فهرست
رکوردشکنی عادل فردوسی پور: چاپ چهاردهم برای «هنر شفاف اندیشیدن»
رکوردشکنی عادل فردوسی پور: چاپ چهاردهم برای «هنر شفاف اندیشیدن»

رکوردشکنی عادل فردوسی پور: چاپ چهاردهم برای «هنر شفاف اندیشیدن»

آی اسپورت- «هنر شفاف اندیشیدن» عادل فردوسی پور به چاپ چهاردهم رسید و همچنان پرفروش ترین کتاب سال است. نام مجری 90 سبب شده تا کتاب هنر شفاف اندیشیدن رولف دوبلی پر فروش ترین کتاب سال ایران باشد. این کتاب که هفته هاست صدرنشین فروش هفتگی کتاب های کشور قرار دارد ، توانسته به چاپ چهاردهم برسد. به گفته عادل فردوسی پور ، چاپ دوازدهم این کتاب به پایان رسیده ، چاپ سیزدهمش به بازار آمده و چاپ چهاردهم آن هم آماده شده است.این کتاب به عکس کتاب قبلی عادل که درباره فوتبال بود و او کتاب «فوتبال علیه دشمن» سایمون کوپر را ترجمه کرده بود ، سال قبل زمان زیادی گذاشت و کتاب دوبلی را همراه با دو نفر از دوستانش ترجمه کرد. فردوسی پور که به سبکی کاملا سنتی و به صورت دست نویس ترجمه می کند ، درباره این ترجمه گفته بود:« این قدر که حجم نوشته هایم زیاد شده بود ، انگشتانم بر اثر فشار خودکار باد کرده بود.»تا به حال بیش از 25 هزار نسخه از این کتاب فروش رفته و با دو چاپ جدید ، تیراژش به حدود 30 هزار نسخه می رسد و اگرچه در مقیاس با آمار فروش کتاب در کشورهای پیشرفته دنیا ، رقم چشمگیری نیست اما در این بازار راکد فروش کتاب داخلی ، این یک رکورد بی نظیر محسوب می شود.فردوسی پور سال هاست که پر بیننده ترین برنامه تلویزیونی را در اختیار دارد . محبوب ترین مجری و چهره تلویزیونی ایران است . بهترین گزارشگر فوتبال محسوب می شود و حالا عنوان «پرفروش ترین نویسنده کتاب» را در بازار کتاب ایران هم بدست آورده است!
خبر آنلاین

کد خبر: 9401
  ۲  
آی اسپورت
2016-02-05 03:47:01
نظر دهید
۲ نظر
برزو
جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴، ۰۵:۰۳
یه کتاب برداشته ترجمه کرده نه حق کپی رایت داده نه کار خاصی کرده، فقط به خاطر اینکه اسمش فردوسی پور بوده اینهمه کتابش فروخته وگرنه اینقدر تو این کشور مترجم خوب داریم بهتون قول میدم اگه اسم فردوسی پور رو این کتاب نوشته نشده بود و اسم یکی دیگه بود 2000 تا هم نمیفروخت. الان فروش همین کتابشم مدیون صدا و سیماست که اینقدر معروفش کرده وگرنه صدا و سیما باید قرارداد ببنده بگه حق نداری غیر از گزارشگری و مجریگری از این راهها (که به خاطر شهرتت هست)هم پول دربیاری! بعد میگن یه مییلیارد تو یه جشنی بهش میدادن نرفته!
سعید
جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۱:۰۸
الحسود لایسود هزاران مجری وگزارشگر صدا و سیما آمده ورفته اند فقط و فقط یکی شد عادل فردوسی پور برزو عزیز بجای زیر سوال بردن موفقیت افراد برو تحقیق کن چرا افراد موفق تونستن وما نتونستیم؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر