است و این عامل می‌تواند کمک مؤثری به آبی‌پوشان برای رقم زدن یک قهرمانی دیگر در لیگ برتر کند.
۵ بازی پیاپی در تهران استقلال پس از کسب یک امتیاز شیرین در اصفهان و بازی مقابل تیم قدرتمند و مدعی ذوب‌آهن، حالا باید ۵ بازی پیاپی در تهران انجام دهد‌؛ بازی‌هایی که می‌تواند پایه‌های قهرمانی استقلال را کاملاً مستحکم سازد. استقلال اهواز، نفت تهران، گسترش فولاد تبریز، راه‌آهن یزدان و پدیده مشهد ۵ تیمی هستند که به ترتیب باید در هفته‌های آتی با استقلال دیدار کنند و اگر شاگردان مظلومی بتوانند امتیازات کامل این بازی‌ها را به حساب خود واریز کنند نه تنها به امتیاز ۵۰ می‌رسند بلکه می‌توانند گام بلندی برای رسیدن به قهرمانی بردارند. در واقع امسال استقلال فرمول خوبی برای بازی‌های خارج از خانه داشته ولی در بازی‌های خانگی امتیازات حساسی را از دست داده که چه بسا اگر این امتیازات را به دست ‌آورده بود اکنون امتیازی به مراتب بالاتر از ۴۰ اندوخته بود و موقعیت بهتری در صدر جدول داشت.
بازی حساس با استقلال خوزستان استقلال پس از ۵ بازی پی در پی یادشده در تهران، باید به مصاف استقلال خوزستانی برود که هم‌اکنون در رده دوم جدول است و یکی از تیم‌هایی محسوب می‌شود که در تهران از آبی‌پوشان پایتخت امتیاز گرفته است. این بازی تنها به دلیل قدرت تیم استقلال خوزستان برای شاگردان مظلومی حساس است و این تیم از سایر مزایای میزبانی برخوردار نیست زیرا نه به اندازه استقلال تهران در اهواز هوادار دارد نه این بازی در فصل گرما برگزار می‌شود که یک برگ برنده برای شاگردان ویسی باشد. از سوی دیگر آبی‌های خوزستانی در دو بازی گذشته خود باخته‌اند و شرایط روحی مناسبی ندارند و اگر نتوانند بر شرایط بحرانی خود غلبه کنند چه بسا تا زمان بازی با استقلال تهران کاملاً به یک تیم معمولی بدل شده باشند.
دوباره ۵ بازی پیاپی در تهران آبی‌ها پس از بازی با همنام خوزستانی دوباره ۵ بازی پی در پی در تهران دارند که البته این ۵ بازی به مراتب از ۵ بازی اول سخت‌تر است. سپاهان اصفهان، پرسپولیس، فولاد خوزستان، سایپا و تراکتورسازی تبریز این ۵ حریف استقلال هستند که به ترتیب رودرروی آبی‌پوشان قرار می‌گیرند و امتیاز گرفتن در هر کدام از این بازی‌ها مانند پیروزی در یک دیدار فینال است.
آخرین بازی خارج از خانه در قم دومین و آخرین بازی خارج از تهران استقلال با صبای قم خواهد بود که در نوع خود می‌تواند حساس و دشوار باشد زیرا علی دایی در رأس تیم قمی است و همین حضور کافی است تا دیدار دو تیم را حساس کند. نکته آخر اینکه تا پایان فصل ۳۶ امتیاز باقی ‌مانده و تیمی هم که به امتیاز ۶۰ برسد قهرمانی را از آن خود خواهد کرد البته با توجه به حساسیت و فشردگی جدول این امکان هم وجود دارد که تیمی با ۵۷ یا ۵۸ امتیاز هم قهرمان شود که در این صورت استقلال برای رسیدن به قهرمانی به حداکثر ۲۵ امتیاز نیاز دارد و با به کارگیری فرمول بازی‌های خارج از خانه، در خانه می‌تواند به این مهم دست یافته و می‌تواند چهارمین قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرد. 

منبع: خبرآنلاین
  ۱  
آی اسپورت
2016-02-04 12:19:25
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴، ۱۵:۴۶
تاج قهرمانه. هم لیگ هم حذفی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر